10.07.2019, 19:09 | czytano: 3963

Rozpoczął się festiwal literatury dziecięcej w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Fot. Piotr Kuczaj
Wystartowała największa doroczna impreza w Rabce-Zdroju, 6. Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej Rabka Festival.
Festiwal otwarli pomysłodawczyni i główna organizatorka imprezy Iwona Haberny i burmistrz Leszek Świder. Obecny był też m.in. przewodniczący rady Józef Skowron i dyrektor biblioteki Anna Gąsior. Przypominając słowa organizatorki, że na początku mało kto wierzył w ten festiwal, włodarz uzdrowiska podkreślił, że dziś wszyscy się nim chwalą – nie tylko miasto, ale i województwo małopolskie, słuchać o nim również poza granicami naszego kraju. - Chciałbym, żeby ten festiwal się rozwijał, żeby istniał, żeby wszyscy mieliśmy możliwość brania w nim udziału – dodał.
Siłą festiwalu literatury dziecięcej są warsztaty, spotkania autorskie z pisarzami i ilustratorami, pokazy, wystawy oraz czytanie bajek na dobranoc. W tym roku w altanie "Pod Grzybkiem" bajki będą czytać m.in. Jerzy Stuhr i Dorota Segda. Do Rabki-Zdroju przyjechali też zagraniczni autorzy bajek i ilustratorzy, którzy podczas wykładów i warsztatów będą opowiadać gościom festiwalu o kulisach swojej pracy.

W piątek odbędzie się wręczenie nagrody w konkursie na najlepszy pomysł promujący czytelnictwo „Zwyrtała 2019” i
prezentacja zwycięskiego pomysłu.

Oficjalne otwarcie festiwalu odbyło się w środę w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Iwona Haberny dziękowała władzom miasta za wieloletnie wsparcie. Podziękowania otrzymała była burmistrz Ewa Przybyła, która wzięła w nim udział. Haberny zaznaczyła, że Rabka-Zdrój jest świetnym miejscem do organizacji tego typu wydarzenia. Wyraziła podziękowanie za to, że miasto postawiło na rodziny i dzieci, i właśnie z myślą o nich się rozwija i tworzy nowe atrakcje.

r/ zdj. Piotr Kuczaj
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl