04.05.2019, 17:24 | czytano: 8124

Gang majówkowych oszustów aresztowany

Policjanci z Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej zatrzymali troje łodzian, podejrzanych o dokonanie wielu oszustw związanych z najmem apartamentów w hotelach.
Sprawcy, posługiwali się podrobionym potwierdzeniem przelewu, wyłudzając w ten sposób dostęp do hoteli. Straty oszacowano na blisko 76 tys. złotych. Na wniosek śledczych, decyzją sądu, kobieta i jeden z mężczyzn zostali tymczasowo aresztowani.
Policjanci z Komisariatu w Bukowinie Tatrzańskiej od lutego poszukiwali sprawców licznych oszustw na szkodę miejscowych hotelarzy. Metoda ich działania polegała na przedstawianiu podrobionych potwierdzeń przelewu pieniędzy na rzecz hotelarza z pobyt w obiekcie. Kiedy po kilku dniach okazywało się, że pieniędzy nadal nie ma na koncie, oszuści opuszczali hotel i szukali kolejnego miejsca na „darmowy” nocleg.

Sprawa nabrała tempa, kiedy to bukowiańscy stróże prawa ustalili, że na ich terenie znowu dochodzi do oszustw. Policjanci na szeroką skalę prowadzili ustalenia i sukcesywnie sprawdzali kolejne hotele i pensjonaty w rejonie. W jednym z hoteli w Bukowinie Tatrzańskiej natrafili na zaparkowany samochód, który jak się okazało był poszukiwany. Niebawem znalazł się i jego użytkownik.

- Ostatecznie potwierdziliśmy, że w hotelu w dwóch najdroższych apartamentach mieszkały poszukiwane przez nas trzy osoby. Policjanci zatrzymali 21 i 30-latka z Łodzi oraz 39-letnią kobietę z Brzezin - - mówi asp.sztab. Roman Wieczorek, Oficer Prasowy KPP w Zakopanem. - Ponadto policjanci odzyskali samochód warty ponad 50 tysięcy złotych i zabezpieczyli u zatrzymanych narkotyki. Realizując czynności w tej sprawie policjanci zdołali potwierdzić oszustwa mieszkańców województwa łódzkiego w siedmiu przypadkach na kwotę blisko 76 tys. złotych w hotelach znajdujących się w Bukowinie Tatrzańskiej, Białce Tatrzańskiej i Sromowcach Niżnych.

Decyzją Sądu Rejonowego w Zakopanem 39-letnia kobieta i 30-letni mężczyzna zostali tymczasowo aresztowani na dwa miesiące. Wobec 21-latka Sąd zdecydował o dozorze policyjnym.
Za oszustwa zatrzymanym grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

oprac. r/ źródło: KPP Zakopane
zobacz także
komentarze
gazdaII06.05.2019, 11:47
do Marian; owszem hotel o niższym standardzie ale na nasz koszt
Do Marian06.05.2019, 07:08
Niestety..niema nic za darmo...my pracujemy na takich proszę Pana..to naszym kosztem nieroby sobie używają...
Jędrek05.05.2019, 09:49
Tak czerwona Łódź walczy z kapitalistami.
Marian04.05.2019, 19:26
Mam nadzieję że teraz będą mieć darmowy hotel przez kilka lat, o nieco niższym standardzie.
jaga204.05.2019, 18:24
W Łodzi nie ma hoteli czy co? pewno bieda aż piszczy
Zobacz pełną wersję podhale24.pl