10.05.2019, 12:02 | czytano: 2865

Rodzina Kornela Makuszyńskiego złożyła kwiaty na grobie poety (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
Najbliższa rodzina Kornela Makuszyńskiego zdecydowała o przekazaniu odznaczenia Orła Białego, które poeta otrzymał pośmiertnie filii Muzeum Tatrzańskiego. Wizyta w Zakopanem rozpoczęła się od złożenia kwiatów na grobach.
Najbliższa rodzina, w tym siostrzenica zmarłego poety Jadwiga Tarnawska przybyli do Zakopanego, aby przekazać odznaczenie, jakim uhonorowano pośmiertnie Kornela Makuszyńskiego. Wizyta rozpoczęła się od złożenia kwiatów na grogach Kornela Makuszyńskiego i Janiny Makuszyńskiej, które znajdują się na starym cmentarzu na Pęksowy Brzyku. Wiązanki kwiatów złożyli najbliżsi poety oraz delegacje z Muzeum Tatrzańskiego, Urzędu Miasta oraz Szkoły Podstawowej na Olczy w Zakopanem im. Kornela Makuszyńskiego.
W programie wizyty poety przewidziano jeszcze:

12.30 – prezentacja ławki dedykowanej Kornelowi Makuszyńskiemu, przygotowanej przez
Miasto Zakopane, róg ul. Piłsudskiego i Tetmajera
13.00 – uroczyste przekazanie przez Rodzinę Kornela Makuszyńskiego Orderu Orła Białego (Muzeum Kornela Makuszyńskiego, filia Muzeum Tatrzańskiego)
17.00 – spektakl uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 im. Kornela Makuszyńskiego na Cyrhli pt. „Kornelowski uśmiech” (willa Oksza)
18.00 – „Cudnej mimozie – wstrętna pokrzywa”. Listy Kornela Makuszyńskiego do żony (i teściów) – wykład dr Justyny Staroń (willa Oksza).

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl