15.08.2019, 21:01 | czytano: 5342

Stanisław Barnaś zrobił najlepszego oscypka na Festiwalu Oscypka i Serów Wszelakich w Zakopanem (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
Stanisław Barnaś wytworzył najlepszego oscypka X Europejskich Targów Produktów Regionalnych. W konkursie z pokonał 9 przeciwników z całego Podhala. Rywalizacja baców w ramach Festiwalu Oscypka i Serów Wszelakich była ostatnim punktem tegorocznych Targów.
Zgłoszone sery oceniali bacowie, przedstawiciele zaprzyjaźnionych powiatów łowickiego i kartuskiego oraz przedstawicielka Koła Gospodyń Wiejskich z Kościeliska. Uczestnicy konkursu oraz jurorzy wzięli również udział w Paradzie Bacowskiej, która przeszła Krupówkami na Górną Rówień Krupową.
Nagrodę dla najlepszego bacy wręczyli starosta Piotr Bąk, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tatrzańskiego Marcin Zubek oraz radny Paweł Para. W imieniu zwycięzcy pamiątkową statuetkę odebrał Jan Janczy ze Związku Hodowców Owiec i Kóz.

Rozstrzygnięty został również konkurs na najładniejsze stoisko. Głosami publiczności zwyciężyła firma Miody Dworskie.

W Zarembku Tradycji zaprezentował się dziś zakopiański oddział PTTK, który przeprowadził wśród publiczności konkurs wiedzy o regionie.

O podniebienia gości zadbali członkowie Małopolskiego Stowarzyszenia Kucharzy i Cukierników oraz panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Łubna i Kościeliska.
Na targowej scenie zaprezentowały się zespoły „Górolicki”, „Białodunajcanie” oraz Muzyka Pasterska „Jutrzenki”. Dzień zakończył się koncertem muzyki Jana Karpiela-Bułecki.

inf prasowa, zdj. Piotr Korczak
zobacz także
komentarze
Pucok16.08.2019, 19:06
baca z Warszawy, tak niejadalne bo żeby taki zrobić i był jadalny to trzeba umieć. Myślisz, że do lat 70-tych ubiegłego wieku nie robiono takich jadalnych oscypków?
baca z Warszawy16.08.2019, 18:44
100% oscypki z mleka owczego są niejadalne
hahaha16.08.2019, 16:33
A kto to oceniał te oscypki? Na pewno strażak barnaś . Wszystko wiadome.
The pukot16.08.2019, 08:56
Kto nie jadł oscypka ze 100 % mleka owczego ten nie wie co to prawdziwy oscypek.
Monika z Orawy15.08.2019, 22:17
Najlepsze oscypki są z orawskiego mleka krowiego , produkowane oczywiscie na Orawie .
Zobacz pełną wersję podhale24.pl