21.06.2019, 09:20 | czytano: 1805

Uzdrowisko w Rabce-Zdroju zajmie się leczeniem i zapobieganiem otyłości

Zarząd województwa małopolskiego w otwartym konkursie ofert wyłonił placówki medyczne odpowiedzialne za ochronę i promocję zdrowia. - Staramy się przeciwdziałać chorobom cywilizacyjnym, na które najczęściej zapadający mieszkańcy naszego regionu. Mam nadzieję, że w znaczący sposób programy wpłyną na zdrowie Małopolan - podkreśliła Marta Malec-Lech z zarządu województwa.
Promocja zdrowia dotyczyć ma tym razem działań w zakresie kardiologii, onkologii oraz zapobieganiu nadwadze.
Tym ostatnim problemem zajmie się Uzdrowisko w Rabce-Zdroju, które wdroży projekt dotyczący otyłości. Zarząd województwa przeznaczył na ten cel 170 tys. zł.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Góra21.06.2019, 21:58
Uzdrowisko s.a. umie coś sobie zorganizować nie tak jak Śląskie Centrum. Tu wiecznie tylko marudzą że nie ma pieniędzy. A leczenie dzieci z nadwagą i otyłością nie jest właściwie prowadzone: tylko jedno spotkanie z dietetyczką, żadnych rozmów i zajęć profilaktycznych z pielęgniarkami, kilka spotkań z psychologiem a wychowawcy bawią się w policjantów w sklepach i sprawdzają co dzieci mają w koszyku bo czasu na zajęcia z dziećmi nie mają. Nawet nie mogą otworzyć osobnego oddziału aby wzmocnić terapię i leczenie takich pacjentów.
w21.06.2019, 12:15
wszyscy tylko o otyłości... zróbcie coś dla osób, które chcą przybrać na wadze a nie moga.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl