07.08.2019, 11:39 | czytano: 7846

Pierwszy oficjalny kandydat do Senatu na Podhalu

Arch. Podhale24.pl
13 października odbędą się wybory parlamentarne – zdecydował prezydent Andrzej Duda. W tym dniu Polacy pójdą do urn, aby wybrać swoich przedstawicieli w Sejmie i Senacie. Poznaliśmy pierwszego kandydata do Senatu z naszego regionu.
Decyzja prezydenta, to sygnał dla wszystkich kandydatów, którzy będą ubiegać się o 460 miejsc w Sejmie i 100 w Senacie, że kampanię wyborczą czas zacząć. Do 24 sierpnia muszą oni zebrać jeszcze podpisy poparcia dla swoich komitetów wyborczych.
Jednym z pierwszych kandydatów na Podhalu, który oficjalnie potwierdził swój start w wyborach do Senatu, jest Bogusław Waksmundzki – wicestarosta nowotarski. Wicestarosta, w wyborach do Senatu startuje już po raz kolejny.
Podobnie jak 4 lata temu Bogusław Waksmundzki o mandat senatora będzie ubiegać się, jako kandydat niezależny i bezpartyjny. Jest wspierany przez stowarzyszenie RAZEM Podhale Spisz Orawa. Zapewnia, że ma poparcie też wielu środowisk, organizacji społecznych działających na terenie trzech powiatów.

- Stowarzyszenie RAZEM Podhale Spisz Orawa jest organizacją, która reprezentuje mieszkańców terenów górskich od Tatr po Beskidy, poprzez Spisz Orawę – mówi kandydat na senatora. - Reprezentuję wyborców i ich mandat będę sprawować. Obywatele do Senatu mają prawo wybrać senatora naszej ziemi w ramach okręgu jednomandatowego. Całe samorządowe życie związałem z tą ziemią - powiaty nowotarski, tatrzański i limanowski były obszarem mojego działania na rzecz współpracy i rozwoju poprzez Podhalański Związek Gmin, Fundację Rozwoju Regionu Jeziora Czorsztyńskiego, Euroregionu Tatry.

Program wyborczy Bogusława Waksmundzkiego oparty ma być na czterech elementach: „Tradycyjna Rodzina – Edukacja – Praca – Solidarność Społeczna”.

- Chcę zabiegać o rzeczy ważne obecnie i ważne na przyszłość, aby pamiętać o rozwoju ziem górskich – przekonuje wicestarosta Waksmundzki. - Po pierwsze: włączyć się w rozwiązywanie lokalnych problemów i tych wielkich, i tych doraźnych, wykorzystując swoją wiedzę, doświadczenie oraz umiejętność poruszania się w samorządzie oraz po instytucjach władzy centralnej. Po drugie: wprowadzić w życie inicjatywy gospodarcze związane z turystyką, edukacyjne oraz społeczne. Po trzecie: wspierać władze lokalne w pracach nad rozwojem regionu. Po czwarte: wspierać samorządowy sposób myślenia we władzach centralnych.
Jak przekonuje wicestarosta nowotarski, potrzebna jest praca ponad podziałami, której w chwili obecnej brakuje w Polsce. - Pracując w samorządzie gminnym, powiatowym decentralizacja jest mi bliska, jak samorząd i ku temu chce dążyć. Budować i łączyć a nie dzielić Polaków – kończy Bogusław Waksmundzki.

js/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
droga wyborcza13.08.2019, 09:13
B.Waksmundzki idzie drogą J.Hamerskiego -startował 3 razy i też nie miał szans. Czy jest to dobra droga ? Rozstrzygają wybory
Dokonania tego pierwszego budzą szacunek w przeciwieństwie do obecnego senatora - burmistrz Sz-cy niecałe 5 miesięcy, storosta zadłuzył szpital na 42 miliony i teraz najlepiej się sprawdza zadłużając naszą kochaną Polskę przez PiS
ocena PiS dokonań13.08.2019, 09:01
maverick - zakompleksiony człowiek znajacy sie na wszystkim
/.../ za dereformę oswiaty nie jest odpowiedzialny zarzad powiatu i B.Waksmundzki - za to ODPOWIADA PIS - posłowie A.Paluch i senator J.Hamerski
Do skały i maverick10.08.2019, 16:18
Nie tylko karierowicz, ale Dyzma.
Wiadomo przecież ,że na senatora nie ma żadnych szans.
Senator nie reprezentuje powiatu. Okręg wyborczy jest znacznie większy.
Zgadzam się chodzi o przypomnienie swojego nazwiska dla kolejnej kadencji w powiecie.
Trzykrotnie ograł tam PiS, który wygrał w powiecie wybory.
Skała09.08.2019, 10:34
Karierowicz i tyle w temacie.
maverick09.08.2019, 09:42
@ Miasteczkowy & Koza:
Wicestaroście z Grywałdu, gmina Krościenko, absolutnie nie chodzi o to żeby zostać senatorem, nic z tych rzeczy. On chce za pomocą pozostawania na plakatach pozostawać w świadomości mieszkańców Grywałdu, jego żelaznego elektoratu, na wybory lokalne. Tak jak na pewno nie zostanie wybrany na senatora (nawet jemu samemu nie o to tu chodzi), tak samo raczej na sto procent znowu dostanie się do rady powiatu za cztery lata, przy czym nie ma absolutnie żadnego znaczenia że zamiast do pracy chodzi do Euroregionu, a zamiast urlopu wypłaca sobie ekwiwalent 16 tysięcy złotych.
miasteczkowy08.08.2019, 18:32
Przepraszam jeżeli podałem za wysoką sumę tzw. ekwiwalentu za urlop (cala trójca tzw. starostów nie korzystała z urlopów wiec mogłem się pomyli ile który wziął). Fakt jest faktem, że ten pan zamiast pracować w starostwie za co bierze pieniądze przesiaduje w euroregionie. Pytam więc czy to jest w jego zakresie obowiązków jako wicestarosty?
koza08.08.2019, 17:31
Te ekwiwalenty urlopowe po 16 tyś to nic innego jak arogancja i korytowanie .Bo sie należało. Jak to pewna pani wykrzyczała zyskując oklaski tych co myślą i robią tak samo. A ludzie dalej ślepi ,głusi i jakby nieobecni. Kolejna podwyżka ich obudzi . A tego jaegomościa po tym jak wygospodarował sobie te 16 tyś. to nie powinno być na listach . Żadnych! Ani do senatu,ani do szatni szkolnej. Dziwie się że ktokolwiek go wystawia bo to znaczy że popiera to co zrobił. Wstyd i żenada.
maverick08.08.2019, 17:02
@ swój, najbliższy:
Zapewniam Cię że ta osoba niczym szczególnym się nie różni od pozostałych ludzi u władzy w starostwie. Po pierwsze te powiaty i starostwa trzeba polikwidować. Waksmundzki to był kiedyś naprawdę świetny nauczyciel w Grywałdzie, gmina Krościenko. To te chore powiaty i wygenerowane sztuczne intrygi i gierki międzypartyjne dla zabicia czasu w pracy zepsuły go. Zepsuły go oczywiście również zarobki; dziś nie tak łatwo byłoby mu wrócić z powrotem do pracy nauczyciela za 3 tysiące miesięcznie, przy czym w szkole nauczyciel jak ma godziny lekcyjne to zasuwa, a nie zabawia się gierkami międzypartyjnymi żeby czas do 15-tej szybciej zleciał.
swój , najbliższy kolega z partii08.08.2019, 15:04
Oddanie swojego głosu na tą chorągiewke , to strata głosu . Największy nierób na Podhalu . Brak samokrytyki i wstydu nie posiada ten człowiek .
xyz08.08.2019, 13:50
miasteczkowy
Zgadzam się z Tobą. Uściślę tylko informacje. Podane zresztą na tym portalu: "urzędujący członek zarządu Bogusław Waksmundzki za 72 dni niewykorzystanego urlopu pobrał nieco ponad 16 tys. zł" Człowiek, który nie umie wykorzystać urlopu i pobiera za to dodatkową kasę nie jest jest dla mnie godnym reprezentowania mnie w Senacie.
avivat08.08.2019, 11:49
~do ol
Poseł to sejm. Senator to senat. Tak więc nie wkładaj wszystkich do jednego worka.
maverick08.08.2019, 11:26
Bogusław Waksmundzki paręnaście lat temu, jako działacz Platformy Obywatelskiej, i jako jej twarz na Podhalu, musiał być za likwidacją Senatu, ponieważ wówczas to był punkt numer jeden programu tej niewiarygodnej partii, niewiarygodnej ponieważ chociażby w tym punkcie o likwidacji Senatu PO zdradziła Polaków. Ten pan przeszedł długą drogę i wielką metamorfozę jeśli teraz startuje do Senatu. Coś się niedobrego dzieje z ludźmi którzy dochodzą do jakiejkolwiek władzy, ta władza to tak jakby jakiś kompletnie oderwany od rzeczywistości twór, oni sobie żyją w swoim własnym wygenerowanym przez siebie świecie i zajmują się sztucznymi, przez siebie wygenerowanymi, problemami - i być może dla takiego sztucznego świata rozwiązującego sztuczne problemy instytucja o nazwie Senat jest potrzebna, ale to jest wyabstrachowany od rzeczywistości świat - co na przykład robi obecny senator z Podhala, oprócz udziałów w korowodach regionalnych, biesiadach, itd.? To wszystko można robić bez gigantycznej diety senatora.
Maciej D. Zapolski08.08.2019, 10:49
Popieram. Super.
Lepszy kandydat niż poprzednicy. Oddam w wyborach na niego głos.
Maciej D. Zapolski
Ala08.08.2019, 10:27
Tylko nie ON.
ol08.08.2019, 10:07
Lepszy on jak ta pani poseł.Myślę,że już jej nie będzie w następnej kadencji.
maverick08.08.2019, 09:51
@ Baciok:
Nie wiem dokłądnie czy Waksmundzki uczył fizyki, ale podobno że był świetnym nauczycielem w szkole podstawowej w Grywałdzie - ot, jeszcze jeden przyczynek do debaty na temat zarobków nauczycieli na przestrzeni ostatnich 40 lat.
...08.08.2019, 09:43
Senat i powiaty do likwidacji. zafundowali nam nierobów do utrzymywania a szpitale likwidują bo kasy nie mają. Kolejne darmozjady to urzędy pracy.
mina do władka08.08.2019, 08:16
Władku, jak Cie proszę.... prędzej zostanie senatorem USA...mierzcie siły na zamiary....
Nie dla LGBT08.08.2019, 07:50
Ja głosuję przeciwko LGBT czyli głosuję na PIS ponieważ lewica PO i teraz nawet PSL połączone z Kukizem to wszystkie ugrupowania które jak wygrają to wprowadzą LGBT w szkołach.
baciok@07.08.2019, 22:29
Ej chłopaki nauczający dawniej fizyki daleko zaszliście.
AnalFabeta07.08.2019, 20:24
Senat do likwidacji, tak samo jak i te powiaty.
władek07.08.2019, 19:12
Ma szanse być Senatorem,jeżeli nie wystartuje profesor Hodorowicz.
piotrek07.08.2019, 17:57
kolego , koleżanko- ja w porównaniu do ciebie śledzę , choć nie przepadam za telewizją publiczną wiadomości z kraju . Popytaj znajomych , rodzinę i dowiesz się kiedy to Morawiecki mówił o wyborach - a jeżeli ci to nie wystarczy to poszperaj w internecie ...
miasteczkowy07.08.2019, 17:53
Ten pan przez cztery lata kadencji nie miał czasu iść na urlop (ekwiwalent 20 tyś) to już dyskwalifikuje go do sprawowania jakiekolwiek funkcji, niech sobie chłop odpocznienie na urlopie
wilk07.08.2019, 17:52
maverick-witaj.Wreszcie się z Tobą zgadzam .Serio.Brawo.Pozdrawiam.
robol07.08.2019, 17:08
Do senatu chyba w nagrodę za aferę w P.Z.D. za szpital,za przyznawanie nagród kolesiom .A może nie do senatu, a do pługa, albo kamieniołomów zobaczyć jak się pracuje na kromkę chlebka i za ile.Młodzi do dzieła i do rządzenia czas się pozbyć darmozjadów, ale tylko kartką wyborczą, bo inaczej to katastrofa nas czeka przy takich senatorach.
Kandydat dla niepoznaki07.08.2019, 16:18
Proste pytanie: ten pan to PiS czy PO ?
Do piotrek07.08.2019, 15:23
Nie Duda a Kaczyński ogłosił ustami Morawieckiego? Ile masz promili że takie coś piszesz?
Co to ekonom średniowiecza ?07.08.2019, 15:03
Jestem zwolennikiem reform a nie ? mniejszego? zła, jest tyle młodszych ludzi ,bardziej oddanych ,niezarażonych minionymi latami,światłe umysły, a nie drenowanie Obywateli w imię utzrymania status u
wyborca07.08.2019, 15:03
Trzeba wiedzieć kiedy odejść, oczekujemy zapowiadanej zmiany pokoleń. Ci, którzy już byli "u władzy" i nie bardzo sobie radzili powinni odejść na emeryturę, a jeśli jeszcze kilku lat im brakuje - niech popracują tutaj "na dole" i najwyżej dokończą zadań, których się wcześniej podjęli.
mina07.08.2019, 14:37
pan kandydat ma minę, jakby już znał wyniki tych wyborów
Dziod07.08.2019, 13:59
Chodzi mu tylko o kase...skandal...kiepski samorzadowiec...to po co do senatu ...senatu ktory I tak jest niepotrzebny...jaja ..jaja...chlopie do roboty sie bierz
piotrek07.08.2019, 12:50
nie wprowadzajcie w błąd ludzi , to nie Duda ogłosił termin wyborów a zrobił to Kaczynski ustami Morawieckiego parę dni temu zanim z ust Dudy padła data 13.X
maverick07.08.2019, 12:30
Wolne żarty. Od kilku kadencji jest w zarządzie powiatu, w ścisłym gronie osób odpowiedzialnych za zadania powiatu, między innymi za drogi, szpital i szkoły średnie. Z drogami to doszło już do tego, że ludzie boją się z domu wyjechać, bo tak w samym środku sezonu turystycznego zorganizował remonty dróg, które nawiasem mówiąc albo w ogóle nie potrzebowały remontu, albo wkrótce będzie potrzebna ich ponowna przebudowa, choćby po to żeby puścić rury do gazociągu albo światłowody (jak wiadomo największe przekręty są na robotach ziemnych - jedna wywrotka w te czy wewte to jest kwestia nie dająca się zaplanować). Szpital to wystarczy choćby poczytać komentarze do ostatniego planu połączenia oddziałów z innym szpitalem celem "racjonalizacji" (przypomnę że nowotarski szpital miał być szpitalem flagowym, tak został zaplanowany, pod kompleksową użyteczność, zaprojektowano w tym celu nawet dach z możliwością lądowania helikopterów, to miał być szpital numer jeden na całym Podhalu, a teraz proszą żeby szpital w Zakopanem połączył się z nim, bo nie dają rady). A w szkołąch średnich to dopiero się zacznie po 1 września, gdy rodzice zaleją biurka dyrektorów nowotarskich szkół średnich podaniami o to żeby ich dziecko uczyło się do godziny trzeciej po południu maksymalnie bo o 21 wieczór dziecko codziennie dzwoni że nie ma jak wrócić z miasta do domu i w prawidłowo oświetlonych klasopracowniach, bo w ramach "racjonalizacji" pan Waksmundzki, jako odpowiedzialny w powiecie za edukację, zaadaptował na sale lekcyjne podziemne magazyny i sutereny szkół w Nowym Targu, z których to pomieszczeń wyprodukowany przez uczniów w trakcie oddychania na lekcji dwutlenek węgla nie będzie miał szans wydostać się na zewnątrz, ponieważ jest to gaz 1,5 raza cięższy od powietrza, okna w tych pomieszczeniach znajdują się ponad metr od podłogi, bo to nie były pomieszczenia zaplanowane do nauki. Cofnął powiat dwa wieki do tyłu, może uda się mu to samo teraz zrobić z całą Polską. Zgroza.
Ewa07.08.2019, 12:25
Znowu stary kandydat? Nie ma nowych i młodych. Tyle razy przegrał i dalej próbuje? Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść.
Popieram07.08.2019, 12:20
Bardzo sensowny kandydat
Robert07.08.2019, 12:17
Słabo. Wszystko co wymienił co chce robić jako senator może to robić jako starosta i to lepiej bo będąc sam w Senacie bez swojego zaplecza to tylko dietę będzie pobierał.
k07.08.2019, 12:09
ZLIKWIDOWAĆ senat!!!! Pożytku z nich żadnego tylko generują koszty. Obciążanie podatnika kosztami utrzymania senatu to pomyłka sama w sobie . Przecież senat tak naprawdę nic nie może. Taka fasada i wydmuszka. Partie mające większość sejmową i tak przepchną przez senat wszystko co chcą jasno i wyraźnie widać to na przestrzeni minionych lat.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl