NOWY TARG. Poprzednie starania odzyskania dawnego budynku basenu na osiedlu Na Skarpie nie powiodły się. Temat jednak wraca.
- Można powiedzieć, że jest szansa odzyskania tego terenu, bo kiedyś Miasto sprzedało stary basen prywatnemu właścicielowi i teraz chcemy na powrót stać się właścicielami tej działki. A jest ona dla nas ważna ze względu na sąsiedztwo Szkoły Podstawowe nr 6. Po wybudowaniu sali gimnastycznej, szkoła w ogóle nie dysponuje placem, na którym można by było urządzić miejsce zabaw dla najmłodszych uczniów, także tych z "zerówki" - mówi burmistrz Nowego Targu. Taki plac zabaw musi spełniać określone parametry, być ogrodzony i mieć odpowiednią, bezpieczną nawierzchnię. Jedynym miejscem, gdy można zlokalizować taki obiekt jest teren nieczynnego od lat basenu. - Rada Miasta uchwaliła już miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego tego terenu i ta nieruchomość została objęta zapisem jako "teren usług publicznych", czyli miejsce przeznaczone dla sportu i rekreacji. To nam daje legitymację do tego, żeby rozpocząć z kolejnym właścicielem - bo ten basen tak przechodził przez lata z rąk do rąk - negocjacje i zabiegi, dotyczące sprzedaży na rzecz miasta tej nieruchomości - tłumaczy Grzegorz Watycha i dodaje: - Kiedyś były zakusy, żeby zbudować tam budynek wielorodzinny, ale ja uważam, że ważną kwestią jest opieka nad dziećmi i udostępnianie miejsc rekreacji dla dzieci. Zresztą to byłoby miejsce służące nie tylko dzieciom ze szkoły, ale i ogólnie dzieciom z całego osiedla. Na Skarpie takiego placu zabaw nie ma.
Budowa placu zabaw wśród bloków budzi często głosy sprzeciwu tych, którym przeszkadzają odgłosy bawiących się dzieci. Dlatego dobrym wyjściem jest postawienie huśtawek i piaskownicy obok szkoły. - A jeżeli tam taki plac zabaw powstanie, to także dzieci z całego osiedla Na Skarpie i z położonych w okolicy domów jednorodzinnych będą mogły z miejsca zabaw korzystać - podsumowuje burmistrz Watycha.
s/ zdj. Michał Adamowski
Nie żadnej dalekosiężnej strategii rozwoju miasta. Jest tylko tzw. bieżączka i dojutrkowanie. Decyzje podejmowane są w ostatniej chwili wbrew opinii publicznej, która zbyt późno się o wszystkim dowiaduje aby mogła jakoś przeciwdziałać. Ten stan będzie trwał tak długo jak długo ludzie będą to tolerować.