09.08.2019, 14:02 | czytano: 6378

Targi Cieśli otwarte (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski
W Chochołowie rozpoczęły się III Międzynarodowe Targi Cieśli i I Targi Dekarzy. W południe odbyło się ich oficjalne otwarcie. Potrwają do niedzieli.
Zaproszonych gości, wystawców, sponsorów i widzów powitał prowadzący imprezę Andrzej Jakubiec Kubosek. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Nowym Targu, które jest współorganizatorem imprezy, gminy Czarny Dunajec, Kościelisko, obecny był także Radosław Kwiecień, wiceprezes Banku Gospodarstwa Krajowego.
- Cieszę się, że ta impreza się tak rozwija. Pamiętam jak kilka lat temu z Józkiem Zborowskim rozmawialiśmy i chcieliśmy coś takiego stworzyć. Początki były trudne, przez pierwsze targi padało cały czas, ale jak dziś widać, jest taka potrzeba, bo jest coraz więcej wystawców, sprzętów i coraz ciekawsze rzeczy się tutaj dzieją. EW ubiegłym roku przewinęło się kilka tysięcy osób, co świadczy o ich dużym zainteresowaniu. Dziękuję wszystkim, którzy się zaangażowali w organizację tych targów, dziękuję Józkowi, za zaangażowanie i organizację - mówił starosta nowotarski Krzysztof Faber.

Józef Zborowski, którzy oficjalnie otworzył targi, podkreślił, że w naszym regionie ciesielstwem zajmuje się około 200 podmiotów. To właśnie z myślą o nich organizowane są chochołowskie targi. I właśnie im, firmom i cieślom, podziękował szczególnie za przybycie. - Ta impreza to wielka promocja regionu i tych zawodów, które się tu dzisiaj prezentują. Życzę wszystkiego dobrego na te trzy dni i mam nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku - dodał wójt Marcin Ratułowski.

Targi Cieśli i Dekarzy są wyjątkową okazją dla regionalnych firm działających w branży do zapoznania się z najnowszymi technologiami, narzędziami i wszystkim tym, co sprawia, że dom budowany metodą ciesielską, drewniany, w zakopiańskim stylu, może być w pełni nowoczesnym i zaawansowanym technologicznie obiektem. Udział w targach potwierdziły firmy, które są liderami w branży. Na ekspozycji znajdzie się również wyposażenie do już istniejącego domu, które sprawi, że jego użytkowanie będzie tańsze, a jednocześnie przyjazne dla środowiska. Cieśle będą mogli zmierzyć się w corocznych zawodach robiąc węgły, a na wszystkich przybyłych, łącznie z paniami, czeka wiele atrakcji.

r/ zdj. Michał Adamowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
baba ze wsi11.08.2019, 19:13
pod wyngieł kladzie się zdrowy twardy piniondz śrybny
Pola10.08.2019, 21:58
Zbrowski się pręży ale ja widze Romana
Snyggare byggare09.08.2019, 19:44
Panowie BHP przede wszystkim a przynajmniej pozory na takiej imprezie wypada robić.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl