26.07.2019, 20:55 | czytano: 5583

Mieszkańcy chcą więcej busów

Arch. Podhale24.pl
Mieszkańcy okolic osiedla Połoniny i XX-lecia w Szczawnicy mają problemy z dostaniem się do centrum miasta.
O interwencję w tej sprawie, w ich imieniu, zwrócił się do władz powiatu radny Tomasz Hamerski. - Zwracam się z prośbą o korektę tras busów, która uwzględniała by przystanek na os. Połoniny – mówił na sesji Rady Powiatu Nowotarskiego. - Obecnie tylko trzy busy dziennie, i to jadące z Jaworek w kierunku Szczawnicy, podjeżdżają na osiedle Połoniny. Niestety, żaden z busów jadących od strony Szczawnicy Niżnej i centrum miasta w kierunku Jaworek nie wjeżdża na ten przystanek. Wspomniany obszar zamieszkuje tymczasem około półtora tysiąca mieszkańców, w wielu przypadkach są to osoby starsze, częstokroć schorowane. Olbrzymi problem stanowi dla tych osób kontakt z centrum miasta - interpelował.
- W tej sprawie były już podjęte działania - zapewnił starosta Krzysztof Faber. - Od poniedziałku zostaje zwiększona liczba kursów, pojawią dodatkowe kursy - poranny i wieczorny. Natomiast są prowadzone dalsze rozmowy z przewoźnikami, żeby na te osiedla liczba kursów była zwiększona. Tu trzeba mieć jednak świadomość, że my nie mamy wpływu na przewoźników, możemy tylko zgłaszać i prosić. Oni, jeśli widzą opłacalność, wtedy się angażują. Ale negocjujemy - tłumaczył starosta.

r/
zobacz także
komentarze
góralski biznes28.07.2019, 09:34
Marzenie ściętej głowy busy na osiedle. A do "Szczupły chodzący" to busy zarabiają chyba całkiem dobrze skoro latami się z tego utrzymują. Jadąc busem mało kiedy dostajesz paragon. Rozkład jazdy dla busów to utopia. Jeżdżą jak chcą. Trasa Szczawnica Jaworki to koszmar. Przez cały rok tylko dwie osoby jeżdżą tak jak rozkład a reszta to tylko jak widzą że są chętni czyli wakacje apotem zawieszają. WIeczorem dojechać do Jaworek to tylko rowerem jak nie masz samochodu. Tak że Faber niech bzdur nie plecie bo starostwo nic z tym nie zrobi bo i do tej pory nic nie robiło.
Szczupły chodzcy27.07.2019, 15:06
Nie opłaca się ? Chyba tak ,trza wiedzieć ile koszty me bus , ile koszty ja sprawy okradania przez urzędników, kontrole krokodyli i niebieskich ,a na koncu groszowe stawki,zdrowiej wyjdzie jak będa chodzić pieszo,mniejse zagrożenie na pasach, ekologia / mnie CO 2 / ,
Miłosław27.07.2019, 11:53
Pytaj się Waszego radnego Kuczkowicza.....
dziabson27.07.2019, 11:29
Kupić auto i po problemie.
fred27.07.2019, 05:06
A co z Busami na ORAWIE? Czy w niedzielę wszyscy mają w domu siedzieć jak nie jedzi zaden Bus,nie wszyscy maj ą samochody.A co do Jankary TO JEDZĄ KIEROWCY jak im się podoba sami emeryci
Zobacz pełną wersję podhale24.pl