27.03.2019, 12:20 | czytano: 3074

Gmina nie ma pieniędzy na rozbudowę małej szkoły

Fot. UMiG Szczawnica
W Szlachtowej odbyło się spotkanie mieszkańców z władzami gminy Szczawnica w sprawie rozbudowy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II.
Rodzice uczniów od dłuższego czasu przekonują, że trzeba rozbudować szkołę. Potrzebny jest remont budynku oraz sala gimnastyczna, której uczniom brakuje. Choć w szkole uczy się ok. 100 uczniów, władze gminy już jakiś czas temu podjęły decyzję o jej utrzymaniu. Dlatego rodzice chcą, by szkoła została zmodernizowana i rozbudowana.
Burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda spotkał się w niedzielę z z rodzicami uczniów i mieszkańcami wsi. Nie miał jednak dobrych wieści.

"Miasto i Gmina Szczawnica po dogłębnej analizie budżetu i wieloletniego planu finansowego, który zatwierdza Rada Miejska i Regionalna Izba Obrachunkowa, nie jest w stanie w perspektywie najbliższych kilku lat dokonywać tak znaczących inwestycji. Nie ma finansowej możliwości na rozbudowę tej szkoły. Nie przewiduje się zmian organizacyjnych w strukturze szkoły. Jak wskazują statystyki demograficzne stan uczniów nie wzrośnie w perspektywie najbliższych kilku lat. Obecnie w szkole uczy się 98 uczniów" - poinformował Urząd Miejski w Szczawnicy w komunikacie po spotkaniu.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
jasiek27.03.2019, 14:09
Jeszcze nie raz zapłaczecie na Niezgode.
Mówi sie już o tym ,że młodzi ,zdolni wykształceni uciekają gdzie popadnie,tu na miejscu zostają ci którzy żyją niezbyt dostatnio z turystyki albo emeryci i renciści których znowu Niezgoda łupi na oplątach za śmieci i kanalizację,podatki i opłatę klimatyczną za zasyfione powietrze.
Jer27.03.2019, 12:54
Jedna z wielu podobnych historii, jakie wydarzyły się i będą wydarzać w całym kraju po Deformie...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl