01.04.2019, 15:26 | czytano: 1800

Poronin potrzebuje milion złotych na remont ujęcia wody

Ujęcie w Lichajówkach zasilające w wodę Poronin i Suche wymaga natychmiastowego remontu po tym, jak zostało zniszczone podczas lipcowej powodzi.
Gmina rozpoczęła starania o pieniądze na modernizację ujęcia w ramach funduszu przeznaczonego na usuwanie skutków powodzi. - Obecnie wykonywana jest dokumentacja, która jest niezbędna do starania się o rządowe dotacje - mówi Anita Żegleń, wójt Poronina. – Szacujemy, że całkowity koszt prac wyniesie może ok. miliona złotych. 20 proc. musimy wyasygnować z budżetu gminy.
Po lipcowej powodzi woda z Lichajówek, ze względu na swoje skażenie bakterią coli, była niezdatna do użytku przez dłuższy okres. Mieszkańcy zdani byli na wodę dowożoną beczkowozami. Dla władz Poronina naprawa ujęcia jest priorytetem wśród tegorocznych inwestycji. Wszystko zależy jednak od kolejnego rozdania pieniędzy w ramach funduszu popowodziowego. Decyzja, czy Poronin otrzyma finansowe wsparcie powinna zapaść w czerwcu.

Gmina Poronin otrzymała już 2,3 mln zł w ramach rządowej pomocy na remont mostu pomiędzy Małem Chichem a Lichajówkami, który został zniszczony w licu ub. roku.

js/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl