08.08.2019, 11:00 | czytano: 4626

Tour de Pologne na Podhalu. Zamknięte ulice w Zakopanem i Kościelisku

Fot. Piotr Korczak
Tym, którzy nie interesują się sportem, a jeszcze mniej kolarstwem przypominamy, iż dziś na Podhalu gości wyścig Tour de Pologne. Z tego powodu dziś i jutro, szczególnie w powiecie tatrzańskim, należy spodziewać się dużych utrudnień w ruchu. Najlepiej, jeśli tylko się da, nie jechać na Podtatrze.
Dziś rozegrany zostanie etap z Zakopanego do Kościeliska, z pętlą prowadzącą m.in. przez Ratułów, Bańską Wyżną i Ząb, a w piątek etap ze startem i metą w Bukowinie, z pętlą, która prowadzić będzie przez Brzegi, Łapsze Wyżne, Trybsz, Gronków, Szaflary, Biały Dunajec i Gliczarów Górny.
Od godz. 10 rano w Zakopanem zamknięta dla ruchu jest ul. Powstańców Śląskich. Koło południa ma zostać wstrzymany ruch na trasie od ul. Gładkie do ul. Sobiczkowa-Bór. Potem utrudnień należy spodziewać się w rejonie Kościeliska.

Wyścig ruszy o godz. 14.15. Start honorowy rozpocznie się na ul. Powstańców Śląskich.

O czwartkowych i piątkowych utrudnieniach na Podhalu związanych z wyścigiem Tour de Pologne czytaj w artykule pt. "Uwaga, w czwartek i piątek duże utrudnienia na Tour de Pologne. Gdzie nie jechać? Które miejsca omijać?".

r/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
komentarze
Z. Havranek08.08.2019, 18:12
Nie wszyscy są kibicami i zwolennikami sportu, zwłaszcza uprawianego poza stadionami, dlatego zdecydowanie jestem przeciwny takim imprezom po publicznych ulicach, które praktyczni np. mi na dobę uniemożliwiają wyjazd do pracy, na zakupy piątkowe i gdziekolwiek. Sądzę, że czas najwyższy aby od przyszłego roku władze gminy zakazały takich praktyk!!!
4you08.08.2019, 14:35
Region daje rade i bez tego kociokwiku co się wyprawia na drogach, w środku sezonu
kolarze08.08.2019, 12:42
Mieszkańcy Podhala powinni już przyzwyczaić się do tego i nie narzekać. Życie w tak atrakcyjnym regionie kraju zawsze wiąże się z pewnymi trudnościami, ale przecież niesie ogrom korzyści. Ile procent tutejszych ludzi żyje z ruchu turystycznego, policzył to ktoś kiedyś...? Wyścig jest transmitowany na żywo i to nie tylko w TVP, a to jest darmowa reklama regionu. Pozdrawiamy.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl