14.06.2019, 16:15 | czytano: 2335

Policyjne kontrole autokarów wycieczkowych

Fot. KPP Nowy Targ
Pod koniec roku szkolnego często organizowane są wycieczki szkolne. Organizatorzy dbają o to, aby wyjazd był udany, ale jeszcze bardzie zależy im na bezpieczeństwie uczestników. Dlatego do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wpływają liczne prośby o kontrolę stanu technicznego autokarów przed wyjazdem.
Od początku czerwca policjanci skontrolowali już ponad 20 autobusów. Mundurowi sprawdzają dokumenty, stan techniczny i trzeźwość kierowców. W większości przypadków wszystko jest w porządku. Jednak, co jakiś czas zdarzają się przypadki rażącego zaniedbania i braku wyobraźni, ujawniane w trakcie policyjnych kontroli. W jednym przypadku policjanci ujawnili nieszczelność układu pneumatycznego, zły stan techniczny, w innym brak aktualnych badań technicznych, w kolejnym kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania.
Pomimo, że właściciele firm i kierujący doskonale wiedzą, że będą przewoziły dużą liczbę osób, jednak ryzykują i wysyłają niesprawny autobus lub kierowcę bez uprawnień, sprawiając największą przykrość dzieciom, które na wymarzoną wycieczkę nie pojechały lub pojechały z kilkugodzinnym opóźnieniem czekając na nowy, tym razem już sprawny autobus lub kierowcę z prawem jazdy.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
komentarze
zatroskana mama przedszkolaka15.06.2019, 20:34
Proszę policję , a może bardziej Straż Miejską o likwidacje parkingu autobusowego przy kościółku zabytkowym i przedszkolu katolickim . Autobusy tu notorycznie robią sobie postój i w oczekiwaniu na turystów którzy udają się na zabytkowy cmentarz na Pęksowym Brzyzku i koścołka nie wyłączają silników i niemiłosiernie smrodzą pod przedszkolem , a dzieci zmuszone są wdychać spaliny . Busy nie mają gdzie stawać , bo turystyczne autobusy zajmują całą zatoczkę .Jak przywożę dziecko do przedszkola nie ma miejsca nawet gdzie się na moment ztrzymać i tak codziennie ,
Zobacz pełną wersję podhale24.pl