16.02.2019, 10:08 | czytano: 2230

"Szarotki" rozpoczynają dziś walkę o finał play off

Arch. Podhale24.pl
O godz. 18 na lodowisku w Nowym Targu drużyna TatrySki Podhale Nowy Targ rozpocznie zmagania w fazie play off. Przeciwnikiem nowotarżan jest HK Energa Toruń. Bilety można już kupować online na www.JarmarkPodhalanski.pl
Do rywalizacji play off zawodnicy z Nowego Targu przystępują, jako trzecia drużyna sezonu zasadniczego. Ich rywale zajęli szóste miejsce. W sezonie "Szarotki" wygrały wszystkie spotkania z drużyną z Torunia, nie oznacza to jednak, że droga do półfinału będzie łatwa. Mimo to każdy inny wynik niż wygrana "Szarotek" byłby sensacją. Gra toczy się do czterech wygranych.
REKLAMA:Kup bilet na ten mecz online, bez czekania, bez kolejki na www.JarmarkPodhalanski.pl

Kolonia fińska stanie naprzeciwko licznej grupie ze Wschodu, która reprezentuje barwy toruńskiego zespołu. W Podhalu występuje siedmiu graczy z Finlandii. Przed play offem do zespołu dołączyli – obrońca Samu Suominen (EC Bregenzerwald) i napastnik Patrik Moisio (Donbass Donieck). W sumie w sezonie przewinęło się ośmiu zawodników z tego kraju. Ali Liinkanen nie pograł zbyt wiele i podziękowano mu za usługi.

Nie tylko na tafii będzie się toczyła rywalizacja między Suomi, a Wschodem. Zespołem „Szarotek” dowodzi duet fińskich szkoleniowców - Tomek Valtonen i Marko Roenkkoe. Z drugiej strony boksem torunian zawiadował będzie Jurij Czuch. Górale muszą uważać na niebezpieczne trio Oriechin – Karczocha – Garszyn. Podhale ma w swoim sztabie „szpiega” ze Wschodu – Tatianę Tichonow. Jest bankiem informacji o drużynach. Analizuje i podpowiada fińskim szkoleniowcom. Zna doskonale taktykę trenerów z tej części świata i styl gry pochodzących stamtąd zawodników. Powinno to się przydać.

Drugi mecz zostanie rozegrany 19 lutego o godzinie 18:30 w Toruniu. Spotkanie będzie transmitowane przez TVP Sport.

oprac. r/ SportowePodhale.pl
Zobacz pełną wersję podhale24.pl