20.05.2019, 19:21 | czytano: 5020

Pirat drogowy szalał po Zakopanem. Był pod wpływem metamfetaminy

Fot. KPP Zakopane
Zakopiańscy policjanci zatrzymali po krótkim pościgu zatrzymali pirata drogowego. Kierowca audi pędził ulicami Zakopanego stwarzając realne zagrożenie. 39-latek pochodzący z Krakowa był pod wpływem narkotyków.
W sobotę wieczorem policjanci patrolując ulice Zakopanego zauważyli srebrne audi, które z wielką prędkością od strony Olczy pokonywało ulice Zakopanego. Kierowca nie zważając na innych uczestników drogi i pieszych znacząco przekraczał dozwoloną prędkość. Policjanci musieli jak najszybciej zakończyć ten szaleńczy rajd. Na ul. Jagiellońskiej zatrzymali kierującego audi.
39-letni mężczyzna pochodzący z Krakowa poddał się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i ewentualną obecność narkotyków. Badanie urządzeniem Drug Test potwierdziło obecność narkotyków. Okazało się, że mężczyzna prowadził samochód będąc pod wpływem metamfetaminy. Kierowca już stracił prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

oprac. r/ KPP Zakopane
Może Cię zainteresować
komentarze
fakir21.05.2019, 17:17
5 tys smiech powinni zabierac auta to by moze bardziej taka kara bardziej by uderzyła po kieszeni.
Zero litości21.05.2019, 12:55
Najwyższy wymiar kary!!!
piotr20.05.2019, 22:18
Testy na zawartość narkotyków w organizmie kierowcy powinny być przeprowadzane rutynowo podczas kontroli, ponieważ zwłaszcza wśród młodych osób jest to wręcz plagą i częściej poruszają się po drogach będąc pod wpływem "innych środków" niźli po alkoholu. Utarło się już wśród tego środowiska stwierdzenie iż po prochach można jeździć bo i tak cię policja na zawartość nie skontroluje i naćpanym "spokojnie" szaleć można....
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl