25.07.2019, 10:12 | czytano: 7042

Rozkopy i utrudnienia w centrum miasta. MPEC buduje sieć ciepłowniczą (zdjęcia)

Fot. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej prowadzi rozbudowę sieci ciepłowniczej w centrum miasta. Prace trwają w rejonie Placu Słowackiego i na rogu ulic Krzywa i Królowej Jadwigi.
Aktualnie są problemy z dojazdem pod Urząd Miasta w Nowym Targu. Odcinek ulicy Krzywej pod urzędem jest rozkopany i nieprzejezdny. Prace koncentrują się na Placu Słowackiego, gdzie MPEC podłącza do miejskiej sieci obie szkoły i magistrat.
Rozkopy pojawiły się również na drugim końcu ulicy Krzywej. Budowa sieci prowadzona jest na skrzyżowaniu z ul. Królowej Jadwigi.

MPEC planuje w tym roku podłączyć do sieci w tym rejonie miasta ok. 50 budynków.

r/ zdj. Szymon Pyzowski
Może Cię zainteresować
komentarze
Kaznodzieja18.11.2019, 21:16
Oj TEMPI Ludzie którzy wypisują tu durnoty , brak wiedzy , brak wyobraźni, brak informacji, jeno krytyka bez podstaw. MPEc to bardzo dobra inwestycja, jedyna która może poprawić jakość powietrza w tym mieście. Puknijcie się w łeb *** krytykujące....
Dakara29.07.2019, 06:51
Obserwuję sesje Rady Miasta i chyba tylko jeden radny od dłuzszego czasu ostro ostrzegał przed idiotycznymi planami rozbdowy sieci MPEC. Gdzie jest reszta rady? Gdzie Alarm Smogowy, gdzie sa nowotarżanie,ktorzy narzekają , że miasto jest zakopcone, że w zimie nie ma czym oddychać? Jedyna kobieta na całe miasto przyszła na sesje dwukrotnie i krytykwała wladze miasta za ten głupi pomysł. Niestety plany weszły w fazę realizacji, chociaż cały czas miałem nadzieje, że przyjdzie jakies opamiętanie !!! Jak można gaz zastępować miałem ??? Prezes MPECu wypowiadał się w prasie, że za wykup uprawniń do emisji dwutenku wegla, grozi mu kara 2.5 mln zł. Poszerzając sieć emisja będzie większa i opłaty wzrosną znacznie.. Trzeba być nierozsądnym i niegospodarnym, żeby nie brac tego pod uwagę. Ciepło z MPEC, wbrew temu, co mówi władza, jest drozsze.Naiwni się cieszą, że będzie tanio. Nie będzie, ale powietrze będzie gorsze , a my przejdziemy do historii ,jako jedno z najbardzikej zakopconych miast w Polsce, a równocześnie walcząc z tym problemem, władza działa dokładnie odwrotnie. Trudno w to uwierzyc , co tu sie wyprawia.
Naleśnik28.07.2019, 17:24
Burmistrz to jeden temat. A zastępcy Wstążka i lleśnik ze wsi to drugie. Masakra
antek28.07.2019, 14:19
To co się wyprawia w tym mieście , to woła o pomstę do nieba. Tak niegospodarnego burmistrza , to miasto nie miało nigdy. Likwidować gazowe kotłownie i wchodzic w miał węglowy to czysty idiotyzm i trwonienie pujblicZnych pie niędzy. Nie ma na dotacje dla ludzi, ktorzy mają w ulicy gaz i chca sie podłączyć a na miałowe ciepło MPEC sa i to dużo wyzsze dotacje. To jakiś koszmar. Na razie to geotermia widmo w Nowym Targu , ludzie dali się nabrać. Założe się , że nawet za 10 lat tu geotermii nie będzie, tylko zwiększone CO2 z kom9inów MPECu
ha26.07.2019, 18:42
A mieszkańcy się cieszą że będą mieć geotermie za darmo i nie trzeba będzie palić w piecu wot propaganda haha
Podhale 3325.07.2019, 21:42
Przecież nawet jak będzie ta geotermia za kilkanaście lat to i tak wodę trzeba będzie dogrzewać gazem. Po co likwidować kotłownie gazowe w miejskich obiektach? Paranoja w stylu Watychy, mistrzyni chaosu i leśnika ze wsi. Zapłacimy my!
zasada termodynamiki25.07.2019, 20:45
Ludzie! Nie dajcie się oszukiwać! Ten projekt nie ma żadnego planu, żadnych wyliczeń i żadnych perspektyw. To zwyczajny Miś, na jakiego stać Nowotarżan. Gniot, taki jak stacja narciarska na Turbacz, wieże widokowe (?), rozbudowa MOK i budowa Pałacu Lodowego. Mrzonki, mrzonki, bardzo drogie mrzonki przy biernej akceptacji radnych, którym na sekciarskich naradach u burmistrza przygotowuje się gotowe rozwiązania i wyłącza ich myślenie. Brawo Wy! Dobrze, że już można przystąpić do referendum w celu odwołania tej niegospodarnej ekipy.
gaz na ulicy25.07.2019, 17:38
Watycha jest skrajnym szkodnikiem. Zamienia ekologiczny gaz na miał węglowy i palenie w kominie przez cały rok. Nienawidzi bloków więc będzie im dymił. Załóżmy że wejdzie geotermia? Wtedy wymienniki MPCu będzie musiał wymienić na wymienniki geotermalne. Niegospodarność niegospodarność niegospodarność. Radni gdzie jesteście? Kto zapłci? Mieszkańcy bloków!
124/3625.07.2019, 15:33
Mieszkancy bloków i okolic szaflarskie zapylenie wzrosnie 2 x i to jest walka z ochroną środowiska super
wątpliwości mają znaczenie25.07.2019, 14:53
Gigantyczna głupota i niegospodarność. Drogi i chodniki, na które wydano miliony naszych złotych, obecnie będą odbudowywane za kolejne, jeszcze większe miliony. Wszędzie tam biegną sieci gazowe! Stąd efekt ekologiczny będzie żaden, nawet jak podepną Geotermię, bo do dnia dzisiejszego nikt nie wie jakie parametry będzie miało źródło w Szaflarach, ile będzie kosztowało doprowadzenie ciepła do kotłowni na Kopernika, ile będzie kosztowała kotłownia szczytowa gwarantująca bezpieczeństwo energetyczne miasta i co najważniejsze, ile przy tych ogromnych kosztach będzie kosztował mieszkańca jeden gigadżul tego ciepła.
avivat25.07.2019, 12:33
Do maveririck
Nie wiem może jesteś z Krościenka i nie znasz nowotarskiej rzeczywistości. Urząd Miasta jak i centrum miasta jest zgazyfikowane. Niestety żeby spółka miejska jaką jest MPEC miała lepsze wyniki finansowe powraca się do palenia MIAŁEM WĘGLOWYM! I to w sytuacji gdy niby się dba o nowotarskie środowisko! Pomijam już nawet nowy program rządowy dotyczący fotowoltaniki. Dla władz NT to jak rozmowa niemowy z niewidomym o kolorach.
mors25.07.2019, 12:20
A panele fotowoltaiczne na budynkach urzędów publicznych to kiedy?
Wyborca25.07.2019, 10:52
Myślę że to trwonienie naszych pieniędzy. Przecież budynek Urzędu Miasta Nowy Targ był podłączony do sieci gazu ziemnego (na jednym ze zdjęć widać charakterystyczną żółtą skrzynkę na ścianie budynku Urzędu Miasta). Po co wydawać pieniądze na zasilanie w ciepło z sieci miejskiej jak istnieje w tym budynku ekologiczne ogrzewanie gazowe.?
maverick25.07.2019, 10:40
Są utrudnienia w Nowym Targu, ale przynajmniej budują sieć ciepłowniczą. Nie tak jak w Krościenku, gdzie remontują dla samego remontu drogę w centrum miejscowości od połowy maja, remont miał się skończyć w połowie czerwca, teraz jest koniec lipca a końca tego niepotrzebnego remontu nawet nie widać. Turyści się wściekają, bo wychodzi na to że przyjechali na Podhale spędzać urlop w korkach, mieszkańcy się wściekają, bo rochodzi się pocztą pantoflową na całą Polskę ostrzeżenie przed Krościenkiem, że trzeba po 40 minut stać w korkach, a władza lokalna jedynie wzrusza ramionami, na zasadzie że co to konia obchodzi że się wóz przewraca. Żadnych oczywiście sieci gazowych, ciepłowniczych, itp, nie zakładają przy okazji - to zapewne będą robić za rok, znowu wszystko rozkopując (taka władza). Wstępowaliśmy do Unii Europejskiej licząc na inwestycje, a te inwestycje rozumieliśmy jako tworzenie miejsc pracy i tego typu pożyteczne rzeczy, no teraz mamy "inwestycje" - kto sobie tutaj z nas kpi?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl