10.08.2019, 18:43 | czytano: 9615

Trwa budowa Centrum Narciarstwa Biegowego w Klikuszowej (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski
Na zdjęciach z lotu ptaka widać zakres budowy Centrum Narciarstwa Biegowego, które powstaje nad Klikuszową, na terenach powyżej budynku szkoły.
Za 11 mln zł firma TPB ŁUKASZCZYK Sp. j. z Zaskala buduje tu na zlecenie Urzędu Gminy w Nowym Targu nowoczesny ośrodek o charakterze szkoleniowo-rekreacyjnym. Inwestycja ma zakończyć się w 2020 roku.
Obejmuje ona budowę budynku zaplecza, stadionu biegowego wraz z trybunami, tras nartorolkowych, tras biegowych, ujęcia wody zasilającego instalację naśnieżania wraz z instalacją naśnieżania, budowę estakady nad drogą gminną i sieci oświetlenia. Przy centrum uruchomiona zostanie również stacja meteorologiczna. Obiekt ma służyć zimą i latem - zimą narciarzom, latem nartorolkowcom.Centrum, gdy powstanie, uczyni Klikuszową oraz Obidową, już dziś popularną wśród narciarzy biegowych, mekką miłośników tego sportu.

r/ zdj. Michał Adamowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Kibic18.08.2019, 17:42
Panie grzyb i Panie broda co wy pieprzycie?! Takie centrum to przyszłość, rozwój gospodarczy, miejsca pracy, bo dobra infrastruktura i reklama przyciagną turystów. Kliuszowa to piękna wioska z pięknymi widokami i trzeba to wykorzystać. To normalne że pojawią się marudy ale ci którzy patrzą w przyszłość wiedzą że ta inwestycja to strzał w dziesiątkę. Brawo klikuszowa i Brawo Pani sołtys!
Kibic18.08.2019, 17:39
Panie grzyb i Panie broda co wy pieprzycie?! Takie centrum to przyszłość, rozwój gospodarczy, miejsca pracy, bo dobra infrastruktura i reklama przyciagną turystów. Kliuszowa to piękna wioska z pięknymi widokami i trzeba to wykorzystać. To normalne że pojawią się marudy ale ci którzy patrzą w przyszłość wiedzą że ta inwestycja to strzał w dziesiątkę. Brawo klikuszowa i Brawo Pani sołtys!
xxxx12.08.2019, 13:01
Pięknie. Wieś się rozwija. Nowe drogi, kanalizacja, chodniki też powstaną. Nie wszyscy są przychylni, ale wszystkim nie dogodzisz. Jak robili kanalizacje, chodni to też niektórzy krzyczeli po co, po moim. !!Byli tacy co sie nie zgodzili na kanalizacę, chodnik.Warto też zapoznać sie skąd w dużej mierze finansowana jest inwestycja. Dobrze że się coś dzieje. Dużo mówią tylko ci co naprawde nie robią NIC . Tylko dużo mówią. I na gadaniu się kończy
Grzyb11.08.2019, 23:04
@kolo
Pewnie. Po ludziom drogi, po co chodniki, czy też inna infrastruktura towarzysząca, kanały techniczne, na co kanalizacja, wodociągi. To takie banalne. Takie oczywiste. Ale nie ma i nie szybko nie będzie.
Mekka sportu to już coś na miarę wójta gminy Nowy Targ. Dotlenimy się i lepiej pomyślimy...tak tak wielką kasę przyniesie i w końcu będzie na drogi i całą niezbędną resztę.
kolo11.08.2019, 21:59
Panie Broda, kanalizacji nie zrobilście przez tyle lat, to pozwólcie sportu i turystyce się rozwinąć. A ona kasę do Was sprowadzi.i może w końcu ją skończycie. Biegówki polecam, bo po nich się lepiej myśli
Klikuszowianka11.08.2019, 02:42
Piękna ta nasza Klikuszowa :) fajnie.zdjecia
Broda11.08.2019, 01:50
Wpierw bym doprowadził do końca takie sprawy jak kanalizacja czy drogi gminne dojazdowe a potem bawił się w takie rzeczy jak ten ośrodek. Bo nie jest sztuką wypierniczyc w błoto pieniądze podatników tylko po to by garstka osób miała z tego frajdę! Wpierw bieżące sprawy a potem zabawy! A poza tym taka ingerencja w krajobraz to chyba z lekka grubymi nićmi jest szyta! No ale ręką rękę myje! Widać najważniejsze są zachcianki a Klikuszowa niby najlepsza wieś a z kanalizacja tylko do połowy dojechali! Buda!
Adam10.08.2019, 22:47
A w Nowym Targu będzie piękny, pompatyczny i megalomański MOK.
avivat10.08.2019, 22:38
Super sprawa! Nowy Targ jest zajęty MOK-iem i tylko tyle może zrobić.
oko10.08.2019, 19:54
Piękne zdjęcia, brawo.
gg10.08.2019, 19:27
A jak tam inwestowanie w infrastrukturę sportową w Nowym Targu? Watycha od 6 lat obiecuje budowę hali sportowej z prawdziwego zdarzenia i wygląda na to, że kolejne lata będzie obiecywał. Tak samo obiecywał wieże widokowe, trasy narciarskie. Obiecanki cacanki już parę dobrych lat...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl