31.07.2019, 18:40 | czytano: 2155

Dziurawe rury. Czarny Dunajec sprawdza stan sieci wodociągowej na terenie gminy

To nie zatrucie wody, a kontrola sieci wodociągowej na terenie gminy, była ostatnimi czasy powodem przerw w dostawie wody z gminnego wodociągu.
- Były to tzw. wyłączenia punktowe, w każdym dniu obejmowały inne ulice w Czarnym Dunajcu – mówi Michał Jarończyk, sekretarz gminy. – Większość wodociągu w Czarnym Dunajcu jest nowa, ale najwięcej ubytków mamy właśnie w tej niezmodernizowanej części. Taki przykład mieliśmy chociażby na ulicy Targowej, gdzie w wyniku korozji, z rurki o niewielkiej średnicy, jak się okazało cały czas wyciekała woda.
Jak mówi sekretarz Jarończyk, woda ucieka również na podłączach do gospodarstw mieszkańców, którzy już jakiś czas temu wyjechali do Stanów Zjednoczonych. Po zakończeniu kontroli przez gminny zakład komunalny, gmina zamierza zlecić wykonanie monitoringu specjalistycznej firmie, która za pomocą profesjonalnego sprzętu określi dokładnie nieszczelne miejsca i sposób ich naprawy.

Na razie czarnodunajeckiemu samorządowi pozostają tylko apele do mieszkańców o racjonalne wykorzystywanie wody.

js/
zobacz także
komentarze
mieszkaniec01.08.2019, 07:01
Panie J. Tak jak pisałem po co "Złote Runo"z Polski ściągać jak na miejscu są ludzie z doświadczeniem i dostepem do dobrego sprzętu? Tylko trzeba się zainteresować tym! No ale to normalne, że nie wiecie kto mieszka w gminie.
Pukni sie w Łep31.07.2019, 21:16
Dziury w drogach ! dziury w rurach a wójt zapowiada budowe skoczni narciarskiej !!! czego żesmy sie to dożyli . Masakra !!!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl