22.08.2019, 18:19 | czytano: 12086

Rośnie bilans ofiar burzy w Tatrach. Uruchomiono specjalną infolinię

Fot. Piotr Korczak
Najnowsze informacje mówią już o 4 osobach zabitych, w tym dwójce dzieci oraz ok. 30 rannych. To efekt gwałtownej i silnej burzy, która przeszła po południu nad Tatrami. Pioruny uderzyły m.in. w Giewont, na którym byli turyści.
Ostateczna liczba ofiar nie jeszcze znana, gdyż akcja ratownicza wciąż trwa. Do Zakopanego, do pomocy ratownikom Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy jednocześnie prowadzą akcję ratunkową w Tatrach Zachodnich, gdzie szukają uwięzionych w Jaskini Wielkiej Śnieżnej dwóch grotołazów, skierowano kilka śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, strażaków z quadami, przyjechali też ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR. Rannych transportują do szpitali karetki z całego regionu. Poszkodowani przewożeni są do szpitali w Zakopanem, Nowym Targu i Krakowie. Trwa też ewakuacja turystów z Tar m.in. z hali Kondratowej.
Burza pojawiła się również po słowackiej stronie Tatr. Tam od uderzenia piorunem zginęła jedna osoba, a kolejna została ranna - podaje portal noviny.sk.

W Zakopanem z powodu tragedii odwołano dziś Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich. Jego uczestnicy spotkają się na modlitwie.

Świadkowie mówią o wyjątkowo silnej burzy w Tatrach i w Zakopanem. Tymczasem prognozy pogody nie zapowiadały na dziś ani deszczu, ani burzy. Z tego też powodu wielu turystów wybrało się w góry.

W związku z tragedią uruchomiona została specjalna infolinia. Pod numerami 18 20 17 100 i 18 20 23 914 można uzyskać można informacje o osobach poszkodowanych podczas dzisiejszej burzy w Tatrach oraz zgłaszać osoby, które nie powróciły z wycieczek górskich i nie ma z nimi kontaktu.
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Edyta23.08.2019, 11:32
Pełen szacunek i podziękowanie dla Wszystkich służb niosących pomoc w tej akcji ratunkowej :)
z Podhala...22.08.2019, 23:35
Anty wróżbita...
A ja czekam kiedy w końcu zacznie się karać takich pseudo NIEMYŚLACYCH zniewolonych internertem bezmózgów , bez wyobraźni.
Pomyśl o tym.
Pawel22.08.2019, 20:41
ANTY WRÓŻBITA - popieram wypowiedź. W średniowieczu przepowiednie miały o wiele większą trafność.
Anty wróżbita22.08.2019, 19:01
Może w końcu zacznie się karać pseudo-prognozowe portale pogodowe. Wiem, że w Rosji mieli coś takiego wprowadzić. Jeśli w jakimś procencie prognoza się nie sprawdza, to albo płacić wysokie kary, albo zwijać się z internetu ze swoimi wróżbami. Wczoraj sprawdzałem pogodę bo chciałem się gdzieś wybrać i zapowiadali dobrą pogodę, bez deszczu. Trafność większości portalów prognoz pogodowych sprawdza się w mniejszym stopniu niż bym rzucał monetą i sugerował się takimi wynikami.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl