13.06.2019, 16:00 | czytano: 33128

Studenci PPWSZ oskarżeni o obrażanie uczuć religijnych katolików

Arch. Podhale24.pl
NOWY TARG. Radni powiatowi są oburzeni tym, co się działo podczas juwenaliów Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. W trakcie oficjalnego otwarcia, na scenie pojawiły się studentki przebrane za zakonnice, które miały na sobie podwiązki, a jeden z żaków przebrał się za papieża i trzymał w ręce krzyż z rolek papieru. Powiat prawdopodobnie wycofa się ze współorganizacji imprezy.
Tak przebrani studenci stanęli na scenie podczas otwarcia imprezy, tuż obok przedstawicieli uczelni, miasta i powiatu.
- Ani ja, ani starosta nie mamy wpływu na to, co student sobie do gaci wsadzi, pióropusz czy kwiatka – stwierdził radny Krzysztof Kuranda. - Jest jednak parę rzeczy, których nie można naruszyć. 17 maja, na scenie juwenaliów, w obecności wicestarosty, studenci obrażali katolików. Były tu bluźniercze zachowania, ale nie mamy na to wpływu. Ale myślę, że pan starosta ma świadomość niestosowności braku reakcji na takie zachowanie. My mamy obowiązek zareagowania na pewne zachowania. Starosto jest współorganizatorem juwenaliów, więc ponosi współodpowiedzialność za to, co się tam dzieje. Problem w tym, że przy milczącej aprobacie naszego starostwa poniża się symbole naszej wiary. Milczenie w tym przypadku jest oznaką naszej zgody. A mojej zgody na to nie ma – dodał.

W przyszłym roku, jak mówił, zanim starostwo obejmie patronat nad juwenaliami, musi spróbować zapobiec tego typu zachowaniom. Bowiem zachowanie studentów miało znamiona profanacji. Radny Kuranda przypominał, że Nowy Targ jest miastem papieskim, a Jan Paweł II jego honorowym obywatelem.

Podobnego zdania był radny Jacek Król.

- Na pewno jest to problem, gdy się człowiek znajdzie na scenie, a młodzież zachowuje się w ten sposób – przyznał starosta Krzysztof Faber. - Ale jest to organizowane przez uczelnię, której rektorem jest ksiądz, który był u mnie i prosił o pomoc w juwenaliach. Mnie też to bulwersuje i można takie oświadczenie wysłać do uczeni. Ja już nie podniosę ręki za wnioskiem, żeby współfinansować juwenalia. Przykro, że takie rzeczy się zdarzają.
- Ja również jestem osobiście zniesmaczony tym, co się stało – powiedział przewodniczący Rady Powiatu Nowotarskiego Tadeusz Rafacz.

- Jestem zbulwersowany tym wydarzeniem, że to już dotarło do Nowego Targu – dodał radny Julian Stopka. - Nie wiem, gdzie był rektor wtedy. Powinni byli podejść do mikrofonu i powiedzieć, że naszego przyzwolenia na takie zachowanie nie ma.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Student20.06.2019, 16:51
Pan Krzysztof dał by spokój studentką i zajął się własnym podwórkiem w piątce bo tam chyba nie dzieje się dobrze skoro szanowani nauczyciele masowo odchodzą
woo18.06.2019, 09:25
Co te religijne uczucia takie jakieś obrażalskie są?
Ja też mam w sobie wiele uczuć, ale żadne się na mnie nigdy nie obraziło...
gahd17.06.2019, 20:03
Jak to jest, że księża to przeżytek, siosty średniowiecze... w dodatku medialnie to pedofile. Religia ciemnogród a Boga nie ma.A studen oświeceniowiec nie ma się za kogo przebrać... toć Ci logika...
TX17.06.2019, 17:53
Panie Kuranda, z całym szacunkiem, ale pana wiara czy niewiara to pana prywatna sprawa i nikogo ona nie interesuje. Kiedy wy to wreszcie pojmiecie, radni, burmistrzowie, prezydenci, samorządowcy? Zajmij się pan smogiem, infrastrukturą, promocją regionu, gminy czy czego pan tam jesteś radnym.
Orawa17.06.2019, 17:29
Do Jerzy

Ale z Ciebie nieuk, do szkoły lepiej idź a nie zawracaj głowę ludziom.
nun+17.06.2019, 13:16
gdyby tak wygladały zakonnice to może chodziłbym na lekcje religii
Mum17.06.2019, 07:23
#Jerzy
Najpierw naucz się posługiwać poprawnie językiem polskim, potem zabieraj głos.

Naprawdę myślisz, że ktoś się da nabrać na to, że jeste księdzem ?
slimakk17.06.2019, 04:08
nie osmieszajcie sie i nie popisujcie sie wlasna glupota - jak w komunie wpadliscie w mantre o obrazaniu uczuc i nawet nie czujecie jak smieszni jestescie
Baldachim16.06.2019, 22:47
Brawo studenci.
Pokój16.06.2019, 22:45
Ludzie przestańcie się w końcu nienawidzić. Młodzi się wygłupiają a wy ich chcecie karać. Obrażają wasze uczucia? Idźcie się za nich pomodlić. Ciekaw jestem ilu z was ma bardziej 'obraźliwe' rzeczy za uszami. Dajcie być dzieciom dziećmi, przebieranki w mikołajki jakoś nie przeszkadzają. A karaniem ich w tym momencie niszczycie im szansę na lepszą przyszłość.
Jerzy16.06.2019, 20:50
Ja jestem ksiedzem. Ci którzy uważają się za katolików i piszą że w tych przebraniach nie ma nic złego niech uwrazliwiala swoje sumienie. To co tu widzimy jest ewidentna obraza stanu zakonnego i kapłańskiego i zakrawa o profanację. Niestety miernota brak inteligencji i pomysłu w tym przypadku na przebranie szuka skandalu aby zwrócić na siebie uwagę. Bardzo smutne.
do Pana Kurandy16.06.2019, 18:46
Ani ja, ani starosta nie mamy wpływu na to, co student sobie do gaci wsadzi, pióropusz czy kwiatka? studenci obrażali katolików. Były tu bluźniercze zachowania ?.. poniża się symbole naszej wiary - fragmenty wypowiedzi K. Kurandy

Panie Kuranda, proszę przeglądnąć galerię zdjęć. Na fotografiach z zakonnicami i papieżem jest cała masa (starszych i młodszych) osób. Nikt nikogo nie obraża, nie poniża symboli (także mojej) wiary i nie widać na nich bluźnierczych zachowań. Nikt poza Panem nie wydaje się być oburzony zaistniałą sytuacją.

Nie wiem jak Pańska wiara Panie Kuranda, ale moja mówi o dobroci i szacunku do drugiego człowieka. Pan, jak na przykładowego katolika przystało, obrzuca g*... żartujące, nie robiące nikomu krzywdy dzieci. Brawo za dawanie dobrego przykładu! ;)

PS. Nie wiem, co sobie Pan (cytuję) do gaci wsadził, ale proszę to wyjąć, bo (widząc Pańskie zachowanie) ewidentnie uwiera.
anty pedofil16.06.2019, 10:04
Brawo studenci. Polska nie jest Iranem.
Patka16.06.2019, 09:29
Jestem katoliczką i jakoś nie czuję się urażona. W dzisiejszych czasach już nawet nie można sobie pożartować. SZANOWNI RADNI nie róbcie halo o pierdoły i zajmijcie się ważnymi sprawami. Pozdrawiam ;)
ssda16.06.2019, 07:19
jakie uczucia religijne ???? Bóg jest jeden. Obrazić uczucia można obrażając Boga a nie funkcjonariuszy kościoła.
Beda wybory16.06.2019, 04:48
A burmistrz Grześ co ? Dał się sfotografować w takie sutuacji ? Ja by przemyślał w mgnieniu oka ,a tak bedzie jak ten z psl u , brawo bił a potem sie od tego odcioł, no nie wiem Grześ czy dobrze postapiłeś,a co na to Rektor ? podobno ksiadz ? Poke Hali?s is panowie władzy ze pozwalacie obrazacreligie katolicka ,mieniac sie jej wyznawcami, wam Geri pasc nad Dunajcem to zaszczyt
Absolwentka16.06.2019, 03:17
Studenci nie pokazaliście klasy ... myślicie że jak pokażecie zgorszenie to komuś zaimponujecie ?? Nic bardziej mylnego .. tutaj właśnie trzeba być mądrym i umieć bawić się z umiarem .. i co te panny pokazały ?? Co sobą reprezentują ?? Napewno nie mądrość umysłu .. a za pare lat będą udawać idealne matki .. ten chłopak to lepiej żeby się schował .. szkoda słów ..
Fryderyk Nietzsche15.06.2019, 18:35
Podhale jak zwykle odstaje obyczajowo od reszty świata. Młode osoby dla zabawy przebrały się za biskupa i wielka obraza majestatu. ŻAŁOSNE!!!!!!
rozum15.06.2019, 15:12
1000 lat temu przyszli tutaj obdarci, głodni i bez niczego. Teraz mają więcej niż rodowici Polacy. Każdy kto jest za kościołem katolickim, jest przeciw Polsce.
dp przerażona wpisami.15.06.2019, 09:56
Tylko się nie zacznij biczować ??
przerażona wpisami14.06.2019, 23:00
przecież tu chodzi o K R Z Y Z !!! NAJPRAWDZIWSZY, PRZESIĄKNIĘTY KRWIĄ ZBAWICIELA z Którego teraz szydzicie, a Który ofiaruje każdemu z was życie - prawdziwe i pełne, za Swoje Życie. Naprawdę nie rozumiecie tego?!
Zabiegowiec14.06.2019, 21:27
Tu trzeba przypomnieć: 500 lat temu przed rozszarpaniem przez rozwścieczoną widokiem takich przebierańców tłuszczę, mogła by ich uratować jedynie Św. Inkwizycja, chociaż, gdyby na procesie nie przeprosili za tę obrazę i nie wyparli się Szatana, to słusznie zostali by spaleni na stosie. Może już czas przywrócić tę coraz bardziej potrzebną instytucję? Ja jestem ZA. Ponieważ w końcu może dojść do samosądów, a wtedy marny los opętanych...
SO14.06.2019, 21:17
Nie czuję się obrażony, a poza tym smutne jest to, że coś takiego jak obraza uczuć religijnych istnieje, to ograniczenie wolności słowa, sztuki czy nawet humoru. Ludzie powinni mieć więcej dystansu do siebie.
Była studentka14.06.2019, 20:12
Hahaha ta uczelnia popłynie jak to mówiłam gdy tylko wybrali tego rektora bo innego kondydata nie było.... A o aferze z plagiatem pracy rektora słyszałam jak go wybrali tylko szybko to uciszyli...

A do tego nie ma juwenali źle są to jest jeszcze gorzej hahaha ludzie zdecydujecie się...
Święty Mikołaj14.06.2019, 18:34
A jak w Święta Bożego Narodzenia na każdym rogu spotkać można przebierańców - Świętych Mikołajów, to jakoś nie widzę oburzenia gorliwych katolików. A przecież dokonują oni profanacji Świętego biskupa w towarzystwie pomagających mu elfów :)
stano14.06.2019, 18:19
Przecież to juwenalia, odezwali się ci, którzy studentami nigdy nie byli, a w dodatku nie mają poczucia humoru
red14.06.2019, 16:19
Tacy ludzie powinni być wydani z Kościoła.
zenek14.06.2019, 16:07
Za to Burmistrz wygląda okej
nowotarźanka w średnim wieku14.06.2019, 14:55
To nie jest żaden problem ani profanacja. W wielu krajach na świece przebranie z biskupa i zakonnicę jest CZĘSTYM elementem zabaw w kostiumach. Jest to normalne !
tym razem za powiatem14.06.2019, 14:49
Popieram powiat, we Francji jak jedna gazeta narysowała tylko karykaturę Machometa to została przykładnie ukarana przez rodowitych ;( Francuzów, u nas w kraju podobno bardzo chrześcijańskim i religijnym na każdym kroku Krzyż jest bezkarnie wyśmiewany.
optymista14.06.2019, 14:44
Pan Bóg jest cierpliwy ale sprawiedliwy i Jego kara dosięgnie wszystkich: mnie, Ciebie, wierzącego, ateistę, innowiercę, itp. Za takie czy inne zachowanie młodego pokolenia odpowiadamy my dorośli, zastanówmy się co każdy z nas robi dobrego dla innych - ciągle tylko szukamy winnych i potępiamy innych. Każdy jest z nas jest odpowiedzialny nie tylko za siebie ale również za innych zgodnie ze swoimi możliwościami, stanowiskiem itp.
pozdrawiam
Prawda14.06.2019, 14:32
Tylko *** tak sie ubierze
Miejscowy14.06.2019, 14:28
Tylu obrażonych...A gdzieście byli w niedzielę? Garstka was na Rynku była! Popadanie ze skrajności w skrajność poganiające hipokryzją. Jak się dwa lata temu dziewczyna przebrała za zakonnicę to nie było o tym ani słowa, teraz nagle wielkie larum!

Drama!
k14.06.2019, 13:13
Uczucia religijne katolików.....hummm......Student zapewne przebrał się za Rodrigo de Borja. A studentki za siostry Bernadette ,Franciszkę z zakonu Boromeuszek z Zabrza. Z ogromną chęcią posłucham motywacji obrazy.......uczuć religijnych katolików o których mowa w obliczu tych nowych faktów.
Kabarety14.06.2019, 12:56
Pedofilski kler już dawno zranił uczucia religijne i nikt za to nie odpowiedział.
AJFON14.06.2019, 12:38
Czyżby dla naszego Burmistrza wzorem i ideałem był"Czaskoski"z Warszawki???Tak tylko pytam?To kiedy kartę LGBT wprowadza do szkół?:(
Bobo14.06.2019, 12:10
Mnie oburza postawa Pana Kurańdy jako radnego Powiatu jak też dyrektora szkoły podstawowej,/.../

Tego rodzaju oskarżenia proszę zgłaszać w kuratorium. Moderator.
Anon14.06.2019, 12:05
Podhale - stolica chrześcijańskiej zaściankowości i idealny zaułek dla popychadeł PiSu
jacek14.06.2019, 11:51
Pan Bóg chyba tez ma poczucie humoru, panie K prowda to czy nie
jacek14.06.2019, 11:50
jestem katolikiem i nikt mnie tu nie obraził
Pan Kropidło14.06.2019, 11:40
To niezły Afganistan na tym Podhalu, widać trzeba stamtąd zawijać oświatę a posłać tam misjonarzy zamiast do Afryki xD
Go14.06.2019, 11:39
To już wiemy na kogo NIE głosować. Ja i cała moja rodzina. Nawiedzonym dziękujemy.
Mixi14.06.2019, 11:21
Radni to się przegrzali chyba...
Andrzejx4814.06.2019, 11:04
A mnie wcale nie obrażają te stroje mnie obraża o oburza molestowanie i pedofilia wśród tych sukienkowych diabłów udających iż nie ma żadnej sprawy a czy tych radnych to nie oburza i oni również nie widzą problemu ???
a tak przecież Juwenalia
Bolek14.06.2019, 10:49
Świetne te zakonnice. Pomysł jest powieleniem pomysłu na zabawny strój z np. krakowskich juwenaliów. Już w latach 90-tych, po krakowskim rynku w Juwenalia chadzały tabuny studentek przebranych za zakonnice. I nikt nie wpadł na pomysł, aby się obrażać za żakowski żarcik. Nie budziły gniewu, mimo nieraz prowokacyjnego stroju, nie wywoływały obrazy uczuć religijnych tylko szczery uśmiech nad zabawą młodych. Bóg jest miłością :)
Normalna14.06.2019, 10:32
Może rzeczywiście dziewczyny i ten chłopak na scenie nie potrafią wyczuć granicy dobrego "smaku" ale robienie z tego takiej afery jest bez sensu...przykre jest też to, że nikt nie widzi co się dzieje poza Nowym Targiem...jak w Krakowie wyglądają juwenalia...a panowie radni to naprawdę nie mają o czym mówić? Typowe Polaczki co to na forum o swoich zawsze najgorzej mówią...potem dziwić się, że Polska na tle innych narodów jest oczerniana jak nie ma jej kto bronić..bo wszyscy politycy są "zniesmaczoni,zbulwersowani" de facto miesiąc po....a wszystkim studentom radzę zapamiętać tych panów i w wyborach omijać szerokim łukiem, żeby wiedzieli że ich głos się liczy...
std14.06.2019, 09:49
Zakonnice OK, z tym papieżem i rolkami po papierze może trochę przesadzili, ale żeby od razu obraza uczuć...
Magda14.06.2019, 09:45
Panowie radni przypomnieli sobie po blisko miesiącu ze studenci mieli stroje niby niestosowne. Przyznam szczerze ze mnie one również nie przypadły do gustu bo najzwyczajniej w świecie mało oryginalne były.
Najprościej przebrać się za księdza czy zakonnice. Nieważne. Ważne jest to , ze nam się radni kompromitują i to za nasze pieniądze. Proponuje zająć się poważniejszymi sprawami, a jak nie macie roboty to se cicho siedźcie. Radni dajcie żyć !!!
213714.06.2019, 09:39
"Radny Kuranda przypominał, że Nowy Targ jest miastem papieskim, a Jan Paweł II jego honorowym obywatelem."

***
Bardzo twórcze. O ile komentujący chce poprawić policyjne statystyki. Moderator.
p. vegs14.06.2019, 09:37
Kochani. Zapamiętajcie nazwiska tych Panów i nazwę klubu do którego należą. I ruszcie tyłki do urn na jesień.
avivat14.06.2019, 09:12
Nie jestem fanatykiem religijnym i mam dużą tolerancję, jednakże ten "żart" mnie bardzo dotknął. I to nie dlatego, że mamy taką młodzież jaką mamy, tylko że na czele tej uczelni stoi ksiądz, który do tego nie powinien dopuścić. Nie wspominam tutaj o burmistrzu, który i tak już się gubi w pewnych nawet podstawowych sprawach, z uśmiechem na twarzy.
NaKa14.06.2019, 08:49
Rektor tej uczelni to król plagiatu. Ukradziony tytuł naukowy. Nastepne przebranie na juwenalia to żydowska dorożka jeżdząca po rynku z napisem "gazu!" Albo muzułmanska uczta z pieczonym prosiem na stole.
ewa14.06.2019, 08:49
wielkie halo o nic, po to aby oczernić uczelnie... Radni nie mają co robic? może smogiem sie zajmijcie, budowa dróg, placów zabaw, czyms co jest naprawde ISTOTNE.
poza tym żyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo do wolności słowa, ubioru itp uważam że ci studenci nie zrobili nic złego
al14.06.2019, 08:40
jak będą taki zakonnice w kościele to zacznę chodzić :):)
jaś14.06.2019, 08:11
@More
Gdybyś wyśmiewał to o czym piszesz w najlepszym wypadku zapłaciłbyś
wysoką karę, trafiłbyś za kratki lub mógłbyś już nie oglądać tego świata. Taka prawda!!!
Biały14.06.2019, 07:44
Idealny przykład problemów pierwszego świata, gdzie państwo radni biorą pod obrady strój studentów podczas ich święta. Jest to postawa świadcząca sama przez się o tych radnych. Czy na prawdę w powiecie nie ma większych problemów do rozwiązania? I czy na zaściankowym Podhalu jedyne imprezy jakie mają rację bytu to Jezus na lodowisku, rocznice wizyty Papieża itd? Już wyobrażam sobie skandal jakby na jakiejś miejskiej imprezie miał wystąpić np. zespół metalowy. Z resztą - podobno to, że kiedyś występował w mieście Jelonek to już dla niektórych skandal...
Weronika14.06.2019, 07:34
To takich wartości uczą w tej szkole?
Obserwator14.06.2019, 06:46
Może księża zajęliby się tym do czego zostali powołani? bo pokory w nich nie ma. Mnie osobiście takie studenckie zabawy nie przeszkadzają ,jeśli Słaby to kościół jeśli śmieszności się boi.
Niezadowolony14.06.2019, 06:20
Powiem tak.
Może młodzież ma taką wizję zakonnicy, blondynki, nie mam nic przeciwko i ja.
Zakonnica nie musi być brzydka, nieprawdaż?? Te są "szacowne"!!
Co do tego pseudo krzyża, to chyba autor przesadził z tymi rolkami papieru, ale czy chodzi o toaletowy?
Łączenia nie wskazują na to, a jeżeli tak, to ktoś musi mieć super "rowa", aby tak szerokiego papieru potrzebować.
zenek14.06.2019, 02:00
@Marcin
Marcin skoro taki odważny jesteś to przebierz się za przedstawiciela innej wiary, nie katolickiej.
Nie?!?! jesteś tchórzem!!!!
Człowieku, Ty swoim ptasim móżdżkiem nie jesteś w stanie pojąc o co w tym wszystkim chodzi. Jesteś mocny w anonimowym pisaniu obraźliwych tekstów, a to świadczy tylko o Twoim braku kultury i braku dobrego wychowania
More14.06.2019, 01:41
Ale jak by wysmiali LGBT, inną religie to by radni pewnie medal dali.
Maria14.06.2019, 00:41
Wielkie halo o wielkie nic. Gdyby wiernie skopiowały habit, to co innego... Gratuluję dziewczynom inwencji.
Mem14.06.2019, 00:27
Materializm księży ich nie obraża. Mieszanie się kościoła w politykę ich nie obraża. Rozpusta i pijaństwo ich nie obraża. Ukrywanie pedofilii ich nie obraża. Studentki ich obrażają.
smig14.06.2019, 00:07
to nie są rolki po papierze toaletowym tylko po folii stretch.
Hańba - wstyd14.06.2019, 00:00
POpatrzcie do czego przyuczyli saszą młodzież zapatrzoną w internet i TVN ONET Wyborczy...
Skaranie boskie z takim wykształcenie i z traka koolturą... Papieżowi dalby szansę na powtarzanie pontyfikatu, a siostrom zakonnym wycieczkę do Arabów - tam by im nalli gdzie trzeba...
Marcin13.06.2019, 23:54
Powiedzcie kto wybiera tych *** na radnych? To /.../ mnie nie przekonuje. Dlaczego jakiś radny ma mi mówić za kogo mam się przebrać, a już jak chodzi żeby coś zrobić dla ludzi to już nie są tacy szybcy?

Naruszenie regulaminu. Moderator.
Słomczyn13.06.2019, 23:51
Piękne Panie zapraszają ....
nowotarżanka13.06.2019, 23:35
Za chwilę władza Miasta będzie się oburzała że jedna dziewczyna idzie w mini a inna w długiej sukni nie mają czym się zająć to szukają problemu. Zapraszam na juwenalia do większych miast Zenada
anty kolumb13.06.2019, 23:20
Widzę że panowie radni całujący kler po raczkach chcą tu wprowadzić jak muzułmanie państwo wyznaniowe. Precz zaściankowi panowie.
pod rozwagę13.06.2019, 23:17
Hm, zapomniał wół, jak cielęciem był.
Radny Kuranda zapomniał, jak gonił po szkole w przebraniu człowieka pierwotnego. I nikt nie komentował, co sobie dyrektor w gacie wsadził.
Jan Tek13.06.2019, 22:56
Zapomniał wół jak cielęciem był. Młodzi się bawią a starym się w du... głowach przewraca. Uspokójcie się Panowie radni. Popatrzcie na siebie i jak to było? Kto pierwszy bez grzechu, prawda?
e213.06.2019, 22:51
Do katolik bez obrażonych uczuć; masz w 100% rację; dość zakłamania, hipokryzji, wiara a Kościół to dwie różne sprawy. Warto zapoznać się z historią Kościoła, najwyższy czas coś zmienić, to nie średniowiecze!!!
Pola13.06.2019, 22:31
Jak Wam nie wstyd .na Podhalu takie rzeczy .Zresztą jaka uczelnia tacy studenci masakra !!!!
Paranoja13.06.2019, 22:14
Kiedy zapłoną stosy? Średniowiecze normalnie.
jasiek13.06.2019, 22:05
Moje uczucia religijne i moralne są obrażone łapówkarstwem w Powiatowym Zarządzie Dróg a tu kilka sukienek budzi obrazę pytam kogo?
Bartek13.06.2019, 21:59
O ile osobiście uważam, że trochę słabe to przebranie (poszli na łatwiznę, trzeba się było z żyda przebrać ;)), to takiej afery bym z tego nie robił. Raz, że to sa Juwenalia i sam - jako były student - uważam, ze trochę wolności, choćby na głupoty, przed sesją się przyda. Dwa - wszelkie represje spowodują, ze za rok będziemy mieli wysyp papieży, księży zakonnic i Bóg jeden wie czego, tylko po to, żeby zagrać "święto***wym" na nosie. Więc trochę dystansu do siebie...
KLD13.06.2019, 21:49
A mnie gorszy setki pedofili przebranych za księży, no i ten stopka przebrany za społeczniaka i za moralizatora
besala13.06.2019, 21:48
No i wychodzi dulszczyzna! Żart studentów był dość toporny, ale można go potraktować jako komentarz do dyskusji toczących wokół kościoła katolickiego w Polsce. Pycha, ukrywanie przestępstw seksualnych, pazerność, upolitycznienie - to tylko nieliczne "zasługi" kleru, które prowokują do takich żartów. Dziwi brak reakcji głównego ministranta miasta, który z całą powagą swojego urzędu ustawiał się do fotografii obok żartownisiów. Mógł dyskretnie poprosić o zejście ze sceny przebierańców, którzy przekroczyli dobre obyczaje! Za komuny oskarżano o godzenie w sojusze, teraz podobną funkcję zaczyna pełnić obrażanie uczuć religijnych.
Jj13.06.2019, 21:45
@oko - nigdy nic złego mnie nie spotkało ani od wyznawców islamu ani od żydów (uprzedzając pytanie znam wielu i jednych i drugich). Od katolików wręcz przeciwnie.

Czepiać się fajnie poprzebieranych ludzi... strasznie to słabe i zaściankowe. Chyba nigdy w Krk na juwenaliach nie byliście.

Straszne z was smutasy :)
Adam13.06.2019, 21:43
Ewa ...zobacz mają na szyjach
@Katolik bez obrażonych uczuć13.06.2019, 21:43
Nie nam osądzać innych!! Nie żyliśmy w tamtych czasach, nie wiemy czym się kierowali Ci ludzie w takim czy innym działaniu.
Naszym obowiązkiem jest modlić się za takie osoby a nie osądzać.
Każdy z Nas jest tylko człowiekiem szukającym prawdy, ale nie każdemu dane jest ją poznać.
Mikus13.06.2019, 21:41
Powaliło ludzi. Jakby się przebraly za Fataons6to byłoby dobrze? Też był Bogiem o vxym6psn kuranda powinien wiedzieć.
Ja13.06.2019, 21:39
Robert. Znasz może takie słowo jak Inkwizycja?
Wyrocznia13.06.2019, 21:38
Proponuję za rok przebrać się za rabinów i zobaczymy czy zdobędziecie się na odwagę, czy raczej wtedy uznacie, że to obraża uczucia religijne. Nie jestem katolikiem, tak tylko chcę zmusić wasze nikłe "zwoje mózgowe" do myślenia.
tak na marginesie13.06.2019, 21:26
Do tych wszystkich oburzonych, że powstał taki problem

Jeśli Wy nie rozumiecie w czym jest problem, to naprawdę, jesteście żałośni :)
Oburzony;
bo pedofilia w kościele ?!?!
bo Ciemnogród ?!?!!?
bo zaściankowe myślenie ?!?!!?
bo żyjemy w wolnym kraju ?!?!?!
bo nowotarska kościółkowa hipokryzja

Czy Wy się słyszycie ?!?!
Pedofilie wciskają do szkół (np w Warszawie, Gdańsku), czy któryś z Was tu krytykujących, skrytykował to? NIE !!!
Nawet pewnie nie wiecie, że taki problem istnieje :)

Czy to co próbuje wciskać nam Unia Europejska i cały Zachód to NOWOCZESNOŚĆ i POSTĘPOWOŚĆ??? Waszym zdaniem TAK!!!
Ale my zaściankowi ludzie takiego postępowego świata nie chcemy!!

A co do wolnego kraju - to chyba każdy z Nas inaczej rozumie słowo "WOLNOŚĆ"
Niektórzy politycy już nawet nie kryją się z tym, i mówią wprost, że nie jesteśmy suwerennym Państwem i to Was nie oburza?!?!
Cały świat nami pomiata, a Wy dolewacie oliwy do ognia!!
Brońmy swoich wartości, nie słuchajmy zepsutego Zachodu, nie dajmy sobą pomiatać!!
Pokażmy Unii, ze mamy swoje zdanie, nie małpujmy wszystkiego od nich, zwłaszcza tego co złe!!!
Przecież oni za wszelką cenę chcą zniszczyć naszą moralność podsyłając nam swoich tęczowo-myślących "antypolaków" na usługach Zachodu
Katolik bez obrażonych uczuć13.06.2019, 21:16
To wasze święte oburzenie, ta dulszczyzna są żałosne! Obrażają was studentki przebrane za zakonnice w czasie zabawy, w czasie juwenaliów. A te prawdziwe zakonnice latami znęcające się nad niepełnosprawnymi, albo te które za karę kazały starszym chłopakom gwałcić młodszych w sierocińcu, to obrażały wasze uczucia religijne, czy to już było OK?Przypomnę papieży Borgiów, albo tych papieży którzy pochwalali rozbiory Polski i nakazywali posłuszeństwo wobec zaborców, potępiając zrywy niepodległościowe. Papież, zakonnica to zawód jak każdy inny - żadna świętość. Świętością MOŻE czynić go odpowiedni człowiek. Mam wrażenie że kiedyś wolna i tolerancyjna Polska zamieniła się w państwo wyznaniowe. Księża uprawiają politykę jak islamscy imamowie, palą książki, wpływają na władze świeckie, a przecież Polska to nie Watykan, zabawa to nie wyśmiewanie i obrażanie żadnej konkretnej osoby. I jeszcze starosta angażuje się po stronie tych świętoszkowatych hipokrytów w krytykę zwykłej zabawy. Czego się pan boi, że kościół z ambony zabroni na pana głosować? Wstyd, żeby urzędnik państwowy dał się wciągnąć w taką żenującą nagonkę! Wstyd!!!
Maximus13.06.2019, 21:12
Przecież jest na to paragraf wiec po co bić pianę. Jak Sąd przywali dla przykładu to się dzieci nauczą co znaczy naruszyć uczucia religijne. I ja tego oczekuję Panie Starosto bo od tego Pan jest a nie tylko od pozowania do zdjątek !!!
tak na marginesie13.06.2019, 21:12
Do tych wszystkich oburzonych, że powstał taki problem

Jeśli Wy nie rozumiecie w czym jest problem, to naprawdę, jesteście żałośni :)
Oburzony;
bo pedofilia w kościele ?!?!
bo Ciemnogród ?!?!!?
bo zaściankowe myślenie ?!?!!?
bo żyjemy w wolnym kraju ?!?!?!
bo nowotarska kościółkowa hipokryzja

Czy Wy się słyszycie ?!?!
Pedofilie wciskają do szkół (np w Warszawie, Gdańsku), czy któryś z Was tu krytykujących, skrytykował to? NIE !!!
Nawet pewnie nie wiecie, że taki problem istnieje :)

Czy to co próbuje wciskać nam Unia Europejska i cały Zachód to NOWOCZESNOŚĆ i POSTĘPOWOŚĆ??? Waszym zdaniem TAK!!!
Ale my zaściankowi ludzie takiego postępowego świata nie chcemy!!

A co do wolnego kraju - to chyba każdy z Nas inaczej rozumie słowo WOLNOŚĆ
obraza druhów13.06.2019, 21:10
a radny Jacek Król to czasem nie obrazał uczuć
w klipie występując w mundurze strażaka pijącego wódkę
Były studencik13.06.2019, 21:07
No już bez jaj, że drodzy państwo są oburzeni tym że krzyż jest wykonany z rolek do papieru toaletowego. Zamiast się gorszyć, mili państwo powinni przyklasnąć sprytowi i zaradności młodzieży. Odnoszę wrażenie, że oburzona część usiłuje być świętsza od samego papieża Franciszka.
OjciecDyrektor13.06.2019, 21:04
Powiem tak: BRAWO STUDENCI !!!
Słodkie idiotki13.06.2019, 20:57
Pożytku z tego nie będzie.
MiKi13.06.2019, 20:55
Moje uczucia religijne już dawno obraził kościół brakiem szacunku dla ludzi, dzieci i zwierząt. Nie przebierankami za kościelnych urzędników przez studentów.
KKK13.06.2019, 20:44
Z igły widły. Przebrania i zabawa :( Co za kraj i miasto...
zwolennik Ciemnogrodu13.06.2019, 20:43
@stangret ameryki,
A jak nazwiesz ogólnoświatowe zgrzytanie pejsami po tzw. "sądzie nad Judaszem" gdzieś tam w podkarpackim Pruchniku?
oko13.06.2019, 20:43
@Jj
"Świetne przebrania dziewczyny !!! tak trzymać !!! Żyjemy w wolnym kraju i nikt nie ma prawa wam narzucać jak chcecie się ubierać ani jakie poglądy manifestować.
Nie dajcie się małomiasteczkowym hipokrytom, którzy pod sztandarem ochrony wiary utopili by was w łyżce wody."

Skoro jesteś taki odważny, to zadrwij sobie z innych religii!!
Już widzę Ciebie i Twoja wolność :)
Konieczne wyjaśnienia szefowej promocji Danuty Wo13.06.2019, 20:39
Za nadzór i organizację juwenaliów odpowiada szefowa Promocji na PPWSZ Pani Danuta Wojtyła którą startowała z list starosty do Rady Powiatu Nowotarskiego. A więc osoba zaufana i powinna panować nad fantazją studentów. Gdzie była podczas imprezy i kto zaprosił tak przebranych studentów na scenę? Powinna przedstawić swoje stanowisko bo to nie była prywatną impreza ale uczelniana.Danuta Wojdyła to była radna z ugrupowania Marka Fryźlewicza więc dlaczego całą winą obarcza się rektora?
Dziwna jest cisza ze strony głównego organizatora tj Wydziału Pomocji Uczelni.Pani Wojdyła zamilkła a to Ona przede wszystkim
powinna złożyć oświadczenie w tej sprawie.
@ewa13.06.2019, 20:36
Już nie bądź taka "dowciapna"
góral13.06.2019, 20:36
@Skała
Młodzieży w tych czasach potrzebna jest dyscyplina, bo już większości w głowach się poprzewracało.
Wolność mylicie ze zniewoleniem!!!
Mam wybór to znaczy, potrafię z "czegoś" zrezygnować, a nie stawać się "tego czegoś" niewolnikiem. Jakby tego było mało, brniecie w tym zniewoleniu w zaparte!!
Otwórzcie oczy, jeśli potraficie przewartościować swoje życie zróbcie to!
Zmieńcie coś ku dobremu, ale szczerze, a zobaczycie, że wszystko będzie zmieniać się na lepsze.
Zacznijcie wierzyć w siebie, w lepsze jutro, w lepsze życie, w poprawę relacji w rodzinie.... itp. itd.
Nie bądźcie egoistami, samolubami, zacznijcie dostrzegać dobro wokół siebie.
Nazywasz innych hipokrytami, a nie sądzisz, że inni w ten sam sposób wyrażają się o Tobie?!?!?
nmn13.06.2019, 20:24
dzicz lewacka wkrsda się wszędzie
Wielokr.13.06.2019, 20:18
Ta cała szkoła jest dziwnie podejrzana. Nie tak dawno afera z rektorem, itp. Na uwagę zasługuje fakt, że po ukończeniu tej "niby" Wyższej Szkoły nie można dostać pracy, nikt nie chce zatrudnić. Warto się temu przyjrzeć. Nie czekać, aż do reszty brać upadnie, dosięgnie dna.
oko13.06.2019, 20:16
@Dera
Ty chyba nie rozumiesz wielu rzeczy, które dzieją się w ostatnim czasie :)
Żal mi Cię :)
Nie generalizuj problemu!!
Masz zbyt skąpą wiedzę na ten temat, więc nic dziwnego.............
Maria13.06.2019, 20:11
Cenzurować chce powiat? No ładnie.
Robert13.06.2019, 19:58
Do dziabson. Kiedy Kościół palił czarownice na stosie? To robiła władza świecka. Kościół niegdy nie miał prawa wykonywać kary śmierci. Musisz się douczyć.
wyborca myslący13.06.2019, 19:57
ooo i nawet pan Burmistrz Grzegorz to świństwo firmuje??OJ NIELADNIE !!
Młody zażenowany sytuacją...13.06.2019, 19:41
Oburza nas pedofilia wśród księży podobnie jak w innych środowiskach. Skąd ten pomysł, że jeśli stajemy w obronie godnego traktowania symboli religijnych a tym samym wiary katolickiej to jest to jednoznaczne z popieraniem poczynań ojca rydzyka? Czy Wasze myślenie musi być tak ograniczone by łączyć jednoznacznie te wszystkie sprawy?? Jeśli tak to ja Wam współczuję.. Podobnie jak tym studentom, którzy chcieli być "na topie" iść z duchem czasu a rezultat tego jest jaki jest... Smutny i żałosny.
Papa13.06.2019, 19:02
Grześ nie rearguard na znieważanie papieża a za dwa tygodnie w tym samym miejscu robi mszę papieska
stangret ameryki13.06.2019, 19:01
Do zwolennik Ciemnogrodu. Nie mam nic przeciwko temu, ale u nas nie ma fanatyków Koranu czy Judaizmu. Fanatyzm jest tylko po stronie Kościoła Katolickiego.
Teresa13.06.2019, 18:48
Czy naprawdę chodzi tu o religię chrześcijańską - katolicyzm? Bo jeśli tak, jak niektórzy twierdzą, to raczej marna to wersja katolicyzmu i słabe uczucia religijne jego wyznawców, skoro może ich obrazić gustowne lub nie przebranie ("O gustach się nie dyskutuje", jak mawiali starożytni) połączone z zabawą, a nie ranią ich uczuć wypowiedzi pełne niewiedzy, pogardy i nienawiści w stosunku do inaczej myślących, czujących i wyglądających, jednak wciąż zgodnie ze słowami Chrystusa - Bliźnich - Dzieci Bożych, nader często padające z ust "zwykłych prawdziwych Polaków i katolików", jak i niektórych hierarchów kościelnych pełniących rolę przywódców reprezentujących wszystko: pychę, żądzę władzy i mamonę tylko nie Ewangelię.
Kaśka13.06.2019, 18:47
Jaka uczelnia, tacy studenci...
maverick13.06.2019, 18:31
@ Iga:
Jeszcze ta sprawa że to jest ksiądz. Otóż w II Rzeczpospolitej Polacy nie widzieli niczego zdrożnego w tym, że księża kandydują do Sejmu, było wielu posłów księży. Potem to jakoś znikło, Kościół sam zakazał księżom kandydować na stanowiska polityczne, bo Kościół ma tzw. wsteczny bieg, i jak widział że popełnił głupotę (księża w polityce), to potrafił się z tej głupoty wycofać. Teraz ten rektor ksiądz to też jest głupota, i miejmy nadzieję że również i tym razem Kościół włączy ten swój wsteczny bieg i wycofa się z obstawiania instytucji naukowych swoimi ludźmi, nawet jeśliby to byli skądinąd świetni naukowcy (oczywiście nie chodzi mi o własne ośrodki naukowe Kościoła, które słyną na całym świecie, takie jak kolegia jezuickie czy nasz KUL, chodzi o świeckie uczelnie).
Partyzant13.06.2019, 18:26
Hahaha ten Goralski naród jest naprawde pełny zawiści i zasciankowrgo myślenia..... a *** tam nawet sie tego komentowac nie chcę. Oskarżać mlodych ludzi, ktorzy przebrali sie na juwenalia. Tyle potrafia zrobic
Obłuda13.06.2019, 18:24
Mnie oburza pedofilia w kościele, majątki duchownych, zabijanie w biały dzień. Dziwię się, że radni w tych tematach nie wyrażają swojego oburzenia.
PasterzPPP13.06.2019, 18:06
Świat się dawno zmienił tylko Podhale zostało do tyłu
Jj13.06.2019, 18:05
Świetne przebrania dziewczyny !!! tak trzymać !!! Żyjemy w wolnym kraju i nikt nie ma prawa wam narzucać jak chcecie się ubierać ani jakie poglądy manifestować.
Nie dajcie się małomiasteczkowym hipokrytom, którzy pod sztandarem ochrony wiary utopili by was w łyżce wody.

Zbulwersowanych reprezentantów średniowiecza księża pedofile nie bulwersują? Pierwsi w ich obronie by wystąpili.
Żanujące13.06.2019, 18:05
Proponuję zamknąć w rynku wszystkie sklepy alkoholowe, bieliźniane, apteki sprzedające kondomy, budki z lodami (bo wiadomo, lizanie loda sieje zgorszenie!) no i oczywiście nakazać tamtejszym księgarniom sprzedaż wyłącznie książek religijnych a nie jakiegoś Harrego Pottera. Zamiast tego zróbmy na środku stos na czarownice i jakiś stryczek dla niewiernych :)
totalne dziadostwo młodych13.06.2019, 17:53
mogły by się zając te młode panie z porzuconymi zwierzętami , a nie uprawiać taki cyrk.
Zdzichu13.06.2019, 17:43
Jakby przebrał by się za Allaha to mógłby stracić głowę a tak to co tam przecież to normalne.
Ewa13.06.2019, 17:34
Hahaha. Zakonnice nie miały podwiązek, tylko pończochy (przynajmniej tak pokazuje zdjęcie). Kto to pisał???
maverick13.06.2019, 17:33
Czy przebrany na czerwono za duchownego chłopak z krzyżem w ręku zdawał sobie sprawę dlaczego biskupi chodzą w czerwonych szatach? Ten kolor jest ze strony biskupów oznaką gotowości na męczeńską śmierć! Tak, to są tak poważne sprawy!
Fred13.06.2019, 17:31
Przecież jest przebrany za papieża Jana Xll , poczytajcie o tym papieżu i wtedy będzie można stwierdzić czy obraził uczucia religijne
Skała13.06.2019, 17:30
Trochę więcej toleranacji i zrozumienia dla młodych życzę! Nie przesadzajcie z tą waszą nowotarską kościółkiową hipokryzją. Kler jaki jest każdy widzi, i z księży pożartować można bo to nie są jacyś nadludzie ze specjalnej kasty, tylko grzesznicy jak wszyscy inni... Brawo studenci, bawcie się i cieszcie młodością bo to najpięknieszy okres w waszym życiu.
były student13.06.2019, 17:29
w sumie to gratuluję studentom tej "niby" uczelni.
A wam starostom i radnym, podpowiadam - wara od juwenaliów i tych idiotycznych komentarzy !!!
Adam13.06.2019, 17:28
Trochę to śmieszne czepiać się studentów którzy w zasadzie nic złego nie zrobili. Obrazili Boga przebierając się za księdza i siostrę zakonną? Szczerze wątpię.
N t13.06.2019, 17:23
Przebrali się tylko , ale za dzieci się nie wzięli to za co ich karać
Dera13.06.2019, 17:20
Moje uczucia religijne już dawno pedofilski kler obraził .
dziabson13.06.2019, 17:13
Do Robert:
Pewnie nie wiesz ale w Polsce nie ma takiej kary jak "wysłanie do kamieniołomów"

Jak kościół palił czarownice na stosie to się nikt nie oburzał a jak sie studenci przebrali to od razu afera.
Aaa13.06.2019, 17:08
Jestem oburzony. Dajcie więcej zdjęć tych "zakonnic" abym mógł się bardziej bulwersować.
Biskup13.06.2019, 17:06
A jak jeden radny powiatowy (dyrektor szkoły uzdrowiskowej) przebierał się na bale karnawałowe za biskupa nie dalej jak kilka lat temu (zdjęcia były w necie) to było ok. Studenci po prostu wzięli przykład z "góry".
wierzący w Elfy13.06.2019, 17:05
A ja wierzę w Elfy i mnie osobiście urażają te panie po lewej stojące, a tym bardziej jestem bardzo zawiedziony postawą rządzących którzy na to pozwalają. Koniec z obrażaniem Elfów! Elfy tu były przed chrześcijaństwem!
Do kg13.06.2019, 17:03
No tak bo w Krakowie wszyscy studenci nie przeklinają, a na Juwenaliach są grzeczni jak baranki... :)
strachu13.06.2019, 17:00
jedna radni to mają kupe roboty skoro chce im sie takimi WAŻNYMI sprawami zajmować haha , no ale tak to jest że aby zaistnieć w jakikolwiek sposób to trzeba jakieś idiotyzmy wymyślić bo nic innego sie nie ma do zaoferowania a jest sie radnym ! MASAKRA jakim trzeba być .........
zwolennik Ciemnogrodu13.06.2019, 16:47
Biedne dzieci.Następnym razem przebrać się za jakiegoś pejsatego rabina albo sprofanować Koran i ci wredni katole nie będą się was już czepiać.
kg13.06.2019, 16:41
Bardzo smutny ten brak poczucia przyzwoitości. I to są studenci? Słyszymy niektórych przeklinających na ulicach i nie chce się wierzyć, że to studenci. Przed laty student (w Krakowie i innych dużych miastach) aspirował do elity intelektualnej czy ten nowotarski jest inny?
skandal podhalański z udziałem władzy13.06.2019, 16:36
Zakazać organizowania juwenaliów , skoro siano w głowach zamiast mózgu i nic oleum nie przybywa , jak twierdził Zagłoba .Jaka uczelnia tacy studenci , czyli denne bezmózgowce .
Robert13.06.2019, 16:17
Prace w kamieniołomie na wakacje za kare dla tych studentów-nierobów.
Ogarek13.06.2019, 16:16
Ja jako wyborca PO zawsze głosuję na kogoś z Podhala Orawy i mnie te cyrki nie dziwią.
białcanka13.06.2019, 16:14
wolny kraj i tyle !!!
Veto13.06.2019, 16:12
A czy jak Rydzyk działa to się nie oburzacie. Albo o pedofilii w kosciele się nie wypowiadacie . I oświadczeń nie wydajecie. To nie była profanacja żadna a normalny happing. Zajmijcie się piętnowaniem pedofilli.
bessa13.06.2019, 16:09
Brać za .... cztery litery... opiekunów roku- grupy!
ja13.06.2019, 16:07
takie zakonnice chetnię bym przytulił .
Iga13.06.2019, 16:05
Rektor tej Sorbony to ksiądz?niemożliwe!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl