21.07.2019, 16:51 | czytano: 4465

Nowi Mistrzowie w Dojeniu Sztucznej Krowy (zdjęcia)

mat. organizatora
Dziewiętnaste Mistrzostwa w Dojeniu Sztucznej Krowy jak co roku przyciągnęły do Rabki tłumy fanów dojarstwa… i doskonałej zabawy! Po raz kolejny wyłoniono najlepszą dojarkę i najlepszego dojarza, którzy podczas szalonych zawodów najskuteczniej doili sztuczną krowę Robculę.
W tym roku mistrzynią dojenia okazała się pani Aneta Martyka z Turza. Oprócz niej na podium stanęła Renata Grabowska z Bolechowic (II miejsce) oraz Ewa Blicharz z Turza (III miejsce), które wywalczyła w dogrywce z Anną Budzeń (IV miejsce) oraz z Teresą Wolak (V miejsce). Tak więc jak sami Państwo widzicie rywalizacja na podium była bardzo zacięta. Zwyciężczyni udało się wydoić z Robculi aż 2400 ml mililitrów mleka Hej! w minutę! Wśród mężczyzn zwycięzcą został już po raz SIÓDMY Konrad Urbańczyk z Raby Wyżnej, dojąc w minutę 3900 ml mleka. Drugie miejsce zajął Michał Budzeń z Boczków koło Łowicza (zeszłoroczny mistrz), a trzecie Kazimierz Ptak z Kamionki Wielkiej. Warto zaznaczyć że w tym roku na podium zabrakło wielokrotnego Mistrza Polski Stanisława Budzenia, który ostatecznie uplasował się na czwartym miejscu tuż poza podium.
W tym roku w zawodach udział wzięło 40 zawodników. Sponsorami nagród byli: producent mleka Hej!, Terma Bania i Rabkoland. Zwycięzcom nie zabraknie ani okazji do zabawy i relaksu, ani… nabiału!

Stali bywalcy, którzy od lat startują w Mistrzostwach lub przyjeżdżają kibicować swoim najbliższym, przyznali, że choć same zawody wciąż mają niepowtarzalny, swojski klimat, sam park rozrywki przez 19 lat zmienił się nie do poznania. ¬– Kiedyś, w 2003, na „Krówce” byłyśmy tutaj z córką. To był jeszcze taki lunapark. Fajne karuzele, wesoła impreza. W tym roku zabrałam wnuczkę i miejsce jest nie do poznania! Piękna zmiana. Oby za rok też były zawody, wybierzemy się na pewno.

W tym roku będzie jeszcze okazja, by wziąć udział w nietypowych zawodach. 17 sierpnia 2019 w Rabkolandzie odbędą się Mistrzostwa Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy Do Żucia.

mat. prasowy
Może Cię zainteresować
komentarze
Monika bez Stanika21.07.2019, 23:03
ja też doje krowy
KU MYS21.07.2019, 19:20
W Rabkolandzie stoją KROWY
Ryczą bo już pełne mleka
Biegną do nich z Maciejowej
Na S 7 dyskoteka
Lecą BABY ,CHŁOPCY
W dojeniu fachowcy
W rękach ich pałeczki
MLECZKA PEŁNE BECZKI

W Rabce takie są przypadki
Doją mleko starsi dziadki
A Rabcula stara
Mleko oddała
Takie daje białe
Mózg nam w poprzek staje
Wszyscy już się cieszą
KROWA IDZIE PIESZO :)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl