18.02.2019, 13:17 | czytano: 5553

Urzędnicy myślą o przeprowadzce. Tak nie da się dalej pracować

Wójt i radni Czarnego Dunajca coraz poważniej myślą o zmianie siedziby urzędu gminy.
- W pokojach w urzędzie gminy jest po 4-5 urzędników. Nie powinno tak wyglądać, nie ma komfortu pracy, cały czas przychodzą mieszkańcy coś konsultować. Konsultują z jednym pracownikiem, a trzech pozostałych nie może pracować - mówił na sesji wójt Marcin Ratułowski.
- Czas gumolitu na podłogach, wąskich korytarzy, ciasnych pokoi już minął. Tak nie powinno już być w nowoczesnym urzędzie - podkreślał radny Jacek Stopka-Studencki. - Jesteśmy drugą co do wielkości gminą w powiecie nowotarskim. Od gminy Nowy Targ dzieli nas 1600 mieszkańców, a standard naszego budynku znacznie odbiega od tego, co jest na ulicy Bulwarowej w Nowym Targu, nie mówiąc o takiej gminie jak Raba Wyżna - dodał.

- W piątek godzinę siedziałem w opiece społecznej i przychodzili petenci. Pracownicy nie mają warunków pracy, nie ma miejsca dla psychologa, nie ma poufności, ktoś coś chce wypytać, a obok siedzi pani z tej samej miejscowości. Nie ma tam warunków. Pracownicy nie mają godziwych warunków pracy ani pomieszczeń socjalnych. W drogownictwie jak jeden rozmawia, to reszta musi być na korytarzu. Nie ma gdzie zjeść posiłku. Ludzie się źle czują. To nie urząd gminy na miarę XXI w. Robimy to dla przyszłych pokoleń - apelował przewodniczący rady gminy Tadeusz Czepiel.

Najbardziej prawdopodobnym dziś rozwiązaniem jest przeprowadzka do nieużywanego budynku dawnego sądu i gimnazjum przy skrzyżowaniu ulic Mościckiego i Jana Pawła II. Gminna Biblioteka Publiczna w Czarnym Dunajcu otrzymała 2 mln zł na dostosowanie przedwojennego budynku do własnych potrzeb, a władze gminy coraz poważniej myślą, że przenieść tam również urząd gminy. Biblioteka sama nie udźwignie bowiem kosztów utrzymania tak dużego budynku. Wójt Marcin Ratułowski zapowiedział, że musi się odbyć poważna dyskusja na ten temat i zapaść wspólna decyzja, co dalej.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
pustak20.02.2019, 23:06
@ karol:
A może by tak wójtom wpadło wreszcie do głowy aby zamiast tych milionów na remontowanie czegoś co remontu wcale nie wymaga, bo właśnie niedawno zostało gruntownie odremontowane, przeznaczyć środki UE na zakup porządnych autobusów, które mogłyby bezpiecznie dowozić młodzież do nowotarskich szkół średnich, gdy od września podwoi się liczba uczniów pierwszych klas?
karol18.02.2019, 23:39
Szczery w Krościenku to samo remont niedawno wyremontowanego budynku, dosłownie jak z filmów Barei. 8 milionów na starą ruderę władze chcą wyłożyć a nowe budynki by dwa wybudował z pełnym wyposażeniem normalnie paradoks ,myślałem że takie akcje to tylko u nas ale ten trend się rozsiewa na okolice
szczery18.02.2019, 21:44
Czyli wychodzi 1;1 Poprzedni wójt zainwestował w skocznie nikomu niepotrzebne a nowemu budynek"gminy" za ciasny i za stary a dzieci chodzą po Ratułowie i Czerwiennym jezdnią bo chodników nie ma.Czyli zapowiada się kadencja jak za pana Kazimierza D. Nie dziwi mnie to a wręcz potwierdziło się co mówiłem przed wyborami...
Okularnica18.02.2019, 20:58
Super pomysł na wykorzystanie pięknego i okazałego budynku.
Tzw. "powrót do źródeł" - dawniej budynek sądu.
Zawsze takie inwestycje wymagają dużego nakładu finansowego..
mam jedynie ogromną nadzieje ze fasada zostanie odnowiona i zachowana w oryginalnym styl.
Bądźmy otwarci na zmiany!
Mieszkanka18.02.2019, 20:45
Oczywiście! !!dla pracowników są złe warunki ?!a. nikt nir wspomni o. ludziach którzy przychodzą załatwić choćby zasiłek rodzinny.Stoją na schodach jak żebracy .Też nie mają klimatyzacji i miękkich krzesełek !! Zastanowienia .Wszyscy jesteśmy ludźmi!
Kum18.02.2019, 17:21
Zmniejszyć ilość urzędników!
Biurwa18.02.2019, 14:01
Ooo, tak to rozumiem nie skocznie, lodowiska ba nowoczesna siedziba.
fya18.02.2019, 13:40
Stoicie nad przepaścią, ale zrobicie krok do przodu! Trzeba odchudzić gminę! Dług już 30 milionów z obsługą a wy znowu chcecie pożyczać. Budynek naprzeciwko gminy jest na sprzedaż. Wynajmijcie go jak wam ciasno!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl