27.04.2019, 12:39 | czytano: 2190

Koncert Michała Przerwy-Tetmajera na inaugurację Wiosny Jazzowej w Zakopanem (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak
Konferencją w hotelu Aries rozpoczęła się tegoroczna Wiosna Jazzowa w Zakopanem. Po krótkim przedstawieniu założeń tegorocznej imprezy i planów kulturalnych miasta na najbliższy długi weekend, uczestnicy wysłuchali koncertu Michała Przerwy-Tetmajera.
Organizatorzy festiwalu zapraszali do uczestniczenia we wszystkich tegorocznych koncertach, których jest aż 27. Wszystkie będą miały miejsce w czasie długiego weekendu, od dziś do 4 maja.
- Ciesze się, że w tym roku udało się podjąć współpracę z lokalnym biznesem, czego owocem jest projekt Jazzowe Zakopane - koncerty, które odbywają się w różnych miejscach Zakopanego - mówiła wiceburmistrz Agnieszka Nowak-Gąsienica.

Poza głównymi scenami festiwalowymi - w hotelu Aries i Kinie Sokół, koncerty odbywać się będą również w pubie Piekiełko, karczmie Pod Gontem, willi Czerwony Dwór, Kinie Miejsce i GuGu Park.

Pierwszym akcentem tegorocznej Wiosny Jazzowej był koncert Michała Przerwy-Tetmajera, wieloletniego gitarzysty zespołu Jazzpospolita, z którym wydał 6 albumów. Artysta zaprezentował swoje liryczne kompozycje, tworzone wspólnie z małżonką.

pk/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl