13.03.2019, 16:10 | czytano: 7835

Szczątki zwierząt koło drogi

W przydrożnej fosie w okolicach osiedla Kantorówka w Bańskiej Niżnej znaleziono szczątki jagnięcia. To nie pierwsze tego typu znalezisko w tym miejscu.
Kilka tygodni temu zgłoszenie o znalezieniu rozkładających się szczątek owiec oraz innych zwierząt otrzymali pracownicy Urzędu Gminy w Szaflarach, od jednej z mieszkanek gminy. Nie wiadomo, kto wyrzucił truchła w tym miejscu. Urzędnicy przypominają, że takie zachowanie jest karalna i grozi za to grzywna. Rozkładające się części zwierząt mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt oraz zanieczyścić wody gruntowe, a tym samym może dojść do skażenia wody w przydomowych studniach.
- Apelujemy do mieszkańców o czujność i natychmiastowe zgłaszanie wszelkich tego typu znalezisk lub niepokojących zachowań innych osób do Urzędu Gminy Szaflary (ul. Zakopiańska 18, pokój nr 8), tel: 18 26-123-20 – informuje Urząd Gminy w Szaflarach. - Ponadto przypominamy, że zgodnie z Ustawą z dnia 2 kwietnia 2004r. o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt, każde posiadanie zwierzęta gospodarskiego podlega obowiązkowej rejestracji, brak rejestracji jest karany.

Źródło: UG Szaflary, oprac. r/
komentarze
.,15.03.2019, 02:04
Obowiązkowa rejestracja.... niedługo wszystko będzie trzeba rejestrować i państwo będzie kontrolować wszystko. W tym chorym państwie powoli nie ma wolności są tylko 80 procentowe podatki i chore prawa, a naród zamiast wziąć ich obalić jeszcze na głosowanka chadza i kłóci się o pis i po: czyli dziel i rządź...a nie tak dawno stalin powiedział kilka mądrych słów dotyczących tych głosowanek... ale o tym nie uczą w zindoktrynowanych szkółkach. Wiec z całym szacunkiem, ale nie tą owieczką powinniśmy się teraz zajmować.
bb13.03.2019, 21:34
Można było truchło zakopać,a nie zostawiać tak....!!!!Trochę wyobraźni ludzie....
obserwator13.03.2019, 19:26
A jak sie zgłasza takie rzeczy to urzednicy robia wszystko aby były legalne.
Spacerowicz13.03.2019, 17:08
Wielkie mi rzeczy jedno jagnie, polecam spacer po lesie,polach to dopiero jest tego troche. Są nawet specjalne miejsca gdzie ludzie zwożą padline.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl