14.06.2019, 14:21 | czytano: 5565

Gmina kontroluje mieszkańców, bo zaniżają metraż i płacą mniejsze podatki

Arch. Podhale24.pl
Gmina Czarny Dunajec chce, by mieszkańcy uczciwie płacili podatki od nieruchomości. Na terenie gminy trwają kontrole metrażu budynków.
- Obowiązkiem każdego mieszkańca jest złożenie deklaracji podatkowej podatku od nieruchomości - tłumaczy wójt Marcin Ratułowski. - Kiedy urzędnik ma na deklaracji podane 27 m.kw., a w rzeczywistości mamy 4-kondygnacyjny, to prosi o stosowne wyjaśnienie, bo chyba coś jest nie tak. Na przykład w Koniówce między 80 a 90 budynków ma zły przedmiar podatkowy. Są budynki zgłoszone na 29 m.kw. do opodatkowania, a okazuje się, że mają 80-200 m. Odstępstwa są zbyt duże.
Wójt zapewnia, że gmina nie planuje karać mieszkańców, ale chce by dokonywali korekt deklaracji i płacili podatki za rzeczywisty metraż.

- Każda wieś będzie skontrolowana. Jeśli tego nie przeprowadzimy, to wójt naraża się na zarzuty, że to niesprawiedliwe wobec tych mieszkańców, którzy rzetelnie płacą za swoje nieruchomości - mówi wójt. - Przedmiot podatku powinien się pod tym kątem zgadzać. Każdy powinien płacić za tyle, ile posiada.

r/
komentarze
tak na marginesie17.06.2019, 05:38
@Polak "katolik" znany jest z uczciwości ;-)
Już widzę Twoją uczciwość :)
Ci co najwięcej o niej mówią są najgorsi :)
Tak jak z tymi "katolikami",
Ci co najbliżej ołtarza to najgorsi :)
Polak "katolik" znany jest z uczciwości ;-)16.06.2019, 15:54
@"To niech aferzyści u góry najpierw zwrócą - dlaczego ludzie najbiedniejsi mają tolerować wybryki polityków" - typowe zlodziejskie myślenie. Inny kradnie, to ja też moge.
Do abc201916.06.2019, 08:41
"..........Skoro jedni płacą uczciwie to dlaczego urząd ma tolerować oszustwa ?"
To niech aferzyści u góry najpierw zwrócą - dlaczego ludzie najbiedniejsi mają tolerować wybryki polityków???

przykład powinien iść z "GÓRY" - skoro ma być sprawiedliwie!!!!!
Czyż nie?
abc201915.06.2019, 14:25
Wpływy z podatku od nieruchomości w całości pozostają w gminie.W przypadku budynków mieszkalnych gdzie nie jest prowadzona działalność gospodarcza to niskie stawki ( poniżej złotówki od metra2 ). Oszukiwanie polegające na zaniżaniu metrażu w deklaracjach nie powinno mieć miejsca. Kontrole są wskazane. Zwłaszcza, że nie ma kar. Skoro jedni płacą uczciwie to dlaczego urząd ma tolerować oszustwa ?
kllio15.06.2019, 14:13
Przypomnimy Wam jak chcecie nas zlupic przy nastepnych wyborach.Najpierw zmierzyc budynki pracownikow gminy.
DO "Do za dużo podatków"15.06.2019, 07:24
Człowieku to Ty się popukaj po głowie!!
Ty w ogóle nie nie kumasz jak to prosperuje :)
Ci najbiedniejsi płacą największe podatki, a ci u góry żyją nic nie robiąc, jeszcze nas okradają - afera goni aferę, ale Ty nie kumaty nie widzi tego i płacić chce jeszcze więcej
Przy takich tępo myślących Polakach nigdy w Polsce dobrze nie będzie, bo tacy będą zadowoleni, że mogą pracować tylko po to aby zapłacić podatki.
PODATKI POWINNY BYĆ MNIEJSZE I MNIEJ POWINNO BYĆ URZĘDNIKÓW i URZĘDÓW NP BIURO PRACY - i każdy normalny człowiek zgodzi się ze mną.
PODATKI SĄ ZA WYSOKIE
Policz sobie człowieku ile razy przepłacasz swoją działkę z domem w podatkach i pozwoleniach na wszystko!!!
Dawniej ludzie oddawali dziesięcinę - jakbyś nie wiedział to jedna dziesiąta Twojego zarobku, teraz jedna dziesiąta zostaje Tobie i Ty zadowolony jakby w totka wygrał :) dziewięć dziesiątych oddajesz i jeszcze byś chciał więcej oddawać???
Bravo Polacy inaczej myślący, to już mamy raj - nie wiedziałem :)
Do za dużo podatków14.06.2019, 22:38
Człowieku popukaj się w głowę, każdy nkraj i każde województwo żyje z podatków. Łatwo jest narzekać o jakość gróg czy o braku przedszkola, jednak wszyscy musimy na to pracować, samo nie przyjdzie. Jeżeli masz dużą powierzchnie to albo masz dużą rosdzinę albo wynajmujesz powierchnię. W każdym przypadku na osobę nie będzie dużo. Jesteśmy krajem o najniższych podatkach więc nie płącz tylko wspieraj nasze państwo.
wisnia14.06.2019, 20:13
haha macie czereśniaki
ZA DUŻO PODATKÓW !!!!14.06.2019, 19:25
@zeb
Człowieku w jakim świecie Ty żyjesz, bo jak dla mnie to podatki są bardzo wysokie, za wysokie jak na nasze zarobki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jeśli płacąc przeszło 80 % podatków w różnej postaci to dla Ciebie mało, to jesteś albo stuknięty albo nie wiesz co piszesz!!!
zeb14.06.2019, 17:27
BRAWO ! Panie Wójcie! Brać się za tych obłudników co podpisują się pod "dobrą zmianą", siedzą w pierwszej ławce w niedzielę a kradną do ^. Domy jak zamki podatki jak mrówki i doprowadził do tego bałagan w gminie. Z drugiej strony ludzie krzyczą:chcemy dróg, kanalizacji, czy edukacji lub transportu ale w zamian nic nie dam, wy mi to zróbcie. Gadacie na Rzymian a sami nie lepsi!
Marta14.06.2019, 16:54
Co z tymi co mieszkają w nowych domach a widnieje w mieście dalej jako budowa. I to już ładnych pare lat ....
///14.06.2019, 16:19
To Państwo okrada nas!!
Dlaczego emeryci płacą podwójnie podatek?
Dlaczego podatki są tak wysokie?
Dlaczego opłaty za śmieci poszły w tym roku 100% w górę?!
Dlaczego posłowie mają wyższa kwotę wolną od podatki aż 10 razy??
Przykład powinien iść z góry !!!!
Rozkradli Naszą Polskę a teraz Nas okradają przez wysokie podatki!!!!
Kto tego nie widzi jest ślepcem!!
Wiecie kto się z Was śmieje?? Pomyślcie komu robicie przysługę!!
jo14.06.2019, 15:21
w nowym targu nie jest lepiej .
Komisarz d/s VAT-u14.06.2019, 15:08
Brawo, brawo bardzo dobre posunięcie, tak trzymać. Szczególnie powinni cieszyć się ci co im nie pasował "stary" wójt.
Biskup14.06.2019, 14:42
Przetłumaczę wam to mieszkańcy na bardziej prosty język. Otóż zaniżając metry kwadratowe jesteście po prostu złodziejami a po drugie z punktu widzenia naszej wiary popełniacie grzech ciężki. tyle i aż tyle. Dziękuję.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl