13.04.2019, 09:36 | czytano: 6466

Droga Krzyżowa ulicami Nowego Targu (zdjęcia)

Fot. Szymon Pyzowski
Mimo nie najlepszej, chłodnej pogody, wielu nowotarżan wzięło udział XVIII Miejskiej Drodze Krzyżowej, która w piątek wieczorem przeszła ulicami centrum miasta.
Droga Krzyżowa tradycyjnie rozpoczęła się przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu o godzinie 19:00. Dalej wierni przeszli ulicami Królowej Jadwigi, Krzywą, Kopernika, Szaflarską, a ostatnia stacja była na nowotarskim Rynku. Nabożeństwo trwało ok. 2 godzin.
Rozważania w trakcie Drogi Krzyżowej czytali przedstawiciele grup parafialnych z nowotarskich parafii oraz przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z Kowańca z pochodniami, Związku Podhalan, Rycerzy Kolumba. W tym dołączyli do czytania rozważań Harcerze i NSZZ Solidarność. Wielu uczestników niosło w rękach zapalone znicze.

W Drodze Krzyżowanej wzięli udział księża z obu parafii, był też m.in. ks. Łukasz Tkaczyk z Rzymu, który głosi rekolekcje w parafii NSPJ.

Organizatorami nabożeństwa były parafialne oddziały Akcji Katolickiej przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Parafii Św. Katarzyny w Nowym Targu.

oprac. r/ zdj. Szymon Pyzowski
zobacz także
komentarze
wierzący15.04.2019, 21:57
Nie szydź @Magdaleno. Do odkupienia każdemu potrzeba więcej niż niesienia tego drewnianego krzyża, ale od czegoś trzeba zacząć i skoro go podjęli to są na dobrej drodze. Ważne że go unieśli wyznając swoją wiarę, a co z tym zrobią to kwestia sumień. Z pewnością zaś, Ci którzy go wzięli na ramiona wiedzą ile waży.
Owoców Ducha św. życzę (o których były rozważania) na ten czas Triduum Paschalnego.
Magdalena15.04.2019, 17:27
Nowotarżanie krzyż swój unieśli, mogą się czuć odkupieni!
Teraz samo dobro będzie ulicami chodziło;)
Zobacz pełną wersję podhale24.pl