08.07.2019, 08:30 | czytano: 4470

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą (zdjęcia)

zdj. Joanna Dziubińska
Z początkiem wakacji rozpoczął się cykl imprez nad jeziorem Czorsztyńskim pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Akcja skierowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy spędzają wolny czas nad jeziorami, morzami i rzekami.
Na przystani Zamajerz w Niedzicy odbyły się spotkania z przedstawicielami służb ratunkowych dotyczące podstawowych zasad jakie należy zachować, aby wypoczynek nad wodą był bezpieczny. Swoje prelekcje na ten temat wygłosili policjanci i strażacy. Dobrych rad udzielali także przedstawiciele Pienińskiego Parku Narodowego. Oprócz pokazów ratownictwa wodnego można było nauczyć się jak przeprowadzić akcję reanimacyjną zanim przyjedzie lekarz.
Najmłodsi mogli usiąść na strażackich kładach i w policyjnych samochodach terenowych, co odważniejsi mogli włączyć tzw. koguta na dachu wozu. Dla gości odwiedzających przystań przygotowano gry i zabawy zręcznościowe.

Kolejne spotkanie w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” odbędzie się 14 lipca na przystani we Frydmanie. Start imprezy o godz. 10:00

JD
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
jo08.07.2019, 17:19
Jednak są pozytywne akcje z udziałem młodzieży , brawa dla służb .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl