31.07.2019, 11:29 | czytano: 4811

Nowy stadion ze sztuczną nawierzchnią i strefa rekreacji w Czarnym Dunajcu

Fot. UG Czarny Dunajec
Czarnodunajecka gmina poszczycić się może kolejnymi dwoma obiektami sportowo-rekreacyjnymi. Na terenie stadionu w Czarnym Dunajcu oddane zostało właśnie boisko sportowe ze sztuczną nawierzchnią, a w jego sąsiedztwie strefa rekreacyjno-sportowa "Od przedszkola do seniora".
Stadion ma wymiary 100x60 metrów i pokryty jest sztuczną nawierzchnią. Jak mówi Michał Jarończyk, sekretarz gminy Czarny Dunajec, standard stadionu pozwala na rozgrywanie na nim meczów na poziomie czwartej ligi. Koszt stadionu to 1,5 mln zł.


Tuż obok znalazła się strefa wypoczynku i rekreacji pn. „Od przedszkola do seniora”. - Nazwa nie jest przypadkowa, ponieważ chcemy, by nowy obiekt służył wszystkim od przedszkolaków począwszy, dla których został wykonany w pełni urządzony plac zabaw, przez aktywną młodzież, która może korzystać z wielofunkcyjnego boiska z bezpieczną nawierzchnią po seniora, dla którego są urządzenia do gimnastyki plenerowej oraz miejsca odpoczynku ze stolikiem szachowym. Dla wspólnej rekreacji została odnowiona drewniana altana z miejscem do tańczenia czy też na występy naszych młodych artystów – informuje Marcin Ratułowski, wójt Czarnego Dunajca.

Można tutaj też pobiesiadować przy grillu lub rozpalić ognisko. Plac jest ogólnodostępny i korzystanie z niego jest bezpłatne. Wartość inwestycji wyniosła 740 tys. zł. z czego gmina Czarny Dunajec otrzymała 380 tys. dotacji.

js/
Może Cię zainteresować
komentarze
stary dąb03.08.2019, 11:40
Nie wiem co wy macie z tym Babiczem ale jakoś za jego rządów, to nie powstawały takie atrakcje jak za młodego wójta. Żałość pewnie popierającym Babicza d..... ściska, że młody podołał wyzwaniom i buduje w gminie na potęgę. Co tydzień coś się w gminie dzieje :) młody wójt to gość
IW01.08.2019, 00:19
To zasługa Babicza!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl