20.08.2019, 13:06 | czytano: 6243

Nowy Targ: spotkanie z kandydatami Konfederacji na Rynku

Podczas konferencji prasowej na nowotarskim Rynku, która odbyła się w południe, przedstawiciele ugrupowania Konfederacja Wolność i Niepodległość zaprezentowali swoich kandydatów do Sejmu w wyborach parlamentarnych. Przypomnijmy, iż odbędą się one 13 października.
Na razie przedstawiono trzech kandydatów z listy. Pozostali mają być zaprezentowani w ciągu najbliższego tygodnia. Pierwszy to Marzena Matonog z Zubrzycy Górnej - przedsiębiorca, członek Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości oraz partii Zjednoczenie Rodzin Chrześcijańskich. Drugi kandydat - lekarz Radosław Czosnowski - to kierownik oddziału medycyny paliatywnej z Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu, a trzeci - lider listy - to Andrzej Skupień z Białego Dunajca, absolwent trzech uczelni, w tym jednej francuskiej.


Każdy kandydatów powiedział kilka słów o swoim programie wyborczym. Kandydaci podkreślali, że "walczą w tych wyborach o coś, a nie przeciwko komuś". Chcą m.in. wprowadzenia zakazu aborcji w Polsce, redukcję biurokracji i ucisku fiskalnego przedsiębiorców oraz poprawy stanu służby zdrowia.

Konfederacja Wolność i Niepodległość to ugrupowanie o charakterze prawicowym i chrześcijańskim.r/
komentarze
skeptic22.08.2019, 11:03
@ Warto posłuchać:
Najgorsze (a może najlepsze?) w tym wszystkim jest to, że tutaj nikt niczego nie planuje. Wszystko idzie na żywca, i to dość ordynarnego.
Warto posłuchać!!!!!!22.08.2019, 09:55
Posłuchajcie, żeby nie obudzić się z ręką w nocniku !!!!!

Wyciekł Tajny Plan Kompletnego Wydojenia Polaków z Pieniędzy PO WYBORACH - Analiza Komentator ZUS PL
Dobra zmiana to Rusłana22.08.2019, 08:07
@ 0,4 %
Gdyby rozdawali nasze pieniądze, słusznie czy nie jak to czynią zarządzający Polska, z tłumu nie byłoby ich widać.
@Prawdy nie zakrzyczysz22.08.2019, 00:34
A iluż to ludzi z Podhala pracuje w rosyjskich firmach np Orange i co ??? Też są agentami ruskimi?!?!?
Skończcie te dyrdymały z Rosją !! Bo to już zaczyna być śmieszne :)
Po prostu PIS panicznie boi się konfederacji :)
skeptic21.08.2019, 23:36
@ 70 % PIS:
Nie wiem czy my przypadkiem nie używamy anachronicznego już dzisiaj określenia 'Rosja'. Przyzwyczajajmy się raczej do terminu 'Euroazja', bo Chiny i Rosja zawarły ze sobą ścisłe parnerstwo strategiczne - oni pną się w górę, UE natomiast pogrąża się w kryzysie. Anglicy wychodzą z UE (po Brexicie będą skazani na współpracę z Eurazją), Francuzi na potęgę inwestują w rolnictwo w Rosji, we Włoszech rząd Salviniego oddaje całe południe swego państwa pod chińskie inwestycje, Austriacy umożliwili Rosjanom przejęcie pakietu większościowego w opec, Węgrzy mają rosyjskie stacje benzynowe, a Czesi jeżdżą na konktrakty do Rosji pracować i sobie te wyjazdy chwalą. Kolejne rządy schłodziły stosunki z Rosją do zera stopni kelvina i nawet gdyby jakimś cudem Konfederacja wygrała i zmieniła ten szalony kurs tylko i wyłącznie na UE, to do ocieplenia stosunków z Eurazją mogłoby dojść dopiero za lat co najmniej kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt, bo to są państwa przywykłe do polityki obliczonej na bardzo długi dystans, u nich wszystko planuje się nie na lata ale na całe pokolenia. Ale spokojnie, PIS nigdy nie dopuści do poprawy stosunków ze wschodem. Inne kraje będąc w UE mogą czerpać korzyści ze współpracy ze wschodem, ale my nie, bo u nas znowu wygra PIS.
Prawdy nie zakrzyczysz21.08.2019, 23:15
Konfederacja? A ja myślałem że po klęsce do PE było samoistne rozwiązanie. Bosak pewnie też startuje bo jego brat jest dyrektorem u rosyjskiego oligarchy Olega Wiktorowicza Bojko. Tam nic nie dzieje się z przypadku.
0,4%21.08.2019, 20:45
Ale tłumy normalnie szok. Może zdjęcia robili w złą stronę. Pewnie za fotografem tysiące fanów. Dajcie spokój. Jak macie w planach wprowadzić w życie Korwina pomysły to nawet jednego punktu nie będzie.
70 % PIS21.08.2019, 20:38
@70 % PIS Kukiz publicznie się przyznał a i też jest ulubieńcem rosyjskich mediów. Czekam na wezwanie!
@@Konfertti Racja21.08.2019, 18:05
W zakresie użycia cuctatu a propos obecnego rządu - mogę się zgodzić:):)
hej21.08.2019, 16:10
DOKTORZE pod wieloma nickami pacjenci czekaja,polityka moze poczekac !
@Konfetti Racja21.08.2019, 14:23
Nie każdy jest reżyserem i erudytą jak Pan Grzegorz Braun również z KONFEDERACJI :)

Proszę sobie posłuchać Pana Grzegorza Brauna na you tube

Cytat
"......całość dramat w 3 aktach poprzedzony didaskaliami prowadzącego... " - tak mogę powiedzieć o obecnej sytuacji w rządzie :)
WYBIERAM - TYLKO KONFEDERACJA21.08.2019, 14:09
To jedyna PROPOLSKA alternatywa

Pan Grzegorz Braun intelektualnie miażdży wszystkich kandydatów opozycji !!!
@dziadek21.08.2019, 10:50
Cytat;
"Dla mnie "mniejsze zło", to KO, Lewica, Wiosna.... PiS to samo zło. Nawet dziś."
Dla mnie KO, Lewica, Wiosna, PSL,.... - to totalne zło !!
gorol21.08.2019, 10:24
POLECAM DO ODSŁUCHANIA NA YOU TUBE;

Ambasador RP mocno o Mateuszu Morawieckim! Od bankstera do Premiera! | Krzysztof Baliński
Pan21.08.2019, 07:04
Niech się promują i zabiegają o nasze głosy ale za swoje i duże pieniądze,a my to zweryfikujemy małym krzyżykiem.
Dość rządów mechesów21.08.2019, 06:46
@70 % PiS
Każdy kto mówi dziś rozsądnie w polityce zagranicznej jest przedstawiany jako szpieg Rosji. To jakieś szaleństwo. Około dziesięć lat temu garstka rusofobów ogłosiła Rosję naszym śmiertelnym wrogiem. Pobiegli na pomoc Gruzinowi który chciał wojować z Rosją a dziś sam jest w Gruzji ścigany przez rządzących (nawet na Ukrainie narozrabiał). Ciągła "paplanina" przeciw Rosji niczego dobrego nam nie przynosi. Utrzymywanie Ukrainy za nasze pieniądze ( pokłosie afery podkarpackiej) byle była wrogiem Rosji nie ma najmniejszego sensu. Nikt nam nie zabrania kupować gazu gdzie jest tańszy, zawierać korzystnych kontraktów (właśnie , było nie wybierać do sejmu Pawlaka i nie wysyłać go do Rosji), budować rurociągów do Skandynawii. Możemy to robić, tak jak robią to Niemcy, i wcale nie muszą iść na wojnę do Iranu. My wynajdujemy sobie wroga, a później szukamy tego, kto nas przed nim obroni. Stop temu szaleństwu.
dziadek20.08.2019, 23:59
Chyba nie zostałem zrozumiany. Dla mnie "mniejsze zło", to KO, Lewica, Wiosna.... PiS to samo zło. Nawet dziś. Kolejna afera w Ministerstwie Sprawiedliwości. Jeden podaje się do dymisji i premier mówi, że to załatwia sprawę, a przecież dokładnie widać, że Ziobro o wszystkim wiedział i nie ma mowy o jego dymisji. Podwyżki wszystkiego już chyba każdy odczuł. PiS pociągnie nas na dno, bo pieniądze kiedyś się skończą. Dlatego wybieram "mniejsze zło", czyli kogoś z poza PiS-u z realną szansą na mandat.
Pracownik szpitala20.08.2019, 23:08
Ordynator niech lepiej zabierze sie za prace w szpitalu na oddziale paliatywnym a nie zajmuje sie polityką personel pracujacy tam rezygnuje z pracy ucieka z oddziału bo niema szacunku przez kierownictwo tego oddziału ciagle zle i zle ordynnator jak chce zsjac sie polityką bo powinien odejsć z oddziału paliatywnego włącznie z oddziałową wtedy wróciły by pracownicy co odeszłi
@70 % PIS20.08.2019, 22:53
CYTAT: "Ciekawe czy ta trzymająca z Rosją partia zdobędzie chociaż jeden procent."
Ci, którzy fałszywie oskarżali Konfederację w maju o powiązania z Rosją, grzecznie się z tych słów wycofują.
Tego typu insynuacje kierować do sądu, więc albo jeśli coś masz to zgłoś sam do prokuratury, a jeśli nie masz nic to Ty możesz być wezwany do prokuratury za fałszywe oskarżenia :)
Zaszczepiony Przeciwko Obietnicom Bez Pokrycia20.08.2019, 22:38
@Gustaf
Nie mowimy o mnie, tylko o Konfederacji i tym, że powoływanie się przez nich na chrześcijaństwo jest mocno naciagane.
Ponadto sttasznie się miotasz - najpierw usilowałeś mi wmówić, że Kosciól Katolicki aprobuje karę śmierci, teraz, kiedy jednoznacznie ci wykazałem, że się mylisz, zaczynasz mnie przepytywać jaka wg mnie kara powinna być za ciężkie przrstepstwa.
Powiem ci w zaufaniu, że jestem zwolennikiem publicznych tottur, pręgierza, dybów, palenia na stosie i zasad z kodeksu Hamurabiego - ale ja nie usiłuję mowić, że to chrześcijańska postawa.
70 % PIS20.08.2019, 21:03
Ciekawe czy ta trzymająca z Rosją partia zdobędzie chociaż jeden procent.
Gustaf20.08.2019, 21:00
Jeszcze raz do "zaszczepiony..."
Nikt nie mówi, że kara śmierci będzie wykonywana co dziennie i na każdym skazanym, powiedz proszę jaka proponujesz karę za najbardziej okrutne przestepstwa, popełniane przez kogoś wielokrotnie, co jeśli nawet psychologowie i biegli stwierdza, że konkretny zloczynca nie przestanie tego robić (gwałcić, torturowac , mordować że szczególnym okrucieństwem, etc.) Jaka karę uważasz za adekwatna. Co do odwołań do ewangeli to znajdziesz wiele przykładów, że jednak dopuszcza np: co powiedział Dobry Lotr do Złego Lotra , nie wspominając już o Starym Testamencie, który też obowiązuje. Może jednak nie róbmy tu dysput teologicznych ale jeszcze raz proszę o odpowiedź: jaka karę proponujesz ?
tak na marginesie20.08.2019, 20:25
Co ktoś rozumie pod pojęciem "mniejsze zło"?!?!
Nie dajcie się omamić tym, że PIS rozdaje pieniądze "NASZE" - czyli CAŁEGO SPOŁECZEŃSTWA !!!
Pieniądze skończą się np. w styczniu i co ?!?!?
Zostaniecie w ręka w nocniku!!!

- PIS obiecało obniżyć ZUS i co ?!??!?!
- PIS obiecało podnieść kwotę wolną od podatku społeczeństwu i co ?!?!!?! - podniosło tylko posłom
- PIS obiecało repolonizować media i co?!?!
- PIS obiecało obniżyć VAT i co?!!?!
- PIS obiecało wstać z kolan ?!?!?! - położyło nas na łopatki!!!

Konfederacja jest pomijana w debatach, bo za dużo mówi o patriotyzmie, o Polsce i Polakach, bo mówi prawdę !!!!
TYLKO KONFEDERACJA :)20.08.2019, 20:14
PIS i PO "dogadane"
- My nie ruszamy waszych, Wy nie ruszanie naszych
- Czy został ktoś ukarany w jakiejkolwiek aferze?!?!?! - Nie, nikt nie został ukarany, bo my nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych, jak dojdziecie do władzy !!!!
- najkrótszy czas na zebranie podpisów poparcia dla partii małych, po to, żeby wyeliminować na starcie Konfederację !!!!
- PIS najbardziej boi się KONFEDERACJI
Smok20.08.2019, 19:42
Ja bym się tylko chciał nieskromnie wypowiedzieć w roli autorytetu dla tych, co znają mój nick i kojarzą go dobrze.

Ogólnie to PiS z PO nieźle dogadane pod stołem, PSL też dziadki, lewa strona odpada całkiem choćby za liderów typu zanbreg czy jakoś tak.

Zostaje tylko jedna opcja żeby ratować kraj: Konfederacja.

Także nie szczędźccie poparcia, dyskusji i namawiania przede wszystkim tych przed 30, którzy nierzadko nie głosują, a także najmłodszych 18-20, namawiajcie młodych znajomych do pójścia na wybory, a babkom wmawiajcie, że i tak pis wygra to nie musi iść głosować ;-)
Ferdek20.08.2019, 19:04
PiS to nie jest żadne mniejsze zło!
To takie samo ZŁO jak PO, Biedronie i inni ".Nowocześni".
Nawet gorsze, bo MÓWIĄ to co chce usłyszeć prawica, ale to co ROBIĄ to w 100% realizacja programu czerwonotęczowej lewicy.

@dziadek
"nie zagłosuję na Konfederację bo nie mają szans"
Logika na poziomie lewaka...
A jak mają mieć szansę, jeśli głosujecie na (rzekomo mniejsze) ZŁO?
Wyrocznia20.08.2019, 17:32
Konfederacja nie ma szans, lepiej zagłosować na mniejsze zło - powiedziało 50% Polaków i dalej będziemy mieli kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym. Lewackich wypocin w komentarzach nie będę prostował, bo chorych psychicznie trzeba leczyć, a nie z nimi dyskutować.
Adam20.08.2019, 17:08
Boże chroń Królową i nas Polaków przed takimi kandydatami.
Ludzie opamiętajcie się !!!!!20.08.2019, 16:55
PIS dobija resztki przedsiębiorczości!! Uzupełniają to, czego PO nie dokończyło !!!! Dlatego nie zagłosuję na PIS
Uważam, że czas dla partii PIS, PO, PSL. RAZEM, WIOSNA , SLD się skończył !!!
STAWIAM NA KONFEDERACJĘ !!! TYLKO ONI MÓWIĄ ROZSĄDNIE !!!

Partie, które obiecują rozdawanie pieniędzy na prawo i lewo do niczego dobrego nie doprowadzą !!!! Bo kiedyś te pieniądze się skończą !!!!!! A wtedy ludzie obudzą się z ręką w nocniku;
- nie będzie zasiłków
- nie będzie pracy
- zostaną zakłady wykorzystujące pracę niewolników
- nie będzie żadnej przyszłości
Ci ludzie rządzą 40 lat i jest coraz to lepiej czy gorzej ?!?!
Wciskają nam tęczowych, ogłupiają nas na każdym kroku
Ziomek20.08.2019, 16:51
Marnie to wygląda
Ludzie opamiętajcie się !!!!!20.08.2019, 16:47
PIS dobija resztki przedsiębiorczości!! Uzupełniają to, czego PO nie dokończyło !!!! Dlatego nie zagłosuję na PIS
Uważam, że czas dla partii PIS, PO, PSL. RAZEM, WIOSNA , SLD się skończył !!!
STAWIAM NA KONFEDERACJĘ !!! TYLKO ONI MÓWIĄ ROZSĄDNIE !!!

Partie, które obiecują rozdawanie pieniędzy na prawo i lewo do niczego dobrego nie doprowadzą !!!! Bo kiedyś te pieniądze się skończą !!!!!! A wtedy ludzie obudzą się z ręką w nocniku;
- nie będzie zasiłków
- nie będzie pracy
- zostaną zakłady wykorzystujące pracę niewolników
- nie będzie żadnej przyszłości
Ci ludzie rządzą 40 lat i jest coraz to lepiej czy gorzej ?!?!
Wciskają nam tęczowych, ogłupiają nas na każdym kroku
Ewa20.08.2019, 16:11
PiS to samo obiecuje. Nie ma co tracić głosu na tych co i tak nic nie będą mogli zrobić po wyborach.
Robert20.08.2019, 16:01
Mogli przynajmniej przyjść z rodziną. Byłoby więcej ludzi a tak bida z nędzą. A tak na poważnie gdzie jest dokładny program z projektami ustaw i wyliczeniami kosztów realizacji obietnic?
Zaszczepiony przeciwko obietnicom bez pokrycia20.08.2019, 16:01
@ Gustaf
1. proponuję zapoznać się z Ewangeliami i nie próbować zastępować nauk Jezusa jakimiś interpretacjami, pod tytułem
2. niemniej jednak: Papież Franciszek zmienił paragraf Katechizmu na temat kary śmierci
Papież Franciszek zmienił paragraf Katechizmu Kościoła Katolickiego na temat kary śmierci. Stwierdza on obecnie, że ?Kościół w świetle Ewangelii naucza, że kara śmierci jest niedopuszczalna, ponieważ jest zamachem na nienaruszalność i godność osoby, i z determinacją angażuje się na rzecz jej zniesienia na całym świecie?.

Beata Zajączkowska ? Watykan

Zmianę w Katechizmie Ojciec Święty zaaprobował specjalnym reskryptem. Towarzyszy mu list prefekta Kongregacji Nauki Wiary do biskupów całego świata tłumaczący, że ?nowe sformułowanie paragrafu 2267. Katechizmu wyraża rozwój doktryny? i ?nie stoi w sprzeczności z wcześniejszym nauczaniem?. Katechizm Kościoła Katolickiego został promulgowany w 1992 r. przez Jana Pawła II i już trzy lata później ? po wydaniu encykliki Evangelium vitae ? została do niego wprowadzona zmiana dotycząca właśnie kary śmierci. Przyjęty wówczas paragraf dopuszczał najwyższy wymiar kary, jednocześnie jednak podkreślał, że przypadki absolutnej konieczności usunięcia winowajcy są bardzo rzadkie.
Konfetti Racja20.08.2019, 15:56
Warto włączyć i posłuchać tych 7 minut kompletnej kompromitacji..
Czego można spodziewać się po partii, która odstawiła taką amatorszczyznę w trakcie konferencji prasowej, mającej promować kandydatów.
Złe nagłośnienie, kandydaci przemawiają patrząc gdzieś na boki, jąkając się, powtarzając, mówiąc niewyraźnie. Ale co najgorsze - oni zupełnie nie przygotowali tego, co mieli powiedzieć - wyszedł propagandowy bełkot na wyjątkowym poziome ogólności! A skoro kandydaci nie wiedzą, co mają powiedzieć, to tym bardziej nie wiedzą, co będą robić, kiedy jakimś cudem zdobędą władzę.
Przemowa pana Skupnia o tym, że "razem tutaj będziemy tworzyć wielki, potężny komitet wyborczy" brzmiała jak z kabaretu, biorąc pod uwagę zainteresowanie "tłumów"...
Poza tym, Konfederacja chce jako najważniejszy temat (a od tego lider okręgu zaczął przemowę), podnieść aborcję i tylko do tego miął jakieś liczby (1086 aborcji od 2015 roku); w zakresie opieki zdrowotnej pan doktor opowiadał o tym, jak świetnie działała służba zdrowia w latach 30 XXw, a pani przedsiębiorca jak mantrę powtarzała, że nie chcą walczyć przeciwko komuś tylko o coś, ale nie dokładnie wiedziała o co, więc nie powiedziała.
Ocena sędziów (od 1 - 10 pkt)
wykonanie: 1pkt (za obecność)
wrażenie artystyczne: 1 pkt (ładne korale)
całość dramat w 3 aktach poprzedzony didaskaliami prowadzącego
dziadek20.08.2019, 15:55
Zmarnowany głos. Jeśli jakaś partia nie rokuje, że przekroczy 5%, to nie głosuję, nawet na wujka, czy ciotkę. Dopóki mamy taki system głosowania wolę zagłosować na "mniejsze zło". Dokładniej: oddając głos na partię, która nie wchodzi do sejmu robisz przysługę partii, która wygrywa wybory. Resztę niech sobie każdy dopowie sam...
wzrokowiec,20.08.2019, 14:20
nie przekroczą progu wyborczego , zapunktują dla PIS-u, to proste ja drut,-Dont"
Gustaf20.08.2019, 14:16
do "Zaszczepiony przeciwko obietnicom bez pokrycia"
Proponuję zapoznać się z zapisami Katechizmu Kościoła Katolickiego odnośnie kary śmierci, a dopiero później wytaczać argumenty na śmieszność konkretnych poglądów. Stosunek do aborcji i kary śmierci w przypadku Konfederacji nie ma nic wspólnego z Chrześcijaństwem, chociaż jest jak najbardziej zbieżny.
obiektywny20.08.2019, 13:45
Wydaje mi się ze Skupień startuje samodzielnie, bez Konfederacji.
Zaszczepiony przeciwko obietnicom bez pokrycia20.08.2019, 13:28
Chrześcijaństwo wg Konfederacji: zakaz aborcji i żądanie przywrócenia kary śmierci. W sumie śmieszne, chociaż niezbyt wesołe.
(Oczywiście nie twierdzę, że tylko Konfederaci są mocno niespójni w swoich poglądach, bo z drugiej strony są tacy, którzy uważają,że kara śmierci to wyjątkowe barbarzyństwo, ale aborcja, to taki sam zabieg jak pedicure).
Ten brak spójności logicznej w głoszonych przez nich tezach wynika, moim zdaniem z faktu, że politycy vel kandydaci na polityków mówią, to, co ich zdaniem chcą usłyszeć wyborcy. Sami nie mają żadnych poglądów, poza poglądem, że przydałoby się dorwać do koryta.
Ale wszyscy są zgodni co do jednej kwestii - kiedy zostaną wybrani nastąpi powszechna szczęśliwość i wszelkie troski wyborców znikną :)
...20.08.2019, 13:25
Trzymam za WAS :)
Super Andrzej !! :)20.08.2019, 13:24
Trzymam za Was i życzę przebicia tego starego betonu komunistycznego i neokomunistycznego!!!
Najbardziej rozsądne ugrupowanie obecnie20.08.2019, 13:22
Nareszcie normalni kandydaci nie powiązani z partiami aferowymi.
Trzymam za Was i na pewno zagłosuję na Konfederację !!!
ewa20.08.2019, 13:20
Brawo !!!!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl