01.06.2019, 10:00 | czytano: 1501

Radni przyjęli rezolucję ws. ustanowienia Jana Pawła II patronem województwa

Fot. UMWM
Radni na sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego przegłosowali rezolucję, która rozpoczyna procedurę ustanowienia św. Jana Pawła II na patrona Małopolski.
- Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to za kilka miesięcy Watykan zatwierdzi wniosek. Marszałkowi zależy, by odbyło się to w przyszłym roku, w którym będziemy obchodzili 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły - informuje Michał Drewnicki, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.
Po przyjęciu rezolucji przez Sejmik Województwa Małopolskiego zostanie ona przekazana wraz z prośbą do biskupów diecezjalnych, których jurysdykcja obejmuje obszar diecezji, znajdujących się w naszym województwie. Ostateczną decyzję zatwierdzi w Watykanie Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Jest duże prawdopodobieństwo, że nastąpi to na 100-rocznicę urodzin Świętego.

Źródło: UMWM, oprac. r/
komentarze
jano03.06.2019, 19:25
PiS już nic nie pomoże, to koniec czarnego okupanta w Polsce. Proces nieodwracalny
Słuchajcie słów Jana Pawła II01.06.2019, 20:23
Tytuły tytułami, ale żeby ci radni, posłowie itp. itd. zaczęli w końcu słuchać tego co mówił Jan Paweł II. Od śmierci naszego papieża, mam wrażenie, że nasi posłowie, radni i przedstawiciele władz samorządowych, pogubili się zupełnie!! Nie potrafią zrozumieć prostych rzeczy.
Byle jak najdłużej u ***, jak najmniej dla innych a dla siebie ile się da!!
Nikt niczego na drugi świat nie weźmie!!
Andrzej01.06.2019, 14:53
Radni są bezradni wobec smogu, długich kolejek do lekarzy, itp. Ale dobrze, że przynajmniej troszczą się o nasze dusze by po protekcji JP2 zawitały jak najszybciej do nieba. Zatem popieram decyzje radnych "nie zaszkodzi, a pomóc może".
Magik01.06.2019, 13:00
nie dostał za życia to po co mu po śmierci??
k01.06.2019, 11:54
Patron roztacza patronat. To jakie zadania ma ten konkretny ? i co małopolska na tym patronacie zyska. Przypominam sobie podpisywanie konkordatu który nie dość że nie stawiał Polski w szeregu z którego wynikają jakiekolwiek profity to nakładał na nas sporo zobowiązań . Poproszę jeden przykład na którym Polska zyskała podpisując konkordat. Jakoś nie ma chętnych do psalmów pochwalnych w tym temacie. Dlatego jestem na NIE. Po co ten patronat. I co ma Watykan do wyrażania zgody na jakiekolwiek poczynania w kraju w którym prawnie mamy zagwarantowany rozdział kościoła z państwem? Oczywiście mogę się mylić i z Watykanu popłynie strumień datków w związku z tym patronatem. Aż mnie korci zapytać ile na tym zyskamy.
jjjozek01.06.2019, 10:55
Bardzo słuszna koncepcja. To pozwoli na wybudowanie więcej pomników JP2, gdyż jest ich zdecydowanie za mało. W takim Nowym Targu np. jest szpital im. JP2, lotnisko, rondo, ulica, szkoła i bieg im. JP2, a nie przypominam sobie, żeby był choć jeden supermarket, sklep lub cukiernia imieniem JP2.
Ja, jako dobry Polak - Katolik, chciałbym kupować chleb codzienny w sklepie im. JP2 i mam nadzieję, że nowe władze województwa mi to umożliwią, bo jak nie, to w następnych wyborach zagłosuję na Grzegorza Brauna - może chociaż on należycie Papieża Polaka bedzie szanował.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl