22.08.2019, 16:15 | czytano: 7354

Tragedia w Tatrach. Miasto odwołuje imprezy. Zamiast zabawy - modlitwa

Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula odwołał dzisiejsze koncerty odbywające się w ramach 51. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. Powodem jest popołudniowa burza, w wyniku której w Tatrach zginęło kilkoro turystów.
Na razie nie wiadomo, ile dokładnie jest ofiar śmiertelnych. Mówi się o 3-4 osobach nieżywych i kilkunastu rannych. Pioruny uderzyły w rejon Giewontu i tam jest najwięcej poszkodowanych. Rannych i martwych turystów transportują do Zakopanego z Tatr śmigłowce Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do pomocy w Zakopanem zadysponowano karetki z całego regionu.
W związku z tragicznymi wydarzeniami Urząd miasta w Zakopanem wydał komunikat o następującej treści:

"Burmistrz Miasta Zakopane informuje, że w związku z tragiczną sytuacją w Tatrach, gdzie w wyniku porażenia piorunem zginęło kilku turystów, a wiele osób zostało poszkodowanych, odwołane zostają wszystkie dzisiejsze wydarzenia organizowane w ramach 51. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. Około godziny 16:00 zamiast zaplanowanego bicia rekordu w tańcu zbójnickim odbędzie się jedynie zbiórka na Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Natomiast Organizatorzy wspólnie z publicznością, która przybędzie na godz. 17:00 na Galę Jubileuszową 100-lecia Związku Podhalan, uczczą pamięć tragicznie zmarłych oraz odmówią modlitwę za wszystkich poszkodowanych. Gala, a także wieczorna zabawa taneczna, zostają odwołane".

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Świat się śmieje a ludzie giną22.08.2019, 23:28
Pewne rejony w Tatrach powinny być zamykane na pewien okres w roku a jeśli nie to wstęp tylko dla pewnych ludzi
.Idą w zimie w szpilkach i sandalach albo nocą bez latarek. Po prostu kretyni lezą tam po śmierć-tak jak na rolą perć. Teraz modlitwa a w weekend i tak ktoś zginie w górach. Promowac góry każdy potrafi ale żeby ludzi przybyłych tam jakoś uświadomić co i jak to już ni ma komu. Już widzę te memy na fb.typu "poszli po śmierć w Tatry bo nie chcieli dostać w...pl w tatrzańce "
Burza22.08.2019, 19:57
To są góry a nie pagórki...ludzie o o tym nie wiedzą..
turysta z plecakiem22.08.2019, 17:17
Dlaczego dyrekcja tatrzańskiego parku nie wprowadziła dla turysty jakich kol wiek informacji o stanie pogodowym ----dobrze wiecie ze cepry mają tylko zaliczyć Gubałówkę - giewont oraz Krupówki i idą jak male owieczki na żez.
takitam.22.08.2019, 16:54
to nikt nie wiedzial, ze nadciaga burza,a wtedy jezeli juz sie jest w gorach trzeba natychmiast zchodzic w dol? nikt nigdy o tym w radiu i telewizorni nie trabil? od rana byla paskudna pogoda...
Gutek7822.08.2019, 16:22
no to teraz jak będzie jakikolwiek wypadek w Tatrach, na Zakopiance, w Zakopanem i w okolicy będziemy odwoływać imprezy i żałoba... Nie wiem czy to najlepsza droga. Ludzie wypadki się zdarzają,... ale bez przesady z tego typu żałobami gminnymi..
Turysta22.08.2019, 16:20
Słuszna decyzja. Dobrze, że w taki sposób uczci się pamięć zmarłych i poszkodowanych.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl