10.04.2019, 10:38 | czytano: 6062

Mimo strajku egzaminy się odbywają

Arch. Podhale24.pl
Mimo ogólnopolskiego strajku nauczycieli, który objął także szkoły w naszym regionie, egzaminy gimnazjalne zaplanowane na środę, czwartek i piątek odbędą się bez zakłóceń.
Część placówek nie zrezygnowała z protestu w formie strajku (m.in. z gminy Krościenko i Czorsztyn), jednak dyrektorzy zapewniają, że egzaminy zostaną przeprowadzone w terminie i formie wcześniej zaplanowanej. Nauczyciele na czas egzaminów zawiesili strajk.
W szczawnickiej "Dwójce", szkołach gminy Ochotnica i Łapsze Niżne egzaminy i lekcje odbywają się zgodnie z planem. Szczawnicka "Jedynka" dla dobra dzieci zawiesiła strajk.

jd/
zobacz także
komentarze
Helou13.04.2019, 20:26
Elektryk ? Halo , gdzie jesteś? zatkało, kakao ? Urzedasie? Hy? Do roboty,a jak komu nie pasuje to zmienić, tak zawsze gadali , to teraz zmienić i po problemie
Bronek13.04.2019, 20:12
Urzędasy do roboty, a jak nie pasuje to zmienić pracę, albo wyjechać, świat jest piękny, jak się robi to co kocha, to nigdy nie oczekuje się wysokiego wynagrodzenia,a jak Kasa nie pasuje, to zmienić, proste no nie?
@ urzędas13.04.2019, 14:37
Powołanie.. od Broniarza :) Najlepsze jest to, że podobno zebrano 2,3 mln złotych na rekompensate za strajk.. przy ilości strajkujących ( zapewne dziwnie policzonych) , którą podawał ZNP wychodzi niecałe 5 zł na głowę :-) Maj się szykuje na bogato :) Tak się kończy zabawa w politykę..
urzędas13.04.2019, 10:20
Plotka głosi , że nauczyciele będą strajkować we wakacje ! Będą przychodzić na 8 godzin do szkoły i nie pobierać kasy za te dni . To są nauczyciele z powołania !
@ prawicowiec13.04.2019, 08:18
Na szczęście peło nie dojdzie do władzy.. Cwaniackie w założeniu intrygi Sławomira i Grzegorza okazały się wydmuszką, a wykorzystani dalej niech siedzą w piaskownicy i niech układają inteligentne inaczej przyśpiewki :)
bronek13.04.2019, 07:07
Jaki jest poziom moralny nauczycieli strajkujących, którzy muczą i kwiczą? Ten niby żart obróci się przeciwko nim, będą na nich muczeć dzieci a oni będą leżeć i kwiczeć.
prawicowiec13.04.2019, 00:04
Zastanawiałem się skąd PO ma aż 26% poparcia a tu proszę ile lewactwa jest wśród nauczycieli. Tylko nie wiem czy wiedzą że jak PIS im da te pieniądze to jak dojdzie PO do władzy to im odbierze i powie że pieniędzy nie ma i nie będzie.
do Rodzic12.04.2019, 16:56
Nie popieram strajku nauczycieli. Nie popieram tego, źe są tacy, którzy zioną nienawiścią do niestrajkujących. Nie popieram nauczycieli udzielających korepetycji i nieodprowadzających podatku. Nie popieram leni nierobów w każdym zawodzie. Nie popieram nauczycieli nie potrafiących samodzielnie myśleć. Nie popieram tych nauczycieli, którzy w jakikolwiek sposób zmuszają innych do strajku. Nie popieram nauczycieli, którzy nie wiedzą tak naprawdę o co im chodzi..Nie poieram nauczycieli, którzy na swoim profilu mienią się gorliwymi katolikami, a szczują tych, którzy mają odmienne zdanie.. Okażcie sobie wzajemnie szacunek.Ostatecznie inni pracują za was i ratują resztki godności tego zawodu.
Rodzic12.04.2019, 16:06
POPIERAM STRAJK NAUCZYCIELI!!!
Obywate L12.04.2019, 14:03
Po tym strajku widać jak na dłoni jaki poziom reprezentują biorący w nim udział nauczyciele. Mam na myśli poziom moralny. Oczywiście ponad wszystko najważniejsza jest kasa. Dzięki Karcie Nauczyciela, temu reliktowi upadającego komunizmu, nic im za strajk nie grozi. Najwyżej dostaną za okres strajku gołe pensje. Dzieci cudze się nie liczą. Znane porzekadło wśród nauczycieli "obyś był cudze dzieci uczył" jest pewnym rozgrzeszeniem dla nich tego, jak traktują swoją misję zawodową. Kasa, kasa, kasa. Programy nauczania są bardzo ambitne ale nie każdemu się chce realizować go sumiennie. Lepiej odwalić robotę i iść sobie do domu. Nie przejmować się niczym. W szkole nr 5 pani od historii popisała się na prawdę wyjątkową ignorancją prezentując na lekcji filmik z YouTube'a. Była to animowana historia Polski z kanału Jon Jon odcinek drugi i inne. Ale ten drugi jest szczególny. Z filmiku pociechy swoich rodziców dowiadują się jak to było, że Dobrawka została żoną Mieszka I. Mieszko I chciał poślubić córkę króla Czech Marię ale ona postanowiła iść do klasztoru. Król Czech zaproponował mu drugą córkę, Dobrawę na żonę ale on na początku wykręcał się, że jest gejem. Początek filmu jest mocny. Monarchowie zapraszają się na browara i taka ta lekcja historii była. Kto chętny zgłębić tajniki tej "wiedzy" może sam obejrzeć. Link poniżej.. https://...
prawda nas wyzwoli12.04.2019, 12:25
oświadczenia majątkowe dyrektorów zawierają tez zarobki

żon-nauczycielek-czyli szeregowych nauczycieli

czarno na białym

przychody roczne szeregowego nauczyciela

gorąco polecam lekturę na weekend :)
Chcą wojny to będą ją mieć12.04.2019, 12:01
Zgłaszać nauczycieli udzielających korepetycji do urzędu skarbowego niech płacą podatki. A tych co nie chcą klasyfikować naszych dzieci zrobimy pozwy zbiorowe.
PYCHA ZGUBIŁA NAUCZYCIELI !!12.04.2019, 11:49
Nauczyciele, przyznajcie, że przeliczyliście się z tym strajkiem.
Teraz wiem, że ten strajk był POTRZEBNY, bo dzięki niemu otworzyliście oczy całemu społeczeństwu :)
A teraz powinien przyjść czas na porządki!!!
KTO DO PRACY TO DO PRACY,
KTO NIE CHCE PRACOWAĆ - DZIĘKUJEMY I ŻEGNAMY
dla dociekliwych12.04.2019, 11:36
strona urzędu miasta
oświadczenia majątkowe
oświadczenia kierowników miejskich jednostek organizacyjnych
rzeczywistość12.04.2019, 11:13
pit nauczyciela za 2016 przychód 75 tyś. takiego co to pracuje najmniej jak się da

a na stronach bip powinny być dostępne oświadczenia majątkowe biednych dyrektorów szkół
Obioba12.04.2019, 11:12
Nie wiem czy to prawda, ale słyszałem pzez przypadek, że w pewnej wsi zaraz za NT to ma zostać przygotowany "honorowy" pojazd dla strajkujących zakupiony na promocji w markecie budowlanym. Ma mieć jedno kółko i zagłębione siedzenie z blachy, do którego wchodzą dwa wiadra obornika. Napęd ręczno nożny :) w skrócie taczki..
do Janosik12.04.2019, 11:01
Tak, zaostrzą protest, będą śpiewać głośniej i może nawet nie będą się myć :-) A potem przez godzinę będą zaostrzać przez jednogodzinne głodowanie..
Strajk na L412.04.2019, 10:58
Pewna bardzo zaangażowane w przygotowanie strajku nauczycielka i jej córka też nauczycielka poszły po jednym dniu strajkowania na zwolnienie lekarskie.. Bo straciłyby za dużo na strajku.. Czy coś jeszcze można dodać?
Janosik12.04.2019, 10:24
Pograli,pośpiewali, o 13.00 poszli do domu. Wrócili rano na 8.00, niektórzy na 9.00, chyba, że który ma okienko to i na 11.00, pośpiewa i pogra i wróci do domu, potem przerwa świąteczna i wróci pośpiewać i pograć.
Zadawałem już nie raz pytanie ,dlaczego jest taki poziom wiedzy wśród uczniów. Strajk udzielił mi wyczerpującej odpowiedzi.
Oni naprawdę wierzą że są elitą narodu.
To przerażające, czego dzięki strajkowi dowiadujemy się o ludziach z którymi często omawiamy edukację naszych dzieci.
Rodzice! Nie oddawajcie swoich dzieci takim oszołomom , wystąpić do dyrekcji o zmianę nauczyciela.
Nauczyciele! Śpiewajcie, oklejajcie się naklejkami, przebierajcie na czarno, pajacujcie bez umiaru - nikt tyle nie zrobił dla upadku szacunku dla nauczycieli, ile wy sami przez niecały tydzień...
Nie musice bawić się w przedszkole.
To jest przedszkole...
Za Tuska opozycja zachowywała się przyzwoicie.
Dzisiaj widać różnicę.
do elektryk12.04.2019, 09:30
Emerytura wychodzi ze składek. To że ktoś ma 1800zł to albo miał składki na pewnym poziome, albo płacił je bardzo wysokie przez niezbyt długi czas. Tego na podstawie tych danych nie można rozważyć. A jesli chodzi o zarobki dyrektorów szkół są zamieszczone. Np dyrektor jednej ze szkól średnich w NT - w 2017 prawie 101 000. Tu nie było odprawy emerytalnej bo dalej ta pani pracuje..
Janko Muzykant12.04.2019, 09:04
Panie elektryk.
To pan tutaj wsadza klasyczną manipulację.
Pisze pan "1800 emerytury dla dyrektora to ma być dużo ".
To zakłada pan, że ta pani przed emeryturą była cały czas dyrektorem?
Wolne żarty. Skąd pan może wiedzieć co robiła przed objęciem stanowiska dyrektora? Jaki był jej staż pracy wcześniej?
Zapewniam, że ta pani nie przechodziła na emeryturę w roku składania informacji, bo ma 63 lata. To też wiedza z BiP.
Że tyrali z mężem? To by napisała tytuł prawny: wspólność małżeńska
a napisała: własność.
I co? Kto manipuluje?
Proszę pana, ja tylko chciałem wykazać, że w szkolnictwie nie jest tak źle, jak to usiłują nauczyciele pokazać.
Jeżeli dyrektor szkoły zarabia 120 tys. rocznie to nauczyciel nie może zarobić np. 50 tys.rocznie? Jeżeli nauczyciele twierdzą,że mają 2 tys na rękę to dochód na PIT wyniósłby ok. 30 tys. zł. To jest 4 razy mniej niż dyrektor.
Nie wierzę w takie rozpiętości płac w budżetówce. Między dyrektorem a nauczycielem. Po prostu nie wierzę. W prywatnej firmie może tak być. Ale nie w budżetówce.
Proszę nie ściemniać.
Będziemy pamiętać12.04.2019, 08:55
Zbliżają się matury i okres wystawienia ocen dla uczniów szkół średnich. Odważycie się strajkujący rzucić młodzieży kłody pod nogi? Chcecie dalej bawić się w politykę? Nie chcecie dyplomowani około 700zł podwyżki i 300zł za wychowawstwo? Wolicie udzielać korepetycji "na czarno" i strajkować? Po strajku idziecie na płatne korki? Dobrze się bawicie w pokojach nauczycielskich? Dalej robicie sobie selfiaczki? Hejtujecie tych, którzy chcą odstąpić od strajku? Nie przygotowujecie młodzieży do matur i egzaminów w szkołach? I jeszcze uważacie się za nauczycieli?
DO SAMORZĄDÓW12.04.2019, 07:35
Wszystkich strajkujących zwolnić.
ZNP komunistyczny zlikwidować.
Zatrudnić takich nauczycieli dla których dobro dziecka jest najważniejsze

CHWAŁA TYM NAUCZYCIELOM, KTÓRZY SIĘ WYŁAMALI ZE STRAJKU !!
Drodzy nauczyciele pokazaliście, że potraficie myśleć, że potraficie powiedzieć NIE, kiedy widzicie, że będzie to szkodliwe dla bliźniego. Nie idziecie jak stado baranów na rzeź
tak na marginesie12.04.2019, 07:21
Oszukujecie dzieci ?!?!
oszukujecie rodziców ?!?!
Ale Boga nie oszukacie i dlatego wielu z Was strajkujących pójdzie na zatracenie wieczne !!!!
Sam prezes PZN Broniarz w radio ZET powiedział, że w szkole najważniejsi są nauczyciele.
Dobro drugiego człowieka - w tym przypadku DOBRO DZIECKA - jest dla Was pojęciem nieznanym, obcym.
Jest czas WIELKIEGO POSTU, drodzy nauczyciele czas na zadumę!!!!!
W czasie wojny nauczyciele narażali swoje życie nauczając i to za darmo, a Wy uwikłani politycznymi układami:
- niszczycie NASZ KRAJ
- niszczycie POLSKĘ
- niszczycie jedność społeczeństwa
Dzielicie NARÓD POLSKI i za to odpowiecie przed Bogiem

Dziękuję wszystkim nauczycielom tym, dla których dobro dziecka jest najważniejsze i wyłamali się z tego POLITYCZNEGO STRAJKU.

To jest najbardziej żałosny strajk w historii strajków, a ich prowodyr powinien być poddany badaniom psychiatrycznym!!!!
wojtek12.04.2019, 00:17
Przez swoją zawziętość i głupotę strajkujący zbłaźnili się. Sami zapędzili się w przysłowiowy kozi róg żądając podwyżek niemożliwych do zrealizowania.
wojtek12.04.2019, 00:12
Strajkującym w zasadzie nie chodzi nawet o podwyżki, tylko o zrobienie zamieszania i szumu. Ten rząd i tak bardzo dużo im zaoferował.
wojtek12.04.2019, 00:08
Szacunek dla tych nauczycieli którzy nie strajkują mimo presji ze strony wichrzycieli. To dzięki in jeszcze zachowali resztki twarzy.
wojtek12.04.2019, 00:05
Jak mieć szacunek dla nauczycieli, którzy za nic mają dobro dzieci? Przecież im chodzi tylko o własne korzyści, a za 18 godz. pracy tygodniowo to i tak zarabiają za dużo.
elektryk11.04.2019, 23:08
Janko Muzykant, powoływanie się na informację z BIP to klasyczna manipulacja. Weźmie się trochę prawdy, trochę doda, trochę przemilczy albo nie zauważy, odpowiednio skomentuje- i głupi się cieszą.
No bo tak - pisze tam, że owa pani ma z emerytury 22 000 rocznie, czyli około 1800 miesięcznie. 1800 emerytury dla dyrektora to ma być dużo ? chyba cię pogięło. Jaką pensję dostawała, że emerytura jest tak niska ? To rczej dowód że była naprawdę marnie opłacana.
Dalej - z tytułu zatrudnienia 124 000. - jeżeli w roku złożenia informacji przechodziła na emeryturę to dostała odprawę emerytaln jaką raz w życiu dostaje każdy urzędnik, i dostała nagrodę jubileuszową którą również dostaje każdy pracownik państwowy po 25 albo 50 latach pracy, to mogło tyle wyjść. Ale to jest raz w życiu, a nie co miesiąc.
Dom za 500 tysięcy ? toż dzisiaj za byle ruderę trzeba tyle zapłacić. Jak na wartość domu to jakoś kiepściutko. Pewnie jakiś stary, może po rodzicach odziedziczony. Mieszkanie za 250 tysięcy ? tyle warte są stare mieszkania w blokach. Pewnie dom i mieszkanie odziedziczyła po rodzicach albo teściach. Może razem z mężem na to tyrali do emerytury i tylko na to ich było stać. Gdyby to były nowe, to i wartość byłaby dużo większa.
Mercedes C220CDI - można już za 15-20 tysięcy kupić używany. I to cię oburza ? Pisze gdzieś który to rocznik ?
100 tysięcy na koncie ? no, jak tą odprawę i nagrodę wpłaciła na konto, dodała trochę oszczędności, to co dziwnego, że tyle tam jest ?
Albo gdyby przez ostatnie 20 lat odkładała po około 300 zł miesięcznie, to też by tyle było.
Jak się do kupy poskłada te informacje, to wygląda że pani dyrektor się niczego wielkiego nie dorobiła. Rzaczej można współczuć, że po kilkudziesięciu latach uczenia niewidomych dzieci ( a to ciężka harówka), w tym trochę jako dyrektor, tylko taka nędzna sytuacja.
Jak chcesz kogoś napuszczać na nauczycieli, to źle trafiłeś. Myslący i tak zobaczy w tym wredną manipulację. Głupi nie zrozumie, że go napuszczają. Ale głupiemu mądry nauczyciel jest zbędny. Każdy głupi i tak jest święcie przekonany, że jest najmądrzejszy i nienawidzi tych co mogą go z błędu wyprowadzić.
?11.04.2019, 21:53
Nie rozumiem.
Obrażacie, opluwacie, nienawidzicie nauczycieli, wyzywacie od nierobów i baranów, ale oddajecie swoje dzieci w ręce tych ludzi, żeby je uczyli. I kto tu jest normalny?
Aha, nie jestem "rodzicem", "nauczycielem" i nie wiem jeszcze kim, za kogo się podszywacie.
Istny Matrix.
tak na marginesie11.04.2019, 19:57
Im dłużej ten strajk potrwa, tym więcej rzeczy wyjdzie na jaw. Nie koniecznie takie, które nauczyciele chcieliby aby wyszły :)
@Korki11.04.2019, 19:53
Rodzice im tego nie wybaczą.. A skarbówka ma teraz mniej roboty z pitami to przetrzepie to towarzystwo od korepetycji..
Korki11.04.2019, 19:16
Ja tylko z krótką informacją. Dziś usłyszałem, że do Urzędu Skarbowego zostanie zgłoszony fakt udzielania korepetycji z języka obcego przez pewną nauczycielkę, która sobie strajkuje, co nie przeszkadza jej dorabiać po strajku. Oczywiście bez podatku..
Zenek11.04.2019, 18:06
Nowotarżanko - zgadzam się co do karty nauczyciela i większości Twoich słów. Niestety jest jeden problem, nie ma narzędzia które jest w stanie skutecznie ocenić pracę nauczyciela. Ponieważ dziecko jest zmienną niezależną.
zdolne dziecko + słaby nauczyciel = dobry wynik
mniej zdolne dziecko + dobry nauczyciel = dobry wynik
słabe dziecko + słaby nauczyciel = zły wynik
słabe dziecko + dobry nauczyciel = zły wynik
Niestety...
Komedia oświatowa11.04.2019, 17:50
Scenariusz dla reżysera na komedię: w pewnej szkole za siedmioma górami, w pokoju nauczycielskim radosny nastrój strajkujących, dyrektor się miota między strajkującymi I zapewnia, że ich popiera, potem idzie do niestrajkujących ich też popiera I drypci czy egzaminy się odbędą.. Co jakiś czas radosny nastrój zmienia się w kłótnię, bo szef pokoju nauczycielskiego obieca że dostaną podwyżki I kasę za strajk. A tu 44 dzień upływa I nic, minął czerwiec, a oni siedzą, bo nie zauważyli że już lipiec.. Dyrektor albo dyrektorka dalej popiera wszystkich, choć nie może zorganizować zajęć.. Taczki przygotowane przez rodziców dla radosnej czekają I rdzewieją.. Parabanki chcą dać chwilówki radosnej grupie, ale nie mogą się dostać do pokoju nauczycielskiego, bo wakacje I szkoła zamknięta.. z lufcików czuć zapach nieświeżych ubrań I jaj wielkanocnych..
@ nowotarżanka11.04.2019, 17:35
Szanowna Pani nauczycielko I nie zaprzeczaj, że nią nie jesteś..Masz blade pojęcie ile może dziś zarabiać młody człowiek po studiach I ze znajomością języków. Na pewno 3 x tyle co twój wzorcowy znajomy z Gdańska. Tak na marginesie, mój znajomy z Krakowa pracuje także w Gdańsku za 8000 na rękę. Chłopak skończył Uniwesytet Pedagogiczny I po roku pracy w oświacie wziął sprawy w swoje ręce. Bo mu się chciało.
@ nowotarżanka11.04.2019, 17:19
Przyznaj w końcu, że jesteś zakompleksionym nauczycielem, przepraszam pracownikiem oświaty, który nie umie nic innego niż czekać aż mu Państwo da. I gwoli jasności, mam w najbliższej rodzinie dwie nauczycielki, które nie strajkują i które nie zostawiły dzieci. Masz chęć złożyć się na strajk, to się złóż, ale raczej się nie dorzucisz..
Nauczyciele poszli za Broniarzem jak stado ba...ów11.04.2019, 16:14
Może dzięki temu strajkowi chociaż część nauczycieli zrozumie i dowie się kim tak naprawdę jest ich IDOL i GURU czyli Broniarz we własnej osobie :)
@ Nowotarżanka11.04.2019, 16:10
Może jeszcze raz przeczytaj mój post (analizę). Piszę, że społeczeństwo nie popiera tego strajku, gdyż nauczyciele wzięli sobie na zakładników uczniów, nie zważając na ich dobro. Na pewno mieliby większe poparcie społeczne, gdyby rozpoczęli strajk przed wprowadzeniem tej głupiej reformy uświadomiwszy wcześniej rodzicom, jak to będzie wyglądało. Kto, jak kto, ale oni wiedzieli, jak to będzie wyglądało. Mieliby również i moje poparcie pod warunkiem podniesienia pensji tym prawdziwym z powołania Nauczycielom. Samo życie pokazało, którym nauczycielom zależy na uczniach i nie zostawili dzieci przy egzaminach. Dwoma rękami podpisuję się za podwyżkami dla nich. Pytanie, gdzie wtedy były związki? Odnośnie nauki Twoich dzieci do godz. 18 to Ci współczuję, ale moja nauka też trwała na dwie zmiany (wyż demograficzny) i nie czuję się przez to gorzej, a były to znacząco inne czasy. Tak, piszę w kwestii obsady etatów na Podhalu, bo tu mieszkam i mam rozeznanie na tym terenie. Nie mogę pisać o Gdańsku, bo nie mam pojęcia, jak tam wygląda ta sprawa. I tutaj tak to wygląda, że jak masz układy, to możesz w szkole mieć np. 1,5 etatu. Młodzi nauczyciele przeważnie nie mają szans na pełny etat. Zarobki w szkole na Podhalu w stosunku do innych profesji są bardzo dobre. Po za tym samorządy zobligowane są do wyrównania pensji nauczycielom, którzy nie osiągają określonych ustawą wynagrodzeń. Nie tak dawno była prezydent Warszawy Gronkiewicz Waltz w tvn oświadczyła, że nauczycielom w Warszawie za jej rządów dopłacano do 7 tys. zł miesięcznie, bo jak twierdziła życie w stolicy jest drogie. Po za tym nie rozumiem dlaczego nauczyciele odrzucili propozycję obecnego rządu zwiększenia pensum o parę godzin i zarobków 8 tys. zł brutto miesięcznie. Przecież bez względu na to kto będzie rządził będą mieli zagwarantowane to w ustawie. Więc o co chodzi, bo chyba już nie pieniądze. W kwestii Twojego znajomego nauczyciela, który tyle zarabia, to poproś go o pokazanie PIT-a, a nie podstawy z paska wypłaty. Wynagrodzenia są zapisane ustawą i jeśli nie otrzymuje tyle ile ma zagwarantowane (w co wątpię) to niech kieruje sprawę do Sądu i na pewno wygra. Pokaż mi zawód do którego przychodzi młody pracownik i od razu otrzymuję wysoką pensję. Poza tym większość ludzi świadomie podejmuje decyzję, czy chcą pracować więcej i więcej zarabiać, czy nie. Moim zdaniem powinna być przeprowadzona konkretna reforma edukacji i zlikwidowana karta nauczyciela. Nauczyciel pracując więcej, więcej zarobi. A obecnie, czy przykłada się do pracy i zależy mu, aby nauczyć, czy też nie (przeczyta temat na lekcji, zada zadanie domowe dla rodziców a potem zrobi klasówkę), tyle samo wypłaty dostanie. Szkoły prywatne, które nie pobierają czesnego, a utrzymują się z subwencji nie mają problemów. Tam nie funkcjonuje karta nauczyciela, a nauczyciele nie strajkują. Dzięki temu portalowi można wymienić swoje poglądy, a każda dyskusja jest dobra, bo wnosi coś nowego.
@Hit dnia11.04.2019, 15:29
Dobrze byłoby skontrolować, skąd idą pieniądze?!?!?!

Pewnie jak na WIOSNĘ BIEDRONIA z NIEMIEC

Nauczyciele zamiast walnąć się w pierś - akurat czas postu,
będą szli w zaparte jak Wałęsa :) -TYLKO JAK DŁUGO ?!?!?!
"UPADEK AUTORYTETU NAUCZYCIELI - CZYLI OKRUTNE SAM11.04.2019, 15:24
Takie farmazony i dyrdymały tu wypisujecie, że aż się wierzyć nie chce jaki jest Wasz poziom!!
Osobiście nie znam żadnego rodzica, który popiera strajk, chyba, że ten rodzic to nauczyciel!!

Dlatego jak piszecie RODZIC
to dopiszcie RODZIC NAUCZYCIEL :)
@Też Rodzic, ale myślący
@DżejDżej
@Rodzic
@Mieszkaniec
@Nauczyciel
@Komunikacyjna
@Dudek
@Nauczyciel I LO
@nowotarżanka
@Strażak

Nic dziwnego, że dzieci coraz mniej wiedzy wynoszą ze szkoły!!!

NAUCZYCIEL ZAMIAST PROTESTOWAĆ W SPRAWIE REFORM OŚWIATY, KTÓRĄ CO RUSZ OBWINIAJĄ, O WSZYSTKIE SWOJE NIEPOWODZENIA - TO PROTESTUJĄ O SWOJĄ WYPŁATĘ !!!!!!
Nie zależy Wam wcale na uczniach, jesteście egoistami dającymi się wmanipulować politycznie jak mało kto!!
Aż trudno uwierzyć, że Wy stanowicie POLSKĄ INTELIGENCJĘ.
Zmarli nauczyciele w grobach się przewracają - ŚWIEĆ PANIE NAD ICH DUSZAMI

Drodzy nauczyciele, polecam Wam do przeczytanie artykuł Pana WOJCIECHA SUMLIŃSKIEGO
"UPADEK AUTORYTETU NAUCZYCIELI - CZYLI OKRUTNE SAMOBÓJSTWO"
Onaona11.04.2019, 15:22
Do Basia: Popieram cie w 100 %!
"UPADEK AUTORYTETU NAUCZYCIELI - CZYLI OKRUTNE SAM11.04.2019, 14:48
Takie farmazony i dyrdymały tu wypisujecie, że aż się wierzyć nie chce jaki jest Wasz poziom!!
Osobiście nie znam żadnego rodzica, który popiera strajk, chyba, że ten rodzic to nauczyciel!!

Dlatego jak piszecie RODZIC
to dopiszcie RODZIC NAUCZYCIEL :)
@Też Rodzic, ale myślący
@DżejDżej
@Rodzic
@Mieszkaniec
@Nauczyciel
@Komunikacyjna
@Dudek
@Nauczyciel I LO
@nowotarżanka
@Strażak

Nic dziwnego, że dzieci coraz mniej wiedzy wynoszą ze szkoły!!!

NAUCZYCIEL ZAMIAST PROTESTOWAĆ W SPRAWIE REFORM OŚWIATY, KTÓRĄ CO RUSZ OBWINIAJĄ, O WSZYSTKIE SWOJE NIEPOWODZENIA - TO PROTESTUJĄ O SWOJĄ WYPŁATĘ !!!!!!
Nie zależy Wam wcale na uczniach, jesteście egoistami dającymi się wmanipulować politycznie jak mało kto!!
Aż trudno uwierzyć, że Wy stanowicie POLSKĄ INTELIGENCJĘ.
Zmarli nauczyciele w grobach się przewracają - ŚWIEĆ PANIE NAD ICH DUSZAMI

Drodzy nauczyciele, polecam Wam do przeczytanie artykuł Pana WOJCIECHA SUMLIŃSKIEGO
"UPADEK AUTORYTETU NAUCZYCIELI - CZYLI OKRUTNE SAMOBÓJSTWO"
@ Strażak11.04.2019, 14:45
Strażaku nie wszyscy krytykujący strajk nauczycieli są zwolennikami PIS-u. Ciekawe co powiesz tym dzieciom, które z uwagi na brak nauczycieli nie mogły zdać egzaminu w tym czasie. Wiesz, jak takie dzieci to przeżywają? Będą musiały zdawać egzaminy przed wakacjami, a jest to I poważny egzamin w ich życiu. Tym bardziej, że Twoi koledzy po fachu z wymaganym wykształceniem pedagogicznym, którzy mają empatię dla dzieci zgłosili się do dyrektorki, żeby pomóc w egzaminach, lecz pani dyrektor zakwestionowała ich kompetencje i stwierdziła, że jej zdaniem było zbyt mało czasu do egzaminu. Kuratorium już stwierdziło niewłaściwe decyzję dyrektora.
nowotarżanka11.04.2019, 14:44
Do Hit dnia:

A co cię tak boli w utworzeniu "funduszu strajkowego"? Przecież nikt nie każe ci płacić na tych podłych nauczycieli! No chyba, że boisz się, że inni będą wpłacać i to w tempie zbliżonym do tego na Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, po obcięciu mu dotacji przez ministerstwo. Pilnuj swoich pieniędzy, nie cudzych!
nowotarżanka11.04.2019, 14:40
Do puenta:

No po prostu szok! Ależ argument: to niech idą do prywatnych szkół! Chyba niewiele rozumiesz z otaczającej cię rzeczywistości. Czyli rozumiem, że proponujesz, aby ci najlepsi (a ten matematyk ze szkoły moich dzieci był fantastycznym nauczycielem i wychowawcą również) poszukali pracy w szkołach prywatnych, gdzie uczą się dzieci bogatszej części społeczeństwa, a w publicznej mają uczyć tylko ci, którzy nie umieją sobie poradzić na rynku pracy?:). Mam nadzieję, że twój wpis to jednak nie był na poważnie:).
A mnie głupiej wydawało się, że każdemu rodzicowi powinno zależeć, żeby jego dzieci uczyli najlepsi nauczyciele! A tu proszę....taka niespodzianka.
Janko Muzykant11.04.2019, 14:31
@Hit dnia
"Strajk nauczycieli. Podano numer konta. Pieniędzmi ma zarządzać ZNP."
A nie lepiej byłoby powierzyć to Mateuszowi Kijowskiemu?
Oni mają już praktykę w dojeniu lemingów.
Wróciła też sprawa zbiórki dla kierowcy Seicento. Tego co spowodował wypadek z udziałem pani premier Szydło.
I nie trudno zgadnąć, co się stało.
Pieniądze ze zbiórki przepadły.
Wpłacajcie frajerzy!
Hit dnia11.04.2019, 14:06
Info z pewnego portalu: "Strajk nauczycieli. Podano numer konta. Pieniędzmi ma zarządzać ZNP." Takich jaj jeszcze nie było.. ale Wielkanoc blisko, tu musza być największe jaja w roku. Ani grosza na ZNP..
puenta11.04.2019, 13:36
@nowotarżanka

".....Jakiś czas temu ze szkoły, do której chodzą moje dzieci odszedł doświadczony matematyk. Poszedł do szkoły prywatnej, gdzie dadzą mu na rękę kilka tysięcy więcej. Do dziś wakat jest nieobsadzony!.... "
Jeśli jest tak źle w publicznej szkole to niech idą do prywatnych szkół :)
tam dostana KILKA TYSIĘCY WIĘCEJ :)

A co do obsadzania stanowisk w szkole, to mogą liczyć tylko nieliczni, którzy maja w rodzinie nauczyciela :) TAKA PRAWDA !!!!!
Od woźnego, czy sprzątaczki do dyrektora są powiązania i to w każdej szkole lub między szkołami !!!!
Ale Wy inteligencja macie ludzi za bezmyślnych idiotów, którzy niczego nie widzą i nie rozumiej.
Żyjecie w wyimaginowanym świecie, oderwani od rzeczywistości na koszt całego społeczeństwa. Nawet Wam do tego mądrej główki nie przyjdzie pomyśleć o innych!!!
Jesteście nieudacznikami, których obchodzi tylko czubek własnego nosa i potraficie tylko narzekać
Maria11.04.2019, 13:35
Po czterech dniach strajku , nie tylko widać ale jest pewne, że nauczyciele padli ofiarą polityki. Cierpią wszyscy : nauczyciele , nie otrzymają wynagrodzenia. Dzieci nie nadrobią straconych lekcji. Rodzice zdenerwowani , co zrobić z dziećmi/nikt Ci nie da wolnego w żadnej firmie, szczególnie prywatnej/. Nie mówię już o postawie pedagogicznej.
Janko Muzykant11.04.2019, 13:26
Ktoś tu wspomniał o pokazanie PITów przez nauczycieli.
Z BiP można dowiedzieć się o zarobkach dyrektorów jednostek.
Z pewnością słyszeliście, że w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Owińskach
nie udało się przeprowadzić egzaminu dla dzieci, w dodatku dzieci niewidomych. Moralny obowiązek dyrektora był w tym przypadku szczególny, żeby dołożyć wszelkich starań, żeby się ten egzamin odbył.
A wiecie jakie są zarobki Pani "dyrektor" ?
Oświadczenie majątkowe jest dostępne w BiP.
Jakby się nie chciało szukać. To podaję
Dochody
z tytułu zatrudnienia:124483,74 zł
z tytułu emerytury 22421,70 zł
Środki pieniężne zgromadzone w walucie polskiej: 106316,51 zł
Składniki mienia ruchomego: Mercedes Benz C220CDI
Dom o wartości 500tys. zł tytuł prawny własność
Mieszkanie o wartości 250 tys. zł tytuł prawny własność.

To że udaje się przeprowadzić egzaminy to zasługa rządu bo wprowadził odpowiednie przepisy to umożliwiające i oczywiście dyrektorów jednostek, ponieważ są zobligowani wysokim wynagrodzeniem działać w tym kierunku. Jeśli jakaś szkoła zawali to winny jest dyrektor i jego należy napiętnować.

Zachęcam do lektury oświadczeń majątkowych dyrektorów szkół.
Biedy nie widać.
Wiem że nauczyciele będą narzekać, że dyrektorzy zarabiają 5 razy więcej. Jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Ale mam pomysł. Niech każdy strajkujący zamiast znaczków z napisem Strajk, naklei na plecach ostatnią stronę PIT-37 za ostatni rok.
Te szokująco niskie dochody z pewnością poprawią poparcie społeczeństwa dla protestujących nauczycieli. A dla tych najbiedniejszych, rodzice mogliby nawet zrobić zrzutkę.
Z 500+ oczywiście!
def11.04.2019, 13:10
Info dla strajkujących od Broniarza na ogólnie dostępnym portalu:

"Głos zabrał też Sławomir Broniarz. Mówił o dramatycznej sytuacji nauczycieli. Powiedział, że ZNP ma swój fundusz strajkowy, z którego opłacani są członkowie organizacji. Zaznaczył jednak, że to nie wystarczy." Gratuluję wybrania mentora - ciekawe ile z własnej pensji przeznaczy na fundusz strajkowy? Nie należący do ZNP - gratuluję jeszcze raz uwikłania się w całe to...
malwina11.04.2019, 13:09
do: Komunikacyjna
Gdybyś pracowała w banku, to byś wiedziała, że to jedna z najlepiej zarabiających grup społecznych.
Oby tak dalej11.04.2019, 13:01
Przez nieudany polityczny protest nauczycieli PIS zyskuje większe poparcie.
Strażak11.04.2019, 13:01
Nauczyciele całym sercem z Wami. Popieram Wasz Protest.
Ech ludzie ludzie, zachowujecie się jak zwykłe trole. Wstyd. Oskarżacie że nauczyciele myślą tylko o sobie a wy myślicie inaczej. Wy tylko o sobie i żeby wam było dobrze bo wasze dzieci będą pokrzywdzone. A nauczyciele nie mają dzieci ich dzieci nie zdają egzaminów. Jacy jesteście biedni, najlepiej przytulić za nic nierobienie 500+ jeszcze 100 za tucznika i 500 za krowę a tym którzy domagają się godziwej płacy za prace to nic nie dać. Taki jest wasz PIS. Skłóca następna grupę społeczną z innymi bo tak najlepiej rządzić. Przyjdzie czas i na was.
haha11.04.2019, 12:52
Strajkujcie jak najdłużej będzie więcej pieniędzy na ścieżki rowerowe.
Basia11.04.2019, 12:22
to niech ucza przydatnych rzeczy w zyciu a nie jakies pirdol ktore nijak Maja sie do rzeczywistosci. Ja ukonczylam europieistyke , ok ok kierunek mogloby sie wydawac beznadziejny ale ani razu nie mielismy na wykladach jak wypelniac wnioski unijne! i co to k*** ma byc to ma byc nauczanie? dlaczego na ekonomii nie ucza jak wypelniac deklaracje podatkowe? Szkoly kompletnie niczego konkretnego nie ucza, o jezykach obcych to juz nawet nie bede wspominac, tak samo fizyka np , malo kto wie jak dziala prad albo gps albo chemia czemu np nie ucza jak wysprawdzac jedzenie ile w nim jest pestycydow czy antybiotykow. Szkola nic a nic zyciowego nie uczy! I jeszcze nauczyciele Maja pretensje ze malo zarabiaja za 18 godz w tym to niech pracuja w szkole ( niech nie przenosza pracy do domu) po 40 godz i wtedy niech dostana podwyzke ale w pierwszej kolejnosci powinni walczyc o to zeby totalnie zmienic program nauczania , bo teraz to sie wychodzi glupszym ze szkoly niz sie do niej wchodzilo.
def11.04.2019, 12:07
Uwaga: ZNP rozważa wprowadzenie nowej formy strajku np. w formie rotacyjnej. Jak się zorientowali, że nabroili i nie dostana kasy to nagle trzeba coś zrobić, żeby uratować resztki pensji na weekend majowy, bo honoru to juz wiele nie da sie uratować.. Ja proponuje tez ostrzegawczy jednogodzinny strajk głodowy.. i kolejne selfiaczki zamieszczane na fejście..
Aga11.04.2019, 11:38
Dziwię się ze na Podhalu ludzie są tak naiwni pan Broniarz i jego swita robią wszystko żeby rozbić to co buduje Rząd czyli jedność narodu Nauczyciel powinien tej jedności uczyć a co robi to co zwykle czyli wielkie NIc -i proszę przestać chrzanic o jakiś ideach szacunku etc niech sobie poczytaja co popiera i kogo ZNP pomału w szkołach nie będzie kogo uczyć bo ideologia gender szerzy się na całego a z dwóch chłopów dzieci nie będzie -może czas drodzy nauczyciele powtórzyć sobie biologię
@nowotarżanka11.04.2019, 10:54
".....Jakiś czas temu ze szkoły, do której chodzą moje dzieci odszedł doświadczony matematyk. Poszedł do szkoły prywatnej, gdzie dadzą mu na rękę kilka tysięcy więcej. Do dziś wakat jest nieobsadzony!.... "

Jeśli jest tak źle w publicznej szkole to niech idą do prywatnych szkół :)
tam dostana KILKA TYSIĘCY WIĘCEJ :)

A co do obsadzania stanowisk w szkole, to mogą liczyć tylko nieliczni, którzy maja w rodzinie nauczyciela :) TAKA PRAWDA !!!!!

Od woźnego, czy sprzątaczki do dyrektora są powiązania i to w każdej szkole lub między szkołami !!!!
Ale Wy inteligencja macie ludzi za bezmyślnych idiotów, którzy niczego nie widzą i nie rozumiej.
Żyjecie w wyimaginowanym świecie, oderwani od rzeczywistości na koszt całego społeczeństwa. Nawet Wam do tego mądrej główki nie przyjdzie pomyśleć o innych!!!
Jesteście nieudacznikami, których obchodzi tylko czubek własnego nosa i potraficie tylko narzekać.
nowotarżanka11.04.2019, 10:38
A co do liczby wakatów na stanowiskach nauczycielskich:

przed chwilą weszłam na strony internetowe różnych kuratoriów oświaty i zobaczyć ilu nauczycieli jest poszukiwanych o"od zaraz" albo od 1 września 2019 r. Zadajcie sobie trud i sprawdźcie! Pełno ofert i w szkołach podstawowych i średnich. W dużych miastach i małych również, nawet na wsiach. Ciekawe dlaczego, skoro to taki intratny zawód z przywilejami?

Śmiało, posyłajcie dzieci "na nauczyciela", nie będą mieć problemów ze znalezieniem pracy:)
do nowotarżanka11.04.2019, 10:30
Bycie nauczycielem to wybór - to nie armia, gdzie dostaje się powołanie. Nikt tu nikogo na silę nie trzyma i nie wciąga. Twój znajomy z Gdańska, to chyba musi być strasznie przywiązany do długich wakacji i krótkiego dnia pracy, że nic nie chce zmienić w swoim życiu. Ale przecież Gdańsk to miasto możliwości - można w wakacje sprzedawać lody na plaży i zobaczyć jak to jest zasuwać 8 godzin dziennie.
do Rodzic11.04.2019, 10:25
Gdybyś był prawdziwym rodzicem to wspierałbyś swoje dziecko w tym, żeby napisało egzamin i przeszło rekrutację. Ale najwidoczniej jesteś sfrustrowanym nauczycielem, do którego dociera, że ten polityczny strajk to jeden wielki niewypał, ze niektórzy twoi "towarzysze niedoli" już zapewne poszli na L4, albo zrezygnowali z tej szopki. Wydawało się, że jednak wykształceni ludzie potrafią myśleć samodzielnie, ale jednak nie, bo chyba potrwa jednak dłużej załapanie, że zostaliście wkręceni i wykorzystani przez człowieka, któremu nie potrącą z 12 000 pensji, a wam tak.. No i zamiast ucieszyć się na 15% podwyżki w tym roku i dalej rozmawiać o kolejnych latach to zostaliście z ręka w nocniku, straciliście szacunek rodziców i uczniów.. Brawo! A i jeszcze jedna uwaga - wywietrzcie po sobie dobrze te lokale w których niektórzy z was robią sobie selfiaczki, dziubki i w których tak dobrze wam się srajkuje..
nowotarżanka11.04.2019, 10:07
Do @:
1. No i analiza się posypała... bo nie jestem nauczycielką, mąż nie jest nauczycielem. Nie mamy żadnego nauczyciela w rodzinie. Ale nie rozumiem jednego: czy naprawdę tak ciężko pojąć, że strajk popierają nie tylko nauczyciele? Dlaczego masz/macie tu na forum problem ze zrozumieniem tego, że jest wielu rodziców, którzy murem stoją za nauczycielami? Może łatwiej wtedy odrzucić postulaty nauczycieli, łatwiej ich odczłowieczyć, łatwiej nie zastanawiać się nad kondycją polskiej szkoły, nad tym czego tam uczą...

2. Piszesz o egzaminach, stresie dla dzieci. Tak, to prawda. W 1993 r. też był strajk, przesunięte matury. Kto zdawał wtedy ten wie, jak było. Ale odmawiam obecnie rządzącym prawa do posługiwania się retoryką w stylu "dobro dzieci", bo mieli je gdzieś wprowadzając tę pseudoreformę Anny Zalewskiej. Ciebie jako rodzica mogę zrozumieć. Ale ja też mam dzieci i uważam, że tą reformą zrobiono moim dzieciom krzywdę. Podałam konkretne przykłady np. naukę na zmiany do 18.00, do których brak odniesienia w twoim komentarzu. Rozumiem, że masz gdzieś moje dzieci, ale oczekujesz zrozumienia dla swoich?!

3. Masz rację, nauczyciele jak wprowadzano tę pseudoreformę wtedy nie strajkowali. Mam jednak poważne wątpliwości, czy taki strajk wtedy spotkałby się ze zrozumieniem. Przecież nawet obecny strajk, w sytuacji kiedy rodzice już na własnej skórze odczuli, do czego prowadzi wprowadzenie dziadowskiej reformy, przygotowanej "na kolanie" nie zyskuje akceptacji wszystkich.

4. Piszesz, że nie będzie problemów z obsadą etatów nauczycielskich. Zapewne piszesz z perspektywy małych szkół na Podhalu. Nie masz pojęcia jak wygląda to w większych miastach. Już dziś są wakaty, których przez wiele miesięcy nie daje się obsadzić. Nagminnie brakuje nauczycieli języków obcych. Jakiś czas temu ze szkoły, do której chodzą moje dzieci odszedł doświadczony matematyk. Poszedł do szkoły prywatnej, gdzie dadzą mu na rękę kilka tysięcy więcej. Do dziś wakat jest nieobsadzony!

5. Piszesz o wielu uczelniach kształcących nauczycieli. A wiesz ilu z tych studentów np. matematyki robi specjalizację pedagogiczną? To może najpierw się dowiedz, a dopiero potem się wypowiadaj. Chyba mamy inną wizję szkoły i nauczycieli w nich pracujących i nie mamy szans się porozumieć.

6. I na koniec: z moich obserwacji (także tu na forum) wynika, że najbardziej krytykują nauczycieli za ten strajk ci, którzy sami zarabiają podobnie jak nauczyciele i albo nie mają takich możliwości (np. ci z sektora prywatnego) albo w głowie im się nie mieści, że można się postawić (np. ci z budżetówki). Mój znajomy nauczyciel dyplomowany zarabia poniżej 3 tys. Pracuje w Gdańsku. Poczytaj jakie są koszty życia w dużych miastach. Polska nie kończy się na Podhalu! Kogo dobrego chcecie przyciągnąć do tego zawodu płacąc mu na początku przez kilka lat ok. 2.000 zł w sytuacji gdy wynajęcie kawalerki w dużym mieście to około 1.200 zł plus opłaty za mieszkanie? Czasy Siłaczek się skończyły!
Do nauczycieli11.04.2019, 10:06
Drodzy nauczyciele, polecam Wam do przeczytanie artykuł Pan Wojciecha Sumlińskiego
"Upadek autorytetu nauczycieli, czyli okrutne samobójstwo"
Prawdziwy Rodzic11.04.2019, 09:53
Spójrz w lustro nauczycielu i sprawdź swoje odbicie. Czy dojrzysz tam człowieka z empatią dla uczniów i honorem osobistym? Śmiem wątpić. Nawoływać prawdziwych Nauczycieli do strajkowania - szczyt hipokryzji. Przykre to, oj bardzo przykre.
rzeczywistość11.04.2019, 09:40
W zawodzie nauczyciela to w tym mieście pracują i będą pracować wasze dzieci jak teraz nauczycielu!!!

nikt spoza tego kręgu się nie dostanie
dziesiątki ludzi z powołaniem i wykształceniem robi inne rzeczy gdzies przeważnie za granica bo nie ma szans na pracę w oświacie, bo rodziny i powinowaci nauczycieli tylko w szkołach

bez powołania bez predyspozycji tylko dla forsy wakacji i fajnych godzin pracy,

dlaczego nikt tego nie weryfikuję ?

walczycie o prestiż zawodu ? wy ? wstyd

Patologia rodzinne interesy , koteria w szkole i to bredzenie o słabych zarobkach

poparcie tylko tych którzy maja w tym interes czyli rodzin nauczycieli

pojęcia nie macie ile ludzie musza harować , uczyć się , stresować inwestować w siebie w innych branżach, na takie pieniądze jak wy macie , bez wakacji urlopu świat , bo was to nigdy nie obchodziło tylko wy wy najmądrzejsi którym się wszystko należy, żyjecie w swoich zaklętych kręgach i tylko się wzajemnie nakręcacie jacy to jesteście biedni a wspaniali wykształceni itp. itd.
Do nauczycieli11.04.2019, 09:38
Takie farmazony i dyrdymały tu wypisujecie, że aż się wierzyć nie chce jaki jest Wasz poziom!!
Osobiście nie znam żadnego rodzica, który popiera strajk, chyba, że ten rodzic to nauczyciel!!

Dlatego jak piszecie RODZIC
to dopiszcie RODZIC NAUCZYCIEL :)
@Też Rodzic, ale myślący
@DżejDżej
@Rodzic
@Mieszkaniec
@Nauczyciel
@Komunikacyjna
@Dudek
@Nauczyciel I LO
@nowotarżanka

Nic dziwnego, że dzieci coraz mniej wiedzy wynoszą ze szkoły!!!

NAUCZYCIEL ZAMIAST PROTESTOWAĆ W SPRAWIE REFORM OŚWIATY, KTÓRĄ CO RUSZ OBWINIAJĄ, O WSZYSTKIE SWOJE NIEPOWODZENIA - TO PROTESTUJĄ O SWOJĄ WYPŁATĘ !!!!!!
Nie zależy Wam wcale na uczniach, jesteście egoistami dającymi się wmanipulować politycznie jak mało kto!!
Aż trudno uwierzyć, że Wy stanowicie POLSKĄ INTELIGENCJĘ.
Zmarli nauczyciele w grobach się przewracają - ŚWIEĆ PANIE NAD ICH DUSZAMI
Prawdziwy Rodzic11.04.2019, 08:06
Spójrz w lustro nauczycielu i sprawdź swoje odbicie. Czy dojrzysz tam człowieka z empatią dla uczniów i honorem osobistym? Śmiem wątpić. Nawoływać prawdziwych Nauczycieli do strajkowania - szczyt hipokryzji. Przykre to, oj bardzo przykre.
Rodzic11.04.2019, 07:13
W pełni popieram strajk nauczycieli i wiem, że każdy rodzic który ma dziecko w gruncie rzeczy jest też za Wami (no chyba, że nie zależy mu na dziecku). Jednocześnie dziwię się, że w tym kraju mlekiem i miodem płynącym (dowodem są pliki pieniędzy pokazywane codziennie w telewizji publicznej) jest nam tak źle. Dlaczego inne grupy nie dołączą też do strajków (przypominam, że każdy ma prawo, a jeśli nie to należy to zgłosić do prokuratury) skoro ciągle narzekacie. Apeluję też do niestrajkujących, aby w końcu wsparli Koleżanki i Kolegów (My rodzice też chcielibyśmy), którzy poświęcają się nie tylko dla ciągle wypominanych pieniędzy, ale robią to naprawdę dla naszych dzieci i przyszłości naszego kraju. Głupim narodem łatwiej się rządzi - co widać po wielu komentarzach na forach.
To widzimy się w szkole11.04.2019, 03:03
Walka o pieniądze trwała do rozpoczęcia strajku a teraz to nawet wam za strajkowanie nie zapłacą. Jak upatrujecie w Broniarzu zbawiciela czy altruistę to jesteście w wielkim błędzie. Chociaż może jest altruistą tylko nie waszym a PO. Szkoda was ale poznasz człowieka mądrego po czynach jego.
@ Nowotarżanka11.04.2019, 02:00
Z Twojego wpisu można wywnioskować , że jesteś nauczycielem i to tym strajkującym. Masz pretensję do rodziców, że nic nie robili, jak wprowadzano reformę oświaty. A czy nauczyciele coś zrobili zwłaszcza, że oni najlepiej byli zorientowani w temacie? Dlaczego wtedy nie rozpoczęli strajku, przecież mieliby poparcie rodziców. Gdzie wtedy był Broniarz i znp. A Ty co w tej sprawie zrobiłaś, że wyrzucasz to innym. Uzurpujesz sobie prawo wypowiedzi na ten temat, a innym rodzicom mówisz, że oni nie mają prawa. My niezadowoleni rodzice mieszkamy na Podhalu i mamy prawo wypowiadać się na ten temat zwłaszcza jeśli to dotyczy naszych dzieci. Nie będzie szacunku dla pseudo nauczycieli, którzy w imię swoich partykularnych interesów na zakładników biorą nasze dzieci. Z terrorystami się nie negocjuje i choć nie popieram polityki obecnej władzy w tym przypadku zgadzam się z rządem w 100%. Czemu winne są dzieci, które już dosyć stresu mają w związku z samymi egzaminami. W moim otoczeniu nie można spotkać nikogo, kto popierałby ten strajk, a mieszkam na Podhalu. Wszyscy są przeciwko, ale tylko dlatego, że wzięto dzieci na zakładników. Na szczęście są jeszcze prawdziwi NAUCZYCIELE z powołania, którzy ponad wszystko przedkładają swoich uczniów. Pewnie tego nie zrozumiesz, ale to jest właśnie pasja w nauczaniu i powołanie. Osobiście znam takich i tym bardziej ich za to szanuję, że się nie ugięli presji strajkujących. Nie zgodzę się z Tobą odnośnie poglądu, że Ci wartościowi i z powołania nauczyciele będą odchodzić ze szkoły. Oni właśnie pomimo wszystko zostaną, bo to jest ich pasją i mają zadowolenie ze swojej pracy. Właśnie to im za to należy się podwyżka pensji, a nie tym, którzy jak Ty narzekają, że użerają się i rozwiązują problemy cudzych dzieci. To jest wpisane w ten zawód, a jak ktoś tego nie rozumie i nie czuje, lepiej niech zmieni profesję bo po co się męczyć, jak się nie ma do tego powołania. W kwestii pozyskania nowych kolejnych nauczycieli z pasją i z powołania może dobrym rozwiązaniem byłoby, aby staży zgorzkniali i wypaleni zawodowo nauczyciele, zrobili miejsce młodym, którym się chce i którym będzie zależało na uczniach. Uczelnie kształcące nauczycieli nie narzekają na brak chętnych i co roku wypuszczają kolejnych absolwentów. Niestety życie pokazuje, że taki młody nauczyciel bez układów nie ma szans na zatrudnienie na pełnym etacie w szkole, bo ci co teraz strajkują mają znajomości i pracują na 1,5 etatu. Jeśli młodzi zostają w zawodzie to pracują w kilku szkołach, często z dalekimi dojazdami. Zarobki kilku nauczycieli dyplomowanych, których znam są powyżej 3 tys. zł na rękę miesięcznie na 1 pełnym etacie. Większość ludzi mieszkających na Podhalu zarabia dużo mniej. Po za tym my na Podhalu żyjemy w małej społeczności i dobrze się znamy. Znamy nauczycieli, którzy porzucili nasze dzieci na egzaminach i będziemy im patrzyć w twarz, jak po kilku dniach wrócą do szkoły. Pewnie się nic nie zmieni oprócz utraty szacunku, lecz dla nich to nie istotne, bo liczy się tylko kasa. Ciekawe, czy któryś z nich zrezygnuje z tej niewdzięcznej i słabo opłacanej pracy i zrobi miejsce młodym nauczycielom, czy będzie tak jak u Gowina, że jednak się pomylił i da się przeżyć z pensji do pierwszego.
Żenada zbrodniarza11.04.2019, 00:26
Po egzaminach i po strajku. Teraz to trzeba brać co dają bo już nic nauczyciele nie ugrają.
tubylec10.04.2019, 23:36
Drogi nauczycielu I LO, jeżeli rzeczywiście tak strasznie uwielbiasz pracę ze swoimi uczniami to rób to, pracuj. Strajki były ok gdy nie było wolności. Niestety, my Polacy mamy zgubny zwyczaj przeliczać z kalkulatorem w ręku zarobki nauczycieli w USA, nie wiedząc zupełnie jakie są tam ceny, koszty życia, itp. Za wyjątkiem Niemiec, Szwajcarii i Skandynawii, może Republiki Czeskiej, nigdzie indziej na świecie nauczyciele nie mają tak dobrze jak w tej chwili w Polsce. Ale za moment nieprzygotowana reforma (którą związki aprobowały, wtedy nie wzywały do strajku) może sprawić, że stopa życia nauczycieli radykalnie pójdzie w dół, a wtedy, za sprawą tego teraz nieprzemyślanego strajku, ludzie nauczycieli dosłownie zlinczują jak coś od nich znowu usłyszą że jest im źle, przypominając im ten błędny strajk obecnie. Nie róbcie nauczyciele fałszywych alarmów jeśli nic się wam nie dzieje, bo za moment może rzeczywiście bieda zalać się wam za uszy, a wtedy nikt was nie będzie słuchał.
nowotarżanka10.04.2019, 23:27
Nauczyciele, trzymajcie się! Wyrazy uznania!
A oto kilka uwag:
1. Do tych co stosują tu wobec nauczycieli moralny szantaż w stylu "dobro dziecka" itp. A gdzie do jasnej cholery byliście, gdy wprowadzano kompletnie nieprzygotowaną "reformę" polegającą na likwidacji gimnazjów? Nie byłam fanką ich wprowadzenia, ale naprawdę trzeba było je likwidować bez pomyślunku, szybko, nie dając szkołom i samorządom czasu na przygotowanie się do ich likwidacji? Gdzie było "dobro dzieci" gdy zafundowano dzieciom przepełnione szkoły i konieczność uczenia się na zmiany?! Gdzie wy byliście? W szkole moich dzieci wprowadzono 2 lata temu naukę na zmiany, bo po zostaniu klas 7 i 8 nie ma sal!!! Dzieci np. z IV klasy kończą lekcje o 18.00? To wg was jest ok i dla dobra dzieci?! A gdzie było "dobro dzieci" jak skumulowano roczniki do liceum - te od września 2019 r? W jakich warunkach te dzieci będą się uczyć? Nie macie żadnego prawa wypowiadać się o tym, co jest dobre dla moich dzieci! A nauczycielom dziękuję, że wreszcie się odważyli powiedzieć, jak wygląda to od środka, że wreszcie nie dają sobie pluć w twarz!

2. Wchodząc tu na forum ma się wrażenie, że hejtowanie nauczycieli na Podhalu jest powszechne, ale to mylne wrażenie! Ja już nie mieszkam na Podhalu, ale mam ciągły kontakt ze znajomymi z Podhala, z NT. I wszyscy, za wyjątkiem 1 osoby, stoją po stronie nauczycieli! Ludzie boją się, że jak dalej tak będzie to nikogo sensownego w szkole nie uda się zatrzymać, nie mówiąc o pozyskaniu nowych sensownych osób, z pasją, które dobrze byłoby, aby uczyły nasze dzieci.

3. Jak to taki super zawód, co to nic nie trzeba umieć, nie trzeba mieć żadnych kwalifikacji,dobrze płatny, taki co to "płacą za nic", to zatrudnij się jeden z drugim w szkole, użeraj się z cudzymi dziećmi i ich rodzicami, rozwiązuj problemy dzieci cudzych (często za ich zapracowanych rodziców). Co stoi na przeszkodzie?! Może jakiś szybki kurs pedagogiczny i dawaj do szkoły! Nie chcecie zarabiać tych kokosów? Przecież mielibyście "przywileje", dużo urlopu - moglibyście dorobić jadąc na zbiór owoców czy innych kwiatków na Zachód Europy! A może doradźcie swoim dzieciom, żeby skończyły np. polonistykę, czy matematykę i wybrały INTRATNY ZAWÓD NAUCZYCIELA. No proszę się przyznać, ilu z was tu hejtujących nauczycieli tak doradza swoim ukochanym dzieciom?

Do wszystkich nauczycieli! Musicie znieść tę propagandę i hejt! W szkole, do której chodzą moje dzieci dziś 3 dzień szkoła zamknięta. Nie działa nawet świetlica. Strajkują wszyscy za wyjątkiem katechetów. I codziennie otrzymują wyrazy wsparcia od rodziców.
Nauczyciel I LO10.04.2019, 23:03
Ja również chcę podziękować tym rodzicom, którzy nas wspierają, zwłaszcza, że niedługo to Wasze dzieci może będą chciały pracować w zawodzie nauczyciela. Walczymy o to, by chcieli to robić i nie uciekali do korporacji. Dziękuję też moim uczniom za słowa otuchy. Uwielbiam z Wami pracować.
drak10.04.2019, 22:56
Panie Broniarz i spółka w plątaliście nauczycieli w gierki polityczne a oni niby inteligentni poszli za wami jak owce na rzeź Teraz wy będziecie zbierać profity a oni będą płacić za to a smród który powstał będzie się unosił przez długie lata
Heheszek10.04.2019, 22:54
Nauczyciele głupi, bo strajkują, podobnie jak pielęgniarki, lekarze, taksówkarze, rolnicy i rodzice dzieci niepełnosprawnych. Mądrzy w naszym narodzie są ci, co właśnie plują na nauczycieli, a sami dorabiają na lewo, ale co miesiąc w urzędzie pracy podpisują listę i zasiłki dostają, ?madki? od 500+ i biedni i naiwni emeryci, którym partia rządząca i telewizja trwam zrobiła siano z mózgu. Quo vadis Polsko???
Dudek10.04.2019, 22:47
A nasza szkoła ma dużo dobrych wyników (goszcz) i strajkuje. I dobrze.
Mieszkaniec10.04.2019, 22:32
Zakładnikami to jesteście wy wszyscy tu plujący na nauczycieli. Zakładnikami partii rządzącej oraz własnej głupoty.
temida10.04.2019, 22:10
Broniarz sprytnie się asekuruje. To stary komunistyczny cwaniak, w razie perturbacji powie przecież, że to nauczyciele decydowali o tym, czy strajkują, czy nie. Pozwy będą przeciwko nauczycielom, a nie przeciwko Broniarzowi.
koza10.04.2019, 21:04
Madrzy nauczyciele nie strajkuja szanuja uczniow bo uczen jest dla nauczyciela a nie odwrotnie.Widac jaki poziom maja niektorzy nauczyciele po wynikach. Tylko o kase chodzi pracuja najmniej duzo wolnego udzielanie korepetycji bez podatku urlopy roczne platne i to wszystko malo Mozna zmienic prace wzias kredyt jak radzil byly prezydent Inni tez ciezko pracuja i mniej zarabiaja nie mowiac o emerytach .
grażynka10.04.2019, 21:03
Za rządów PO - żadnych podwyżek, dwie godziny w tygodniu pracy za darmo (tzw. halówki), brak pieniędzy na koła zainteresowań, ogromna ilość dokumentów do wypełnienia o każdym uczniu, konieczność pracy w czasie ferii, likwidacja szkół i nauczycielskich etatów, praca do 67 roku życia - ale nawet nie myśleliście o protestach. Dziś kiedy rząd wychodzi wam naprzeciw, tak jak całemu społeczeństwu, kiedy tak jak inni ludzie korzystacie z różnych form wsparcia finansowego- choćby 500+, stawiacie żądania w politycznym interesie Koalicji a nie waszym. Koalicja jak rządziła mogła dawać, a teraz już nie mają nic do gadania, nic do dawania i tak już pewnie zostanie, więc na złego konia stawiacie.
z Ibisoru10.04.2019, 20:43
Brawo nauczyciele z SP 4 na Niwie i T.Budowlanego w Zakopanem.Te szkoly nie biora udzialu w rozgrywkach Broniarza.Widac,ze sa to nauczyciele majacy edusze nauczycielska i powolanie.
Janów10.04.2019, 20:13
Nauczyciele doczekać do aukcji koni arabskich kasy będzie ho ho ho
Komunikacyjna10.04.2019, 20:10
Ja blondynka pracująca w banku podziwiam nauczycieli że za takie wynagrodzenie można przeżyć mnie to wystarcza taka kwota tylko na waciki.
Jeden minister go win to za dziesięć tysięcy miesięczne ledwo ciągnął od pierwszego do pierwszego
nie dopisałem strajkujący nauczyciel10.04.2019, 20:05
Rodzice, jesteście wspaniali, macie super dzieci. Bardzo Was szanujemy i prosimy o dalsze wsparcie.
@ Do Elektryka10.04.2019, 20:00
Obawiam się, że porażenie prądem mogło pozostawić trwałe zmiany. Stąd ten wpis..
Nauczyciel10.04.2019, 19:44
Rodzice, jesteście wspaniali, macie super dzieci. Bardzo Was szanujemy i prosimy o dalsze wsparcie.
Do Władzi10.04.2019, 19:35
Władzia już lecę pokażę ci pita ile tylko chcesz do białego rana.
do Dyzio10.04.2019, 19:06
O frustracja, chyba nie wiesz jak aię wycofać ze strajku?
do Władzia10.04.2019, 18:56
Widziałem takiego PIta..Nie pamiętam dokładnie, ale dochód coś w granicach 70000 złotych. Ale można podejrzeć pity dyrektorów szkół na BIP..jeden z nich za rok 2017 uzyskał 94600zł dochodu z tytułu zatrudnienia..
e=mc210.04.2019, 18:52
Też Rodzic, ale myślący-przestań pitolić jak potłuczony i nie używaj słowa "myślący" bo nie pasuje do twojej osoby. W tym swoim wywodzie pominąłeś pewien ważny szczegół.... pracują NAJKRÓCEJ w całej Europie i te "marne"zarobki są za 18h tygodniowo !
Do Elektryka10.04.2019, 18:51
No wreszcie jakaś rozsądna wypowiedź.
A już myślałam, że na Podhalu zapanowała jakaś zbiorowa psychoza.
Dziękuję.
maverick10.04.2019, 18:47
@ Elektryk:
Czy aby nie jest dokładnie odwrotnie? Czy aby to ci niestrajkujący nauczyciele mają odwagę cywilną oraz prawidłowo działający kompas moralno-etyczny, natomiast strajkowicze zagubili się w tych wszystkich gierkach swoich liderów związkowych? To raczej ulegający presji do strajku nauczyciele, którzy strajkują bo tak wypada, są tymi strachliwymi oportunistami i to strajkowicze powinni zostać odsunięci od wychowywania, bo uczą oportunizmu, liczenia na fundusz strajkowy, którą ZNP i Solidarność niechybnie im załatwi.
Działącze związkowi powinni najpierw przed decyzją o strajku wyjść na ulicę i zapytać ludzi o opinię. Dopiero gdyby opinia społeczeństwa była za nauczycielami, wtedy mogliby robić ten strajk. Tymczasem ludzie już przed strajkiem byli w większości wściekli na nauczycieli, strajk dolał tylko oliwy do ognia.
Teraz strajkujący nauczyciele gryzą paznokcie z rozpaczy kto im za strajk zapłaci, łudzą się że Broniarz dla nich wywalczy 3 miliardy złotych funduszu strajkowego u premiera, niezła heca.
łowca lemingów10.04.2019, 18:42
Pasterz z Torunia, a czasem jedna, no może dwie kamienice tych 150letnich spadkobierców nie załatwi sprawy? "Niezawisła" kasta może jeszcze kilka załatwić w razie czego...
@Ela10.04.2019, 18:30
Pokory, pokory więcej. Kompleksy leczymy w innym miejscu..
do Dżej Dżej10.04.2019, 18:27
O widzę profesjonalne podejście.. Nie dostanę podwyžki to nie będę się wysilać.. A ja mówię- zmień pracę nauczycielu jak Ci nie pasuje. Czego tak się trzymacie tego zawodu skoro nie daje Wam satysfakcji? To odpowiem I zaznaczam, że to dotyczy na szczęście nie wszystkich nauczycieli " jestem tu bo mam wakacje, jade do domu po 4 godzinach, mam trzynastkę, a w lipcu gmina wypłaca mI na wakacje extra coś około 1000zł. Nieprawda?
Do rodzic10.04.2019, 18:18
Hihi,a co taki człowieczek może zrobić nauczycielowi,myślisz że ktoś się liczy z twoim zdaniem.Zejdz na ziemię jutro do roboty.
Pasterz z Torunia10.04.2019, 18:08
Kasy nie będzie bo władca pierścienia musi postawić dwie Srebrne Wieże z których będzie obserwował pasące się krowy i ryjące świnie na zielonych łąkach
Dyzio10.04.2019, 17:48
Nieroby plujący na nauczycieli w godzinach pracy,ciekawy jestem kiedy wam się to znudzi?Potem pewnie znajdziecie nowe ofiary, może rolnicy,może górnicy.Taki wasz biedny los szaraków dowartościować się w internecie :)
elektryk10.04.2019, 17:37
@ Rodzic
mam dokładnie przeciwne zdanie. Nie tylko ja, ale większość moich znajomych.
Jeżeli odstapią od strajku albo bedą kombinowali z zawieszaniem to nie mają prawa uczyć naszych dzieci. Bo czego ich nauczą ? że rządzenie metodą skłócania i napuszczania ludzi jednych na drugich to skuteczna i właściwa metoda ? że jak cie opluwają to to nie reagujesz tylko pokornie się zgadzasz i mówisz nic się nie stało ? że kłamstwo się opłaca ? że można kupować ludzi za obietnice bez pokrycia ? i w dodatku za ich własne pieniądze ? że w życiu liczy się siła i cwaniactwo ? Całe gadanie o etosie i powołaniu to tylko przykrywka i obłudne usprawiedliwienie dla tych co nie mają dość odwagi by bronić swego zdania. Wychowuje sie przykładem i postawą a nie gadaniem i książkami. Ustępując władzy po tym co pokazała, jaki przykład dadzą dzieciom ? nie chcemy aby tacy strachliwi oportuniści wychowywali nasze dzieci. Może ty chcesz mieć takie dzieci, to je sam tak wychowuj.
Do nauczycieli !!!10.04.2019, 16:43
"Chapeau bas" dla prawdziwych Nauczycieli z powołania, którzy nie strajkują biorąc uczniów na zakładników. Wam Nauczycielom z powołania, którzy przedkładacie dobro uczniów nade wszystko należy się pełen szacunek i życzenia spełnienia zawodowego.
-Pozostałym substytutom tego zawodu głębokie wyrazy współczucia za to, że podjęliście pracę w zawodzie do którego w ogóle nie macie powołania i nie czerpiecie z tego satysfakcji, a w sposób nie zrozumiały nie macie odwagi zmienić profesji na taką, która byłaby zgodna z waszymi oczekiwaniami. Być może "real life" was przeraża, ale nie bądźcie egoistami, dbającymi tylko o własne interesy, bo tym na szacunek nie zasłużycie. Dajcie szanse młodym nauczycielom, którzy być może okażą się tymi z powołania. A wy znajdźcie sobie pracę, która będzie dawała wam satysfakcję i zadowolenie z zarobków.
Nauczyciel10.04.2019, 16:18
Rodzic jest w domu, a nauczyciel w szkole. I tak powinno być na wieki, wieków. Rodziców prosi się o nie wchodzenie w kompetencje nauczyciela, gdyż nie macie bledego pojęcia o systemie edukacji.
Władzia10.04.2019, 15:46
A ja proponuję, aby strajkujący nauczyciele pokazali swoje PIT-y za 2018 rok.
ewa10.04.2019, 15:37
Nie zawiesili. umożliwili odbycie się egzaminów , strajkują dalej. Rozsądni są z wami, bez względu na przynależnosć partyjną.
Ela10.04.2019, 15:14
@Rodzic
Widać braki w edukacji. Co z tego, że szanowny Rodzicu do szkoły chodziłeś, jeżeli w krótkim poście kilka błędów popełniłeś, przy okazji obrażając nauczycieli.
k10.04.2019, 14:55
Mięknie rura? Panowie i panie nauczyciele???
podhalanin10.04.2019, 14:46
Nauczyciele - dawniej to byli nauczyciele!! Ukłony dla nich. Dla was nie liczy się dobro ucznia, dobro polskiej oświaty- nie wyznajecie żadnych wartości. Byleby od siebie niczego nie wymagać i żeby od was niewiele wymagali. To wy , nie kto inny doprowadziliście do tego, że absolwenci polskich szkół nie mają elementarnej wiedzy ogólnej, że nie potrafią poprawnie pisać pod względem gramatycznym, ortograficznym i stylistycznym, nie mówiąc już o matematyce! Ciężka praca? A kto jej nie ma w teraźniejszym czasie, niech każdy zapłaci sobie ZUS , dlaczego nie odprowadzacie składek z korepetycji???Macie pracę przyjemną , dająca dużo satysfakcji, ale też dużo odpoczynku i czasu wolnego. Inni, ciężko pracujący ludzie mogą wam tylko pozazdrościć. A wycieczki z pieniędzy socjalnych? A 13-stki? A urlop zdrowotny? ... Co ma powiedzieć ten, który pracuje po 12 godzin dziennie? w naszym rejonie jest dużo osób z wykształceniem wyższym, chętnych na Wasze stanowiska, więc jak komu nie pasuje to droga otwarta.
Pola10.04.2019, 14:46
Poważaanie i szacunek dlą tych nauczycieli którzy nie strajkują i podziękowanie dla tych dzięki którym odbywają się normalnie egzaminy ...Broniarz herszt buntu niech nie sieje propagandy że rodzice i uczniowie popierają jego Platformowski strajk ,bierze kasę za szczucie i sianie zamętu w Kraju z rąk POokemonów to jego sprawa ,nauczyciele którzy dali się wciągnąć w polityczne rozgrywki powinni zostać natychmiast zwolnieni z pracy !!!!A chyba nic się takiego nie stanie bo zarabiają tylko cztery tysiące a praca z dziećmi i młodzieżą jest straszna to chyba nic się takiego nie stanie jak poleżą na trawce
Też Rodzic, ale myślący10.04.2019, 14:12
Rodzic - mów za siebie! Też jestem rodzicem dzieci w wieku szkolnym i popieram ich strajk, bo jasne jest dla mnie jak słońce, że jak mój były szef na mnie oszczędzał, to nie pracowałem nawet na 50% moich możliwości. Teraz w nowej pracy daję z siebie wszystko, bo dostaję prawie dwa razy większą pensję. U nauczycieli i każdego pracownika jest dokładnie tak samo. A chodzi przecież o nasze dzieci, nie o krowy, czy świnie, na które ten najgorszy rząd kasę ma... Zarabiają najmniej pośród nauczycieli w Europe, tak ci żal że zamiast na Rydzyka i krowy kasa pójdzie na nauczycieli? Jak cię boli ich wolne, to zatrudnij się w szkole. Jakiż masz problem? Ja za takie pieniądze jednym cudzym dzieciakiem bym się nie zajął, co dopiero 30... A już poza wszystkim, pisać o nauczycielach, że są nierobami, to trzeba być zmanipulowanym pisowskim trolem. Badania naukowe z 2012 pokazują że średnio nauczyciel pracuje 47 godzin tygodniowo, za ok. 2 tys.! To co to jest mało? A kto tych wszystkich inżynierów, lekarzy, księży, urzędników, itp. itd. kształcił? TVP, Kaczyński, czy może ty biedny przepracowany rodzicu? Trochę więcej szacunku do drugiego człowieka i zdecydowanie mnie TVPis!!!
DżejDżej10.04.2019, 14:00
@def - ty naprawdę myślisz, że jeśli nie dostaną godziwego wynagrodzenia, to nasze dzieci będą nauczane jak należy? Wątpię i trudno mieć do nauczycieli o to żal. Głupotą jest powtarzać po TVP że grają młodzieżą - przepraszam, a jak nauczyciel ma strajkować? W wakacje? To chyba jasne, że jak się powstrzymuje od pracy, nie ma za strajk płacone, to nie uczy. Jakie granie młodzieżą? Dzieciak zostaje w domu i tyle! Egzamin może i sprzątaczka przeprowadzić.
Rodzic10.04.2019, 12:55
Zawiesili strajk bo się boją rodziców u których i tak już mają prze... ne.
Te brednie że mają poparcie rodziców to sobie tvn może między bajki włożyć..
Jak by jeszcze sprubowali z egzaminami kombinować to by ich rodzice zjedli.
I oni o tym bardzo dobrze wiedzą.
Po strajkują i im się znudzi.
Mam nadzieję że rząd będzie nie ugięty.
Mało im wolnego to sobie wakacje przyspieszyli.
Nieroby.
leser10.04.2019, 12:27
Ukłon i wielki szacunek dla NAUCZYCIELI z powołania za branie udziału w egzaminach swoich uczniów,wychowanków.Dla pozostałych życzę jak najszybszą zmianę pracy podobno obok Miasta jest kamieniołom tam można się wykazać swoją wiedzą, umiejętnościami, doświadczeniem itp.Jak liczy się tylko kasa to jest pole do POpisu,broniarz już się wami nie posłuży..Powodzenie.
Brawo ludzie rozsądni10.04.2019, 12:02
Dziękujemy tym co zorganizowali egzaminy a do strajkujących nauczycieli powiem tylko tyle jesteście przegrani i teraz już nic nie dostaniecie.
Do wkurzona10.04.2019, 11:54
Brawo nauczyciele,a tyle było plucia że zawalili dzieciom egzaminy.
Cisza10.04.2019, 11:44
A w Nowym Targu co się dzieje . Kto zawiesił a kto strajkuje dalej . Proszę o info jeśli ktoś ma wiedzę .
Soli darnosć10.04.2019, 11:40
Nauczyciele to jednak cie niasy
do strajkujących10.04.2019, 11:19
To fragment listu nauczyciela z Pomorza.. Polecam strajkującym - potraficie być, no właśnie kim?!

"Jestem nauczycielem. W poniedziałek poszedłem do pracy i podpisałem listę strajkową. Rozmawiałem z innymi nauczycielami i odczuwałem pustkę. Czułem się źle. Brakowało mi uczniów. Od wtorku jestem łamistrajkiem. Tak, też chcę zarabiać więcej, bo płace w szkolnictwie są niskie. Jednakże nie ma we mnie zgody na to, by utrudniać życie dzieciom. One mi nic nie zrobiły, wręcz przeciwnie, zawsze mogłem liczyć na uczniów mojej szkoły - nawet tych największych urwisów.

Nigdy mi nie odmówili pomocy przy organizacji jakiegoś szkolnego przedsięwzięcia, dlatego teraz oni mogą liczyć na mnie. Jestem łamistrajkiem, ponieważ nie ma we mnie zgody, by się od nich odwrócić. Nie potrafię. Dziś koleżanka z pracy powiedziała mi, że nie powinniśmy rozmawiać, bo mówi się o mnie, że jestem łamistrajkiem, a do takich jest zakaz odzywania się. Jest to po prostu przeurocze.

A szczególnie jak słyszę dalekie rozmowy, że szkoła jest fajna bez uczniów. O zgrozo. Według mnie bez uczniów jest beznadziejna. Co tu robić, po co tu przesiadywać? Uczniowie są sensem istnienia szkoły. Przykre, że trzeba to tłumaczyć niektórym nauczycielom - na szczęście niewielu. Kochane koleżanki i koledzy. Popieram wasze postulaty i jestem z wami, ale do szkoły przyszedłem by pracować z młodzieżą. Moja trudna sytuacja nie przesłania mi tego, co jest w tej pracy najważniejsze - drugiego człowieka." Myślę, że bez komentarza..
def10.04.2019, 10:43
Game Over strajkujacy.. Pozostało skulić uszy i wrócić do pracy. Dziękujemy tym nauczycielom, którzy pozostali przy młodzieży w poczuciu misji i obowiązku. Pamiętajcie, kasa to nie wszystko. Nie gra sie uczniami, bo co to za protest, w którym cierpi młodzież..
Zobacz pełną wersję podhale24.pl