04.05.2019, 01:22 | czytano: 7337

Nocna akcja ratunkowa (aktualizacja)

arch. Podhale24
Przed północą rozpoczęła się akcja ratunkowa. TOPR-owcy ruszyli na pomoc dwóm turystom, którzy ulegli wypadkowi podczas zejścia z Zawratu do Doliny Pięciu Stawów Polskich.
W opisie zakończonej akcji czytamy: "Przed 23-cią ratownik pełniący dyżur w 5-ciu Stawach powiadomił Centralę TOPR, że do schroniska przyszli dwaj turyści, którzy poinformowali, że skądś spadli. Jeden z nich ma uraz głowy, drugi kontuzji obu nóg. Potrzebny transport do szpitala. O 23.40 z Centrali samochodem na Wodogrzmoty i dalej quadami wyruszyła 10-osobowa grupa ratowników. O godz. 1.10 ratownicy spotkali ekipę znoszącą pierwszego poszkodowanego i połowa ekipy przejęła dalszy transport na Wodogrzmoty, gdzie przed 3-cią przekazali go do karetki pogotowia. W tym czasie druga część ekipy dotarła do schroniska w Stawach, skąd rozpoczęła transport drugiego poszkodowanego na Wodogrzmoty. O godz. 5.10 przekazano go do karetki. Jak doszło do wypadku? Turyści nie posiadający odpowiedniego sprzętu zimowego po godz. 20-tej zaczęli schodzić z Zawratu w kierunku Stawów, poślizgnęli się na stromych śniegach i prawdopodobnie spadli kilka- kilkanaście m przelatując przez skały. W wyniku upadku jeden doznał urazu głowy, drugi uraz obu pięt. Ponieważ jak twierdzą nie mieli zasięgu, nie mieli jak powiadomić TOPR. Mimo odniesionych obrażeń udało im się dotrzeć do schroniska w Pięciu Stawach."
s, pk/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
total dzidostwo04.05.2019, 11:44
za każdą akcję niech płacą turyści TOPR-owi , tak samo pacjent idzie prywatnie do lekarza bo się nie doczeka na wizytę.
Daro04.05.2019, 09:53
Po co tam poszli? Nie dość że całe Podhale jest przez nich zakorkowane jeszcze TOPR na nogi trzeba postawić!!!!!!! Jest tyle ładnych miejsc w Polsce a oni pół życia w korkach stoją!!!
alpinista04.05.2019, 09:36
pogoda fajna w góry a oni potrzebują pomocy ? dziwne , ja wczoraj byłem na Rysach , wszedłem zeszedłem i nic mi sie nie stało a byłem w trampkach !
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl