12.02.2019, 09:23 | czytano: 5706

Małopolska przejmie znane uzdrowiska?

Fot. UMWM
Na spotkaniu z marszałkiem Witoldem Kozłowskim, prezesi dwóch małopolskich uzdrowisk - w Rabce-Zdroju i Krynicy-Żegestowie - potwierdzili duże zainteresowanie ich przejęciem przez samorząd.
Obecnie uzdrowiska te są własnością Skarbu Państwa. O tym, by przejęły je samorządy, mówi się od dawna. Kolejne spotkanie w tej sprawie odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie, a jego gospodarzem był nowy marszałek. Na jego zaproszenie uczestniczyli w nim: Marta Malec-Lech, członek zarządu województwa małopolskiego, Jadwiga Kawwa, prezes Uzdrowiska Rabka, Wiesław Pióro, prezes Uzdrowiska Krynica-Żegiestów oraz Jerzy Kopeć, dyrektor Departamentu Skarbu i Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.
W komunikacie po spotkaniu poinformowano, że prezesi Kawwa i Pióro potwierdzili duże zainteresowanie przejęciem przez samorząd uzdrowisk w Krynicy-Żegiestowie i Rabce. Marszałek Witold Kozłowski wyraził zadowolenie, że ten bardzo ciekawy projekt będzie realizowany przez właściwe organy korporacyjne oraz władze samorządowe województwa małopolskiego. W najbliższym czasie marszałek Kozłowski wystosuje list intencyjny w tej sprawie do Mateusza Morawieckiego, prezesa Rady Ministrów.

Źródło: UMWM, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
oby nie14.02.2019, 10:13
do pustak - z Węgrami nie brałem pod uwagę kwestii ekonomicznych czy tez np. siły nabywczej wynagrodzeń, a jedynie kwestię tego, że na forum UE to zdarzało się w ostatnich latach, że od stanowiska Węgier zależały nasze interesy. A wcześniej to dzięki Polsce zostało utworzone Partnerstwo Wschodnie w polityce wschodniej UE. To nas się radzili w UE w kwestiach np. Ukrainy. Ta sprawa była tak samo ważna jak np. polityka UE wobec Północnej Afryki i basenu Morza Śródziemnego. Teraz nawet nas nie zapraszają do stołu konsultacyjnego w tej sprawie. Trzeba dobrze żyć i z sąsiadami i resztą UE.
A pamiętacie jeszcze nocną eskapadę do placówki NATO zaraz po objęciu władzy przez PIS jesienią 2015 roku? Od tego momentu słyszy się i czyta, że wojskowi NATO jak mogą to tylko unikają kontaktów z naszymi wojskowymi, bo boją się rozmawiać i przekazywać tajne dane wojskowe.
do pustak14.02.2019, 09:38
Jak dla ciebie Węgry są normalnym państwem, to ja tylko zapytam dlaczego tak bardzo Orban kocha Rosję? Co normalnego jest w kneblowaniu wolnego słowa ogromnych majątkach partyjnych kolesi Wiktorka i coraz większym zamordyźmie?
pustak13.02.2019, 18:36
@ oby nie:
Wszystko co napisałeś to prawda z jednym tylko wyjątkiem: nie jesteśmy petentem Węgier. Węgrzy poskromili gigantyczne płace, które nie miały nic wspólnego z pracą ludzi, i to wystarczyło im żeby ich kraj stanął na nogi. W państwie w którym ludzie wypracowują swoje zarobki, powoli wszystko wraca do normy i taki jest przypadek Węgier - normalny kraj i nic więcej. My też możemy od jutra być jak Węgry.
@13.02.2019, 13:34
Fatalny pomysł.
krakus13.02.2019, 10:23
przejmą od związkowców, którzy to położyli na łopatki. wyremontują za kase wojewódzka i iddadzą znów związkowcom do użytku. żeby znowu Duda przyjeżdżał ze swoim pieskiem na wywczas za nasze pieniądze! dojna zmiana trwa jego mać!
oby nie13.02.2019, 10:09
Oby nie skończyło się jak ze stadniną koni w Janowie. Z perełki na skalę światową co zostało? Zamiast kultowych aukcji z wielkimi tego Świata z dużymi zyskami pozostały "wyprzedaże". Ta stadnina koni to taki obraz naszego kraju w ostatnich 4 latach w pigułce. Polacy dostali 500+ aby się nie "wtrącali" w działania rządzących. Mamy:
- reformę sądownictwa autorstwa prokuratora z epoki PRL,
- reformę edukacji z totalnym chaosem,
- mamy aferę z pensjami w wysokości 65 tys. dla asystentek prezesa NBP,
- mamy aferę KNF,
- mamy spółkę Srebna z dwoma wieżowcami w Warszawie powiązaną z PIS itd.,
- mamy mega podwyżki prądu, bo jak się okazuje nadal nie ma
rozporządzeń wykonawczych do pospiesznej ustawy z końca 2018 roku,
- na arenie międzynarodowej "utworzyliśmy" nowe państwo San Escobar,
- tak wstajemy z kolan na Świecie, że stajemy się petentem Węgier,
- mamy przetrzebioną Puszczę Białowieską,
- mamy stodołę w oświadczeniu majątkowym jednego z byłych ministrów PIS wartą ponoć milion zł (to zegarek ministra z czasów PO to minipestka).
Julian.13.02.2019, 08:14
Polaku rodaku miej WSTYD i PATRZAJ na WSTYD.
Julian.13.02.2019, 08:14
Polaku rodaku miej WSTYD i PATRZAJ na WSTYD.
xxx12.02.2019, 21:32
Uzdrowisko Rabka SA. bedzie świetnie prosperowac jeżeli wszedzie bedą tacy kierownicy jak w Kardiologii-dobra menedżer i ludzkie podejscie do personelu
k12.02.2019, 17:19
Będzie jak ze spółkami NFZ na Dolnym Śląsku. Przejęli dobrze wyposażone szpitale które doskonale pracowały pozamykali stopniowo ,sprzęt co bardziej chodliwy posprzedawali zaciągnęli długi i oddali państwu ruiny bo każdemu wolno się przeinwestować w inwestycjach. Co Krynica -Żegiestów zamierza przejmować w Żegiestowie? Przecież tam wszystko już sprzedane braciom Cechini to oni mieli stawiać uzdrowisko na nogi a funkcjonuje tylko Wiktor. Na czym ma teraz polegać przejęcie Żegiestowa? Na odkupieniu od Cechini domu zdrojowego z zabudowa sanatoryjną ? Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. tylko dlaczego znów ma za to płacić Kowalski z Nowakiem.
były pracownik12.02.2019, 14:23
a prewentorium na Kowańcu ??- niech biorą nawet marsjanie bo szkoda że popadnie w ruine...
Ciekawy12.02.2019, 13:14
Ciekawe czy zdają sobie sprawę z kondycji finansowej Uzdrowiska Rabka.
Władek12.02.2019, 13:05
Tak to jest jak PiS przynosi w "teczce" prezesa zarządu w Rabce Zdroju.
Popierał i lobował tą kandydaturę z "chwilami skandalu wybory prezesa" senator Kogut ( notabene usunięty z PiS za obietnice przekształcenia pod centrum handlowe po hotelu Cracovia i kinie Kijów) i branie kas........
Uzdrowisko Rabka S.A. - było też sponsorem "darmowych pobytów w sanatorium Rabczański Zdrój w-ce ministra finansów i innych"
Wyprzedali dla pokrycia strat spółki wszelkie nieruchomości w przetargach , które odbywały się dla nieruchomości 6 razy bez sprzedaży ( taka ruina )
ol12.02.2019, 11:41
Dobra wiadomość dla Rabki.Może coś się ruszy w uzdrowisku,bo miasto nie ma funduszy aby coś drgneło,po poprzedniej władzy jest pustka w kasie.
Co to się stało, że12.02.2019, 10:50
Pani Prezes Kawwa z naszego uzdrowiska w Rabce pokazała się i nawet zainteresowa jest Uzdrowiskiem. Jakoś w Uzdrowisku, na miejscu mało ją widać i tak od początku mało się interesowała ta firmą.
pustak12.02.2019, 09:45
A co na ten temat mówi Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej? Czy to tak wystarczy że dwóch prezesów potwierdzi duże zainteresowanie jakąś czynnością prawną i Konstytucję można już wyrzucić do kosza?
koza12.02.2019, 09:43
Oby nie. Jak to jest możliwe że wredna komuna byla w stanie utrzymać uzdrowiska a jak jej zabrakło to nikomu po nieboszczce komunie to sie nie udało. Rabka już przerobiła prywatyzację co lepszych placówek dorzynanie szpitala w końcu NFZ który przejął majątek który powoli niszczeje do dziś /willa ECHO/ chociażby. Został do zrujnowania Śląski który jako tako sobie radzi no to są pomysły. Nasze samorządy nie potrafią sobie poradzić ze smogiem i pozyskaniem dotacji do wymiany pieców a chcą przejąć UZDROWISKO! Po to żeby je do reszty zrujnować? Tylko finanse skarbu państwa gwarantują jakie takie możliwości rozwoju. Łapy precz od uzdrowisk!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl