17.03.2019, 12:18 | czytano: 6138

Radni upominają się o szkolne sale gimnastyczne

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. Dwunastu radnych podpisało się pod interpelacją skierowaną do burmistrza, w sprawie budowy sal gimnastycznych przy szkołach podstawowych nr 2 i 11.
"W związku z realizacją programy wyborczego KWW Ruch Obywatelski "Nasze Miasto", w którym zapisana jest budowa sal gimnastycznych przy szkołach podstawowych nr 2 i nr 11, wnosimy o przystąpienie do opracowania koncepcji budowy sal gimnastycznych dla tych szkół, a następnie wykonania dokumentacji i realizacji powyższych inwestycji w obecnej kadencji Rady Miasta. Radni podpisani pod interpelacją, znając obecną sytuację w nowotarskich szkołach, w pełni popierają i będą wspierać dążenia Burmistrza do realizacji tych ważnych inwestycji dla naszej lokalnej społeczności. W budżecie Miasta na 2019 rok w rozdziale 90095 pozostała działalność - dokumentacja przyszłych inwestycji, na ten cel zostały już zabezpieczone środki finansowe" - napisali radni.
W odpowiedzi, magistrat zapewia, iż "Urząd Miasta przystąpi w najbliższym czasie do rozeznania cenowego rynku celem wyłonienia najkorzystniejszej oferty na sporządzenie koncepcji budowy sal gimnastycznych przy szkołach".

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
pustak19.03.2019, 09:48
@ Rodzic:
Coś za coś. Te wsie o których piszesz wybudowały swoje piękne sale gimnastyczne z olbrzymim poświęceniem i nakładem środków, bo powiedziano im dwadzieścia lat temu że ich dzieci i wnuki w gimnazjach będą ich potrzebowały. Tymczasem od września miasto zabiera wsiom kolejny rocznik po zlikwidowanych gimnazjach. Ucznia można zmusić do tego żeby zapłacił ponad sto złotych miesięcznie za busa i olbrzymim kosztem swojego wolnego czasu dojechał do miasta, ale sal gimnastycznych do busa wsadzić się nie da, w busie sale gimnastyczne do miasta dojeżdżać nie będą. Zarówno miasto jak i starostwo nowotarskie: niedostateczny z wykrzyknikiem za skandaliczny stan edukacji na poziomie szkół podstawowych i średnich.
Rodzic19.03.2019, 09:16
Skoro mowa o salach dla szkół to warto dodać SP 5 i SP 1. Po wsiach są piękne sale a w mieście małe PRLowskie klitki.
Smutek19.03.2019, 08:20
@ pustak sale gimnastyczne są tylko nie zaspakajaja potrzeb dużej ilości dzieci np. Uczniowie 11 chodzą na sale na basen, i korzystają z basenu w trakcie wf ale to jak się okazuje mało....
pustak18.03.2019, 21:29
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Kazimierza Wielkiego (przepraszam za tę nieścisłość) salę gimnastyczną ma. Czy dzieci nowotarskich szkół mogłyby, za jakąś odpłatnością oczywiście i w miarę wolnego czasu w grafiku, przyjeżdżać po południu busami na Niwę na zajęcia WF? - Owszem, tak! Jesteśmy państwem na dorobku i nikt nie będzie stawiał sal gimnastycznych w nieskończoność. Przed laty wybór padł na Niwę i tam teraz Nowy Targ ma swoją salę gimnastyczną, ewentualnie trzeba się rozglądać po innych miejscowościach które zadbały o to żeby salę gimnastyczną u siebie mieć. Nowy Targ jeśli nie zadbał o budowę sal to wiadomo że to była decyzja typu coś za coś, zamiast sali miasto dostało inne konfitury, np. starostwo, które wcale nie musiało być ulokowane w mieście a np. Czorsztynie albo w Czarnym Dunajcu, miejsca pracy po urzędach, które przejęły zadania urzędów gmin, np. komunikacja. Gdzie to jest powiedziane że jak do szkoły to tylko i wyłącznie do miasta? Równie dobrze pod szkołę nr. 2 czy nr. 11 może podjechać bus i przewieźć uczniów do innej gminy w sąsiedztwie która zadbała u siebie o budowę sali.
Już nawet nie ciekawy18.03.2019, 19:49
@pustak: gimnazjum na Niwie mówisz? Weź się trochę zorientuj w sprawach organizacji szkół w Mieście, przejdź się, obejrzyj, dowiedz co, gdzie i jak, bo pisać dla samego klikania w klawiaturę, to trochę szkoda stawów w palcach. A jak już uzupełnisz elementarną wiedzę, to możemy porozmawiać o pomysłach.
pustak18.03.2019, 17:22
Gimnazjum w Krempachach, gimnazjum na Niwie, w Ochotnicy, Tylmanowej, Krościenku, Maniowach, Czarnym Dunajcu, Rabie, itd. Z ciekawości również i ja Ciebie zapytam: a dlaczegóż to teraz dzieci z miasta nie miałyby być szkolnymi busami dowożone do budynków z nowoczesnymi salami gimnastycznymi jakie pozostały po gimnazjach w gminach naszego powiatu? Jak kilkanaście lat temu dzieci z wiosek dzień w dzień były dowożone do miasta busami szkolnymi to to było ok, więc teraz jak zrobimy odwrotnie to też musi być ok, bo inaczej będziemy mieli do czynienie z mentalnością Kalego.
z ciekawością pytam18.03.2019, 13:40
@pustak
a w których to budynkach po dawnych gimnazjach nowotarskich "leżą odłogiem" budowane na potrzeby gimnazjów sale gimnastyczne?
pustak17.03.2019, 22:57
@ Do Acc:
A zatem niech SP nr 11 podzieli się uczniami z innymi szkołami. Nie musi mieć tysiąca uczniów. A co się dzieje w budynkach dawnych gimnazjów, w których sale gimnastyczne są, bo musiały być na gwałt po utworzeniu gimnazjów kilkanaście lat temu budowane? To tam w budynkach gimnazjów sale gimnastyczne będą leżały odłogiem, a tu będą budować nową salę? Czy to taka jest racjonalna gospodarka obecnej władzy? Niech przeorganizują strukturę szkół póki jest jeszcze na to czas do września - ten wniosek się sam narzuca.Żadnej radosnej twórczości z kolejnymi salami gimnastycznymi, bo to jest działanie nieracjonalne i niezrozumiałe.
Piotr17.03.2019, 19:55
Mam pytanie czy niejaki radny Garbacz tez się podpisał ?, jeżeli tak to niech rzetelnie wywiązuje się ze swoich obowiązków !
Do ACC17.03.2019, 18:49
Do ACC, tylko nie wiesz czytelniku,ze w 11 jest 1000 uczniów i jedna sala gimnastyczna nie wystarcza, nie komentuj jak jesteś niekompetentny.
Acc17.03.2019, 13:37
Przecież przy SP nr 11 jest już sala gimnastyczna, jak do remontu to należy go wykonać. Pieniądze nie leżą na ulicy ale to chyba radni wiedzą, bo biorą się z podatków. Nie wnikam ile NT ma deficytu ale spłata jakiegoś długu miasta i skończenie roku na mniejszym minusie byłaby lepszym pomysłem niż budowa czegoś co się nie opłaca i się nie zwróci. Mieć sportowców w mieście jest spoko sprawą, ale nie wszystko za każą cenę. Bo lepiej jest mieć prosperujące miasto niż bankruta z zarządem komisarycznym, który nie tyle utnie redystrybucje pieniędzy z podatków na sport co utnie pieniądze na wszystko, żeby miasto postawić na nogi. Zatem niech NT wydaje kase na pierdoły, a daleko zajdzie.
STAŚ17.03.2019, 12:25
Może wychowamy kilku sportowców !!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl