12.07.2019, 09:57 | czytano: 3188

Dodatkowe patrole nad Jeziorem Czorsztyńskim

Arch. Podhale24.pl
Gminy mające dostęp do Jeziora Czorsztyńskiego zdecydowały, żeby w trosce o bezpieczeństwo wypoczywających, na okres wakacji wzmocnić patrole służb ratunkowych.
Zbiornik jest obecnie zabezpieczony przez trzy podmioty. Codziennie na jeziorze jest policja wodna oraz Wodne Pogotowie Ratunkowe. - Dodatkowo wspólnie z gminami Czorsztyn i Nowy Targ oraz Zespołem Elektrowni Wodnych Niedzica zamówiliśmy trzeci podmiot – Podhale Rescue Team, aby wzmocnić bezpieczeństwo w weekendy – mówił na sesji Rady Gminy Łapsze Niżnej wójt Jakub Jamróz. - W soboty i w niedziele pełnią dyżury przez 12 godzin dziennie. Policja stacjonuje w Niedzicy przy Zamku. Podhale Rescue Team będzie cały czas na wodzie z przerwą na potrzeby fizjologiczne. WPR prawdopodobnie będzie stacjonowało w swoich stróżówkach, rozlokowanych wzdłuż linii brzegowej w kilku miejscach. Zakres działalności wszystkich podmiotów obejmuje cały zbiornik, a policji również prewencję na brzegu.
Dodatkowe patrole funkcjonują od końca czerwca.

ao/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Monika co ma cyce jak Donice z Jablonki12.07.2019, 22:17
Hyba na Szhanbem Czorsztynskim , wczoraj nabrałam wody z tego rozlewiska do słoika i wiem jedno moja noga tam sie nie zmoczy już .... takie brudy taki syf pływa w sloiku że masakra w poniedziałek jade z tym do sanepidu .
mm12.07.2019, 15:34
Bardzo prosimy patrole policji od czasu do czasu o kontrolowanie "rajdów" samochodów po realizowanej ścieżce rowerowej wzdłuż jeziora we Frydmanie .Każdy pojazd jadący szybko (w tym ciężkie samochody z materiałami do budowy oraz poruszający się tam i z powrotem kilka razy dziennie samochodem terenowym chyba kierownik budowy) wzniecają tumany kurzu i zakłócają wypoczynek osób przebywających w tym terenie . Może dobrze byłoby postawić znak ograniczenia predkości obok campingu i czasem to sprawdzić ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl