14.05.2019, 10:00 | czytano: 1557

Eko-program dla Rabki-Zdroju

W siedzibie Pienińskiego Parku Narodowego w Krościenku odbyło się posiedzenie Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa poświęcone programowi ochrony powietrza pt. „Pilotażowy program ograniczający niską emisję dla uzdrowiska Rabka-Zdrój”.
Informację na ten temat opracował i przedstawił ekodoradca Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju insp. Stanisław Kiersztyn. Jej celem było przekonanie władz rządowych, samorządowych oraz przedstawicieli Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do konieczności powołania specjalnego Programu Dla Uzdrowisk, finansującego działania naprawcze związane z poprawą stanu powietrza. Jest to kontynuacja dyskusji o wprowadzeniu całkowitego zakazu stosowania paliw stałych w uzdrowiskowych strefach A i B, a w strefie C i na sołectwach – jak najszerszego wykorzystywania rozwiązań przyjętych dla stref A i B. Gmina Rabka-Zdrój stoi na stanowisku, że wprowadzi uchwałę antysmogową pod warunkiem pozyskania środków zewnętrznych dla mieszkańców na wymianę źródeł ciepła, docieplenie budynków, montaż odnawialnych źródeł energii, a nawet na programy osłonowe, dopłacające do paliw najbiedniejszym.
W posiedzeniu brali udział m.in. poseł Anna Paluch – wiceprzewodnicząca komisji, posłowie, wiceminister środowiska Sławomir Mazurek, Marek Surmacz - zastępca Głównego Inspektora Ochrony Środowiska oraz wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska Artur Michalski.

Źródło: UM Rabka-Zdrój, oprac. r/
komentarze
Ewa14.05.2019, 10:50
pogadali i pojedli i pojechali.
k14.05.2019, 10:42
Czy ktoś zadał sobie trud czytania ze zrozumieniem tych bzdur? Chyba nie. Pan eko doradca z Rabki przedstawia program/ Który to już z kolei panie eko? problem polega na tym że na przedstawianiu kolejnych programów wasze działanie się kończy!!!!/ Nie robicie audytów, chociaż o tym piszecie nawet na tym portalu nie ma kontaktu z waszej strony z mieszkańcami którzy już złożyli dokumenty dotyczące wymian i pan eko trzyma je w kolejnej pełnej szufladzie . I nic z tym nie robi. Ale ruch w temacie jest. Kolejny program sobie wymyślił i usiłuje przekonać UWAGA! Władze samorządowe! A TO ONE nic o problemie smogu nie wiedzą?????? Wszyscy wiedzą tylko nie samorządy i pan eko musi przekonywać. Biedaczysko. Paluch też nic nie wie bo jak by wiedziała to by tego typu programy mogła by wdrażać 4 lata temu. Ponoć aktywnie działa w komisjach anty smogowych a pan eko musi ją przekonywać do oczywistej oczywistości.BRAWO. I jaki efekt tego spotkania. Dały się te władze przekonać? Bu ha ha ha ha......Słowa o tym w artykule NIEMA. Patrzcie ludzie na kogo głosujecie bo będą nas przekonywać przekonywacze pzrekonanych że coś robią żeby im uwierzyć. Mnie nie przekonali.
rabczanin14.05.2019, 10:33
Co z tego wynika? Są jakieś konkrety?
Czy jak zwykle, pogadali!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl