31.07.2019, 14:41 | czytano: 4267

Mieszkańcy wywalczyli swoje. Są nowe połączenia i godziny odjazdów

Fot. UG Ochotnica Dolna
W gminie Ochotnica Dolna wszedł w życie nowy rozkład jazdy. To efekt licznych interwencji mieszkańców w urzędzie gminy, którzy nie byli zadowoleni z obsługi prywatnego przewoźnika. Gmina, na podstawie wyników ankiety przeprowadzonej wśród pasażerów, ustaliła wraz z właścicielem firmy przewozowej nowe połączenie i godziny odjazdów.
- Ruszył zapowiadany, nowy rozkład jazdy busów ze Szczawnicy i Tylmanowej do Nowego Targu przez Ochotnicę Górną, czyli przez Przełęcz Knurowska – poinformował wójt Tadeusz Królczyk. - Nowy rozkład jazdy jest wynikiem wielu spotkań i kompromisu między możliwościami przewoźnika a oczekiwaniami gminy i ma charakter pilotażowy.
Największym problemem do rozwiązania dla władz gminy i przewoźnika był limit czasu pracy kierowców oraz ustawiczne korki, które pojawiają się szczególnie w sezonie na dojazdach do mostu na Dunajcu w Krościenku. To właśnie najczęstsza przyczyna opóźnień w połączeniach. Czasami sięgają one 30 minut.

Nowy rozkład ma być korygowany po uwagach przesyłanych przez mieszkańców i po informacji o ostatecznej liczbie uczniów, którzy będą uczęszczać do szkół w Nowym Targu.

- Zachęcam szczególnie mieszkańców Tylmanowej do analizy tego rozkładu jazdy, aby ustalić czy i w jakich godzinach bus powinien jeździć z os. Kłodne, gdyż wg informacji przewoźnika do tej pory takie zapotrzebowanie nie występowało, ale jeśli sytuacja uległa zmianie będziemy występować o dostosowanie rozkładu jazdy do potrzeb zgłoszonych przez mieszkańców Tylmanowej – apelował podczas sesji Rady Gminy wójt Królczyk.

Z nowym rozkładem można zapoznać się TUTAJ.

js/
komentarze
Transport w Ochotnicy01.08.2019, 21:07
Aniu czego gratulujesz - wójt Królczyk obiecywał Busy do Krakowa do Białki do Szczawnicy a w szczególności w weekendy i co z tych obietnic nic - uaktualnił nowy rozkład jazdy busów które już jeździły i tyle - Królczyk robi wszystkich w konia i bzdury plecie i tyle
Ania01.08.2019, 08:02
Gratuluję. Wspaniała robota.
JFK31.07.2019, 20:54
eeee było za starego wójta ale padło bo gmina musiała za dużo dopłacać, a nowy wÓJT chyba nie wie co to budżet gminy:))
Wyborca31.07.2019, 15:07
Wójtowi Tadeuszowi też się te busy przydadzą. Tak w ogóle to w busie będzie mógł bez przeszkód i do woli rozmawiać przez telefon.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl