27.07.2019, 18:48 | czytano: 15900

Śmierć pod traktorem

Arch. Podhale24.pl
Do tragedii doszło po południu w Grywałdzie.
Jak informuje mł. asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, podczas prac polowych - koszenia trawy - traktor wywrócił się przygniótł 64-letniego mężczyznę, mieszkańca Grywałdu. - Niestety, nie żyje - informuje rzecznik.
r/
Może Cię zainteresować
komentarze
góral29.07.2019, 22:50
Dyjagnosta@
czyśty do reszty zwariował? pasy w ciągniku? i uwierz mi, że w wiosce gdzie co drugi ciągnik to trzydziestka lub sześćdziesiątka albo samoróbka i jadąc w pole wszystko sie może zdarzyć. wystarczy że łąka jest niekoszona przez kilka sezonów i nagle taki gospodarz dla przykładu chce ją skosić. trawa jest stara, nireówno rośnie i co najgorsze gęsto rośnie i może zawinąć się w ostrze kosiarki. a jesli to nastąpi to kosiarka w mgnieniu oka może zmienić kierunek jazdy ciągnika a co gorsza na naszych terenach gdzie same góry i doliny może w mgnieniu oka doprowadzić do tego ż e ciągnik się wywróci. jeśli ma kabine to sz nase na uciecke są mniejsze ale większe szanse na przeżycie. a jeśli nie ma kabiny? to liczy się każda sekunda i naprawde przy akich pra cach i w takich maszynach jakie są na większości wsi na podhalu pasy to gwóźdź do trumny gdyż nie przypięty mozesz zeskoczyć zamiast skupiać się na ich odpinaniu.
Boczek w morde Jeża28.07.2019, 13:29
Wieczny odpoczynek
Monika bez Stanika28.07.2019, 12:38
To straszne życie Rolnika , idziesz kosić i nie wiesz czy wrócisz , to niebezpieczny zawód jak Pilota Boeinga . Tam też jest ryzyko .

Oni tak cięzko pracują żebysmy mieli co jesc a my ich nie doceniamy .
Dyjagnosta28.07.2019, 11:46
Bo traktory podobnie jak koparki i auta powinny mieć pasy bezpieczenstwa
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl