26.04.2019, 15:17 | czytano: 7420

Konkurs na stanowisko dyrektora Szpitala Powiatowego w Zakopanem

Arch. Podhale24.pl
Kończy się era Regiony Tokarz w zakopiańskim szpitalu. "Żelazna dama" ma mieć następcę. Starostwo Powiatowe w Zakopanem prowadzi konkurs na stanowisko dyrektora szpitala.
Regina Tokarz kieruje zakopiańskim szpitalem od 2003 roku. Gdy go obejmowała, szpital powiatowy znajdował się w krytycznej sytuacji finansowej. Dzięki odważnym, ale i kontrowersyjnym decyzjom, dyrektor Tokarz udało się uratować placówkę przed likwidacją i wyprowadzić na prostą. Od tego czasu rządzi szpitalem twardą ręką.
Umowa z obecną dyrektor Reginą Tokarz dobiega końca. Władze powiatu postanowiły podpisać aneks i przedłużyć ją do czasu wyłonienia nowego dyrektora szpitala w konkursie. Ma to nastąpić najpóźniej do końca czerwca.

Procedura naboru kandydatów na to stanowisko dobiega końca. Nazwisko nowego dyrektora, którego komisja konkursowa zarekomenduje staroście Piotrowi Bąkowi, poznamy prawdopodobnie w maju.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
bronislaw bul29.04.2019, 23:29
Pacjent po zdiagnozowaniu zapalenia płuc wypisany w stanie ogólnie dobrym umiera po dwóch dniach w domu a na pytanie o dokumentacje medyczną i dlaczego do tego doszło odpowiedź cyniczna widocznie tak musialo być . trzeba więcej komentarzy ???
maverick29.04.2019, 23:23
@ Zaszczepiony:
Gdybyż to było możliwe wiedzieć wszystko o medycynie! Kwas askorbinowy, czy jak wolisz witamina C, jest potężnym dawcą elektronów, które przyłączywszy się do toksyny, neutralizują jej szkodliwe działanie, a jak powszechnie wiadomo, największy problem z sepsą jest taki, że bakterie namnażając się produkują ogromne ilości toksyn, i to właśnie te toksyny w końcu zabijają pacienta. Naprawdę duże dawki witaminy C pozwalają unieszkodliwić te toksyny w zaatakowanym organizmie a później wydalić je, oczywiście z uwagi na ph krwi wlewy dożylne są robione z askorbinianem. To wszystko nie jest żadna wiedza tajemna, Linus Pauling o tym pisał jak mnie jeszcze nie było na świecie.
na stanowisku,ale pijacy29.04.2019, 14:44
Takie tam pytanie,niepolityczne,nikomu nie szkodzace,nie maja s wywołać skandal źaden,nie kompromitujace żadnych ludzi na stanowiskach,nawet tych z poprzedniej epoki komunizmu,czy wszystkie samochody jadace ?wężykiem? będa podawane kontrol8 ?
goral 777729.04.2019, 11:37
ilu cenionych lekarzy i pielegniarek musialo odejsc przez pania tokarz
Zaszczepiony przeciwko obietnicom bez pokryci29.04.2019, 10:29
@maverick
1. wejdź sobie na strony tego instytutu - Linus Pauling Institute; znajdziesz 34 abstrakty dostyczace sepsy i witaminy C; i nawet tam piszą, że to są HIPOTEZY BADAWCZE, oparte o eksperymenty na myszach z sepsą;
Metaanaliza badań z podawaniem witaminy C(czy kwasu askorbinowego jak wolisz), opublikowana w pubmed (oczywiście nie muszę ci tłumaczyć, co to, bo o medycynie wiesz wszystko) konkluduje, że podawanie wlewów witaminy C (200 mg/kg/mc/24h czyli strasznie dużo) w sepsie NIE ZMNIEJSZA ŚMIERTELNOŚCI.. Koniec dyskusji o sepsie...

p.s A ŻEBY BYŁO JUŻ NAJŚMIESZNIEJ, NAWET NA STRONIE TWOJEGO UKOCHANEGO INSTYTUTU, W PODSUMOWANIU CUDOWNYCH DZIAŁAŃ WIT C NIE ZAJĄKNĘLI SIĘ O "DZIAŁANIU" W SEPSIE - przypadek ;)
(nie tłumaczę ci z angielskiego, bo to angielskim władasz lepiej niż Elton John)
Vitamin C, also known as L-ascorbic acid, is a water-soluble vitamin. Unlike most mammals and other animals, humans do not have the ability to synthesize vitamin C and must obtain it from the diet. (More information)
Vitamin C is an essential cofactor in numerous enzymatic reactions, e.g., in the biosynthesis of collagen, carnitine, and neuropeptides, and in the regulation of gene expression. It is also a potent antioxidant. (More information)
Prospective cohort studies indicate that higher vitamin C status, assessed by measuring circulating vitamin C, is associated with lower risks of hypertension, coronary heart disease, and stroke. (More information)
There is some evidence to suggest that vitamin C may be a useful adjunct to conventional medical practice to reduce myocardial injury and arrhythmia following a cardiac procedure or surgery in patients with cardiovascular disease. (More information)
There are insufficient data to suggest a link between vitamin C status and the risk of developing a given type of cancer. Most observational studies examining vitamin C intake in relation to cancer incidence have found no association. Randomized controlled trials have reported no effect of vitamin C supplementation on cancer risk. (More information)
Current evidence of the efficacy of intravenous vitamin C in cancer patients is limited to observational studies, uncontrolled interventions, and case reports. There is a need for large, longer-duration phase II clinical trials that test the efficacy of intravenous vitamin C in cancer progression and overall survival. (More information)
Overall, regular use of vitamin C supplements shortens the duration of the common cold but does not reduce the risk of becoming ill. Taking supplements once cold symptoms have already begun has no proven benefits. (More information)
Vitamin C supplements are available in many forms, but there is little scientific evidence that any one form is better absorbed or more effective than another. (More information)
There is no scientific evidence that large amounts of vitamin C (up to 10 grams [g]/day in adults) exert any adverse or toxic effects. An upper intake level of 2 g/day is recommended in order to prevent some adults from experiencing diarrhea and gastrointestinal disturbances. (More information)
Supplemental vitamin C increases urinary oxalate concentrations, but whether an increase in urinary oxalate elevates the risk for kidney stones is not yet known. Those predisposed for kidney stone formation may consider avoiding high-dose (?1 g/day) vitamin C supplementation. (More information)
Jakub29.04.2019, 09:09
Echo niesie, że kandydaci to Wielki psychiatra i Wielki ortopeda lotnik. Życzę siły i cierpliwości pracownikom zakopiańskiego szpitala.
maverick28.04.2019, 18:08
Wiesz, Zaszczepiony, ja te wszystkie rzeczy nie biorę sobie z palca, nie są to bzdury, ja ich sobie wymyślam, i nie są kłamstwa. Są naukowe dowody na skuteczność kwasu askorbinowego, dokonał ich instytut Linusa Paulinga (choć akurat wlewy dokonuje się z askobinianem). Są szczepienia potrzebne (np. przeciwko pneumokokom) i są szczepienia szkodliwe (np. przeciwko odrze i grypie). Bardzo Cię proszę abyś nie używał jednak emocjonalnego języka, bo to jest takie, że tak powiem, mało eleganckie.
Zaszczepiony Przeciwko Obietnicom Bez Pokryci28.04.2019, 16:25
@maverick masz klopoty z czytaniem ze zrozumieniem. Więc raz jeszcze:
1. Nie ma ani jedneg dowodu opartego o prospektywne badanie z randomizacją i podwojnie ślepą próba, ktora udowadnialaby skuteczność wlewów witaminy C w sepsie (wytyczne postępowania w sepsie up-date 2018 dostępne dość powszechnie)
2. Nie ma ani jednego twardego dowodu na to, jakoby szczepienia niosły ze sobą więcej zagrożeń niż korzyści zdrowotnych
To co piszecz to brednie nie dlatego, że ja tak uważam (chociaż tak yumuważam) ale dlatego, że inlgnorujesz fakty i mowiąc wprost, kłamiesz
maverick28.04.2019, 15:00
Zluzujcie Wy może trochę. Baciok, nie wysyłaj mnie w Gorce, bo naprawdę to nie jest na to dobra pogoda by chodzić po błocie. Zaszczepiony, nazwałeś to co napisałem bredniami i głupotami, ale zapomniałeś uzasadnić dlaczego tak uważasz, swojąwypowiedź oparłeś na emocjach a nie na faktach. Niezależnie od Was postęp w medycynie będzie się odbywał.
maczek28.04.2019, 12:48
Dobrych pracowników się nie zwalnia.
Jeżeli wyprowadziła szpital z dołka a teraz dobrze prosperuje należy podpisać umowę na czas nieokreślony.
Konkurs nie gwarantuje wyboru dobrego dyrektora do rządzenia to się ludzie rodzą a nauczyć się to można tabliczki mnożenia.
Zaszczepiony Przeciwko Obietnicom Bez Pokrycia28.04.2019, 09:38
@maverick
Podsumowując - naopowiadaleś bredni i z oczywistych powodów żadnych dowodów na to nie dostarczyłeś.
Twoja niezależność najwyraźniej sprowadza się do opowiadania głupot niezależnie od pory dnia
baciok@27.04.2019, 22:30
Do nick maverick
Ale ześ nafilozofowoł.
Legnij spokojnie, przemysl swoje myśli.
Dobranoc.
maverick27.04.2019, 19:46
To raczej Ty sam, Baciok, zluzuj z tym swoim nerwowym apelowaniem do mnie abym zluzował i będzie OK. Co to kogo obchodzi czy Tobie się chce, czy nie chce, czegoś czytać? Za kawą i alkoholem nie przepadam, pogoda na spacer też nie jest odpowiednia - w twoich radach dostrzegam niejakie podenerwowanie, które Cię usztywnia w reakcji, nie jesteś elastyczny, doradzasz spacer po Gorcach w okropną, deszczową pogodę.
wk.....y27.04.2019, 16:14
Kandydaci - podobno jeden to Wierzba a drugi dr. Maciej
baciok@27.04.2019, 12:46
Do nick maverick
Człowieku zluzuj trochę. Napij sie dobrej kawy, strzel z wieczora drinka, posłuchaj dobrej muzyki, idź na spacer w Gorce
Mnie już twoich bredni nie chce się czytać.
Pola27.04.2019, 12:21
Zniszczyła wszystko zniszczyła personel ,odeszli najlepsi specjaliści zamknęła kuchnię szpitalną a teraz jeszcze fanfary grają
maverick27.04.2019, 08:13
Bill Gates swoich własnych dzieci nie szczepi (już on tam dobrze wie co jest w tych szczepionkach). Jest państwo, które nie uznaje szczepień, ponieważ traktuje je jako broń biologiczną, i jest to bardzo rozwinięty kraj. W Niemczech można całkiem legalnie poprosić o dokonanie wlewu z askorbinianu sodu. My natomiast co chwila mamy do czynienia z tragicznymi zgonami w polskich szpitalach, bo np. w zeszłym roku, w Bielsku Białej bodajże, zmarło w szpitalu dziecko tylko dlatego, że "dobrze się czujący" lekarze nie zezwolili na wlew z askorbinianu sodu. Takich przypadków, nagłaśnianych na całe szczęście, jest coraz więcej, dlatego dobrze by było aby nowy dyrektor szpitala przynajmniej rozważał, przynajmniej był świadom tego problemu. A tak po prawdzie to podpisywałem się pod komentarzami kogitator, ale ktoś zaczął złośliwie używać nicka cogitator, więc zmieniłem na maverick, a nie na maveric - gdybyś znał język angielski to tej literówki byś nie zrobił (gdybyś miał cokolwiek wspólnego z biologią lub chemią to nie obrażałbyś też pamięci dwukrotnego Noblisty Linusa Paulinga, ale to tak na marginesie).
bronislaw bul27.04.2019, 07:27
A podobno taka dobra była dyrektorka ????
Zaszczepiony Przeciwko Obietnicom Bez Pokryci27.04.2019, 00:08
@maveric
Na którym zachodzie? Nie brnij w te brednie. Pokaż chociaż jedno prospektywne badanie z randomizacją i podwojnie ślepą próbą, którae udowadniałoby skuteczność tego znachorstwa. Tylko nie pokazuj mi badań na 3 bialych myszach opublikowanych w Znachors Review ani nie truj d*** Paulingiem ...
Zaszczepiony Przeciwko Obietnicom Bez Pokryci26.04.2019, 23:28
@maveric
To bardzo proste- załóż sobie szpital, gdzie ty i podobni tobie będą sobie wlewać tyle witaminy C ile będziecie chcieli i nie będziecie przyjmować szczepionek (czyli szkodliwych adjuvantów). Żeby się upewnić, że szczepionki są "be" zaraźcie się jeszcze wścieklizną i odmówcie po tym szczepienia. Wprawdzie nie przeżyjecie (100% śmiertelności) ale pokażecie, że macie cojones i wierzycie w te swoje brednie.
A tak po prawdzie to ty jesteś kogitator a nie żaden maveric:)
maverick26.04.2019, 21:44
Nie, skądże, na zachodzie wcale nie na poważnie tylko tak dla jaj ratują ludzi z sepsy poprzez wlewy z askorbinianu sodu. No i oczywiście to jest skutek ich wiatrów fenowych na zachodzie że traktują szczepionki jako broń biologiczną. Pogłupieli, prawda?
Kandydaci26.04.2019, 21:29
A jacy kandydaci się zgłosili?
baciok@26.04.2019, 20:42
Do nick maverick
Ty na poważnie czy dla jaj
Jak na poważnie to skutek holnego.
maverick26.04.2019, 20:08
Czuję się bardzo dobrze. Chciałbym aby nadeszła wreszcie era legalnego stosowania wlewów z askorbinianem sodu gdy jest sepsa, żeby zwierzchnicy w służbie zdrowia rozumieli że szczepionki są pełne toksycznych adiuwantów, itd.
IVO26.04.2019, 19:17
16 lat dyrektorowania!Zabrakło jeszcze dwóch do 18 lat rządów Leonida Iljicza Breżniewa na stanowisku Sekretarza Generalnego KPZR (musi to przeżywać).Moi drodzy wiem ,że się cieszycie, ja też ale poza tym lękam się o dalszy los tego szpitala (słysząc ?na mieście' nazwiska owych kandydatów).
szczepionkowiec26.04.2019, 18:09
do "maverick"
ty się dobrze czujesz??? czy już nadchodząca zmiana pogody odbija się na twoim zdrowiu psychicznym ???
maverick26.04.2019, 15:27
Miejmy nadzieję że wśród kandydatów jest chociaż jeden antyszczepionkowiec i to on/a powinien/na zostać wybrany/a. No i oby następca nie podejmował, cytuję: odważnych, ale i kontrowersyjnych decyzji, tak jak poprzedniczka (odważne i kontrowersyjne decyzje to w większości przypadków zazwyczaj były w historii najgorsze zbronie aparatu władzy, atak na Polskę w 1939 był i odważny i kontrowersyjny, sądy stalinowskie były i odważne i kontrowersyjne - pardon za te porównania, ale cóż to jest za zasługa podejmować kontrowersyjne decyzje?).
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl