19.04.2019, 12:38 | czytano: 3170

Mieszkańcy Tylmanowej chcą fotoradaru

Arch. Podhale24.pl
Gmina Ochotnica Dolna czeka na decyzję Inspekcji Transportu Drogowego w sprawie zamontowania fotoradaru w Tylmanowej. Złożono również wniosek o dofinansowanie na inteligentne przejścia dla pieszych.
Podczas sesji Rady Gminy Ochotnica Dolna radny Tadeusz Hebda wnioskował o instalację fotoradaru w Tylmanowej na drodze wojewódzkiej nr 969. Jak twierdzi: „ze względu na przebieg drogi w regionie atrakcyjnym turystycznie, ilość pojazdów przemieszczających się trasą jest bardzo duża. Kierowcy swoim zachowaniem (bardzo szybką jazdą) stwarzają poważne zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego, przez co mieszkańcy czują się zagrożeni, boją się o swoje życie i zdrowie”.
Nadmierna prędkość była przyczyną wielu niebezpiecznych wypadków na tej drodze, w wyniku których „wiele osób ucierpiało, a kilkanaście straciło życie. Strach o życie i zdrowie mieszkańców oraz gości przebywających w Tylmanowej towarzyszy nam codziennie, a urządzane przez kierowców rajdy tylko go potęgują” – można przeczytać w dalszej części wniosku.

– Sytuacja na drodze wojewódzkiej jest nam znana od dawna. Problem rozpoznany jest bardzo dobrze. W tej chwili to, co mogliśmy, zrobiliśmy. To znaczy, złożyliśmy wnioski o inteligentne przejścia dla pieszych, szczególnie w zagrożonych miejscach w Tylmanowej na tej drodze. Oczywiście prowadziłem rozmowy na temat montażu fotoradaru. Generalnie chodzi o pieniądze. Ta instytucja (Inspekcja Transportu Drogowego – przyp. red.) nie dysponuje wystarczającymi środkami. Kolejna kwestia jest taka, że wszystkie fotoradary są montowane po zasięgnięciu opinii o wypadkowości. Generalnie wszystko jest już w trakcie realizacji. Decyzja nie należy do nas, tylko do tej instytucji – odpowiedział wójt gminy Ochotnica Dolna Tadeusz Królczyk.

ao/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Tomasz20.04.2019, 06:26
Napiszcie że radny Hebda chce radar a nie mieszkańcy bo ja mieszkam w Tylmanowej i nie chce radaru,niech se u Grzebaka postawi.
jasiek chylka20.04.2019, 02:37
Policja powinna nieoznakowanym pojawiac sie w godzinach 6-8 i 16-19 kiedy lachy jada do roboty kns kli , a przypomne ze lachy od zawsze zaczynaly sie na Sywy Górce i zaden zwiazek podhalan -gorali polskich tego nie zmieni hej
hojaobank19.04.2019, 21:23
CZa sie wstydzic za takiego durnia ktory tak bredzi , w Tylmanowej nalezy zmienic oznakowanie poziome i pionowe i po sprawie ,co daje oznakowany w jenym miejscu( tylmanowa ma 8km )fotoradar , . kto wybiera takich radnych i wojta .. pora emigrowac
kłusownik19.04.2019, 20:58
Panie wójcie, jak Tylmonioki chcą zabłysnąć medialnie, to zróbcie im przejścia dla pieszych co 350 donikąd, czyli z tego chodnika na drugą stronę drogi wojewódzkiej do Dunajca, czyli muru regulacyjnego. Nie zapomnijcie o światłach.
wieśniak19.04.2019, 17:53
Przez całą Tylmanową jest chodnik, jak jest tak źle to postawcie separatory betonowe na chodniku na wysokość 1 metra. Drugą stroną drogi wojewódzkiej jest Dunajec, więc w czym problem. Kiedyś przez fanaberie jednego człowieka w Kłodnem postawiono fotoradar, okazało się, że wyrzucone pieniądze tak jak na te chodniki po których nikt nie łazi. Młodzież jeździ na rowerach bez świateł wieczorami, tym się nie ma kto zająć.
Przejezdny Sądecok19.04.2019, 17:26
W Tylmanowej lepiej niech trzy razy w ciągu doby badają miejscowych kierowców, rowerzystów, pieszych alkomatem
kierowca19.04.2019, 16:18
A jaki pan wójt ma pomysł na ochronę nas kierowców przed pieszymi z Tylmanowej? Chodnik przez całą wieś a oni idą jezdnią.Inteligentne przejścia są dla inteligentnych ludzi.
pany19.04.2019, 15:58
W Tylmanowej radary postawią co 100m.
fred19.04.2019, 13:39
W Lipnicy Wielkie też by pasowało zamontować fotoradar, postawić go tylko na dwa dni niedziela wieczór i w piątek wieczór jak jadą do Wiednia ORAWIACY a w Piątek wracają za miesiąć by się odrobił.Wielkie cwaniaki się robią na drodze.
kierowca bombowca19.04.2019, 13:04
Bzdury. każdy kto przejeżdża przez Tylmanową jedzie ostrożnie. Najgorsi są ci miejscowi, którzy jeżdżą z osiedla na osiedle i nie włączają świateł nawet po zmroku. Był fotoradar w Kłodnem, jest zdjęty i co są wypadki?. Na całej długości w Tylmanowej jest chodnik, czy to nie wystarczy? Droga wojewódzka to nie bazar żeby się szwendać. Ze względu na chodnik proponuję na całej długości podnieść ograniczenie do 70km/h. Taki jest ruch pieszy na tych chodnikach, że trawy nie ma kto kosić, dobrze że jest zima bo by w niektórych miejscach zarosła do pół okien.
maverick19.04.2019, 12:59
Zamiast budować podziemne przejścia dla pieszych to robi się prowizorki i pół rozwiązania, a piesi dalej będą zagrożeni. Nie chodzi tu oczywiście tylko o Tylmanową i o wójta Królczyka, bo to jest ogólnopolska choroba naszych polityków. Wszystko na uzyskanie tanich braw że się coś robi, żadnego dalekosiężnego myślenia perspektywicznego. Aby tylko można było nożyczkami jakąś wstęgę znów przecinać i zrobić sobie sesję zdjęciową.
wpisu19.04.2019, 12:45
Dali dziecku rządzić to bydom mieli zabawy w kotka i myszke.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl