21.07.2019, 10:42 | czytano: 3792

Para buch, koła w ruch, czyli doroczna Parowozjada (zdjęcia)

Parowozjada to jedno z największych wydarzeń popularyzujących historię kolei w Polsce. Odbywa się cyklicznie w skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce od 2005 roku i ma charakter pikniku w którym uczestniczy kilka tysięcy gości, główne rodziny z dziećmi.
Centralnym punktem soboty, czyli pierwszego dnia wydarzenia była prezentacja parowozów z Polski i zagranicy oraz pokazy składów historycznych pociągów. Dziś, drugiego dnia - odbywają się zawody drużyn maszynistów parowozów oraz prezentacja obrządzania parowozów. Dodatkowymi atrakcjami są przejazdy pociągami retro po malowniczych szlakach górskich wokół Chabówki. Ponadto dla publiczności, a szczególnie dzieci przygotowany jest bogaty program edukacyjny i rozrywkowy.
Dla najmłodszych przygotowano dwa symulatory jazdy lokomotyw, gdzie każdy chętny będzie mógł spróbować sił jako maszynista oraz strefę VR, w której specjalne gogle wprowadzą dzieci w wirtualną rzeczywistość kolejki górskiej.

Ponadto odbywają się warsztaty podczas których budowane są makiety z klocków „Lego”, animacje taneczne dla dzieci, balonowe atrakcje, wspólne malowanie największej lokomotywy, konkursy z nagrodami i wiele innych.

Więcej informacji na stronie internetowej www.skansenchabowka.pl.

opr.s/ zdj. Tomasz Krzyściak
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl