22.02.2019, 19:36 | czytano: 2482

Wybieg dla psów w uzdrowisku

Arch. Podhale24.pl
92 osoby podpisały się pod petycją w sprawie budowy na terenie Rabki-Zdroju wybiegu dla psów.
"Na terenie naszego miasta nie ma żadnego wydzielonego, ogrodzonego miejsca, gdzie można spuścić ze smyczy naszych ulubieńców, bez obawy, że komuś to się nie spodoba i nie będzie czuł się zagrożony. Pies, który nie ma gdzie wyładować nadmiaru energii oraz nie jest właściwie zsocjalizowany może stać się agresywny i niebezpieczny - przekonywali autorzy petycji, która została skierowana do Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju. Jak przekonywali, psy do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania potrzebują odpowiedniej, regularnej dawki aktywności. W Rabce-Zdroju, podkreślali, jest brak miejsca, gdzie można by umożliwić czworonogom swobodne bieganie, zabawę z innymi psami, ćwiczenie komend. Pod petycją podpisała się Grupa Miłośników Czworonogów w Rabce-Zdroju.
W odpowiedzi przekazanej jej autorom burmistrz Leszek Świder poparł pomysł i zadeklarował, że miasto zajmie się stworzeniem takiego wybiegu. Prace mają ruszyć w tym roku. W 2019 r. teren ma zostać ogrodzony, staną ławki, kosze na śmieci, a w kolejnym etapie oświetlony, objęty monitoringiem i wyposażony w urządzenia do tresury i ćwiczeń dla czworonogów.

oprac. r/
komentarze
Psiara23.09.2020, 11:30
Takie miejsca na pewno się przydadzą nie tylko w Rabce. Ale uczulam żeby w takim miejscu wlasciele psów pamiętali o sprzątaniu po nich. Później człowiek idzie tam z psem i do chwile jakaś przykra niespodzianka. Ja sama od lat kupuje woreczki Pucek- to bio woreczki które rozkładają się same, są niedrogie i mieszczą się do torebki. Sprzątanie jest obowiązkiem i każdy powinien się do niego stosować!
Taka23.02.2019, 12:01
92 osoby podpisaly na tyle mieszkańców Rabki ? To sa chyba jaja ? Przechodzi ludzkie pojęcie co sie wyprawia,,,
Zuzula23.02.2019, 08:56
To faktycznie jest problem,ale dopóki właściciel czworonóg nie nauczą się odpowiedzialności za swoje pupile to katastrofa.... otóż w niedzielę małżeństwo z pieskiem (suczką) spacerując nad kawiarnia Zdrojową ,nawet nie zwróciło uwagi na to że suka załatwiła się na schody po których chodzą ludzi i być może ich dzieci czy wnuki...dodam że w USA jest to nie do pomyślenia , wychodząc z psem bierzemy woreczek lub reklamówki i pozbieramy ,a potem wyrzućmy do kosza to co zostawiły nasze pupile .Chcemy mieć czysto na swoim podwórku,a nie dbamy o to co jest publiczne?a też z tego korzystamy.Nauczmy się kultury,czy to tak wiele!!!????
franio23.02.2019, 08:52
nie ma już na co pieniędzy wydawać? 92 osoby powinny się zastanowić czy mogą zaspokoić wymagania psie a dopiero potem sobie sprawić zwierzaka a tu tylko roszczenia bo wybiegu nie ma
Da się?22.02.2019, 21:26
Brawo Rabka!
enzo22.02.2019, 20:22
Na Zarytym poligon GOPR-u pusty stoi, może to jest pomysł.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl