02.06.2019, 12:09 | czytano: 5100

Strzelecki Dzień Dziecka w Nowym Targu (zdjęcia)

Za nami I Strzelecki Piknik Rodzinny zorganizowany przez Klub Strzelecki Szarotka Nowy Targ z okazji Dnia Dziecka.
Ideą imprezy, która odbyła się na strzelnicy LOK im. Franciszka Dworskiego w Nowym Targu, była popularyzacja strzelectwa sportowego jako bezpiecznej, rodzinnej aktywności, w której brać mogą udział dzieci już od najmłodszych lat.
Wydarzenie miało charakter charytatywny - podczas jego trwania zbierane były środki finansowe na leczenie Asi Podczerwińskiej, która urodziła się z wrodzoną wadą nóżki - hemimelią strzałkową. Jedyną szansą dla Asi, żeby mogla chodzić, jest przejście kilku kosztownych operacji.

I Strzelecki Piknik Rodzinny okazał się wielkim sukcesem. Piękna pogoda oraz moc przygotowanych przez organizatorów atrakcji przyciągnęły na nowotarską strzelnicę kilkaset osób.

Największą popularnością cieszyła się możliwość wypróbowania swoich sił w strzelectwie sportowym. Dzieci i ich rodzice oddawali 10 strzałów z broni palnej sportowej na dystansie 50 metrów oraz z broni długiej pneumatycznej na dystansie 10 metrów. Zawodnicy wystrzelili ponad 2 tys. nabojów!

Pomiędzy strzeleckimi zmaganiami, w których najmłodsi niejednokrotnie zwyciężali w pojedynkach z rodzicami, uczestnicy mieli okazję obejrzeć wystawy broni i umundurowania przygotowaną przez pasjonatów militariów oraz "Koń a sprawa polska” przygotowaną przez PTH odział Nowy Targ.
Konkursy, gry i zabawy, zjazd na tyrolce, trening samoobrony, warsztaty "Moja Mała Ojczyzna”, czy przejażdżka zabytkowymi samochodami to tylko kilka z wielu atrakcji, z jakich mogły skorzystać uczestniczące w Pikniku dzieci.


Organizatorzy dziękują sponsorom, bez których wydarzenie nie mogłoby się odbyć.

mat. prasowy/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
komentarze
Adam03.06.2019, 14:57
Super inicjatywa, brawo dla organizatora:) oby więcej takich ludzi było.
POZDRAWIAM :))
takitam02.06.2019, 21:44
pamietacie czasy w ktorych bylo modne wychowanie w pokoju? plastikowe karabinki byly wtedy feee!!! teraz te dzieci z kalachami niewiele mniejszymi od nich... -nieagresja-
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl