27.08.2019, 18:40 | czytano: 5597

Na Marysinej Polanie ma powstać wieża widokowa, ale nie ma jej kto wybudować

Arch. Podhale24.pl
Urząd Gminy w Lipnicy Wielkiej już po raz trzeci szuka wykonawcy punktu odpoczynku wraz z wieżą widokową na Marysinej Polanie. Zarówno w trybie zapytania ofertowego jak również w trybie przetargu nieograniczonego nie pojawił się żaden wykonawca.
- Ten rok jest wyjątkowo trudny, jeśli chodzi o znalezienie wykonawców na zaplanowane prace. Przez utrzymującą się bardzo dobrą koniunkturę na rynku budowlany brakuje wykonawców. Jest to problem dla wszystkich włodarzy. Mam jednak nadzieję, że uda się znaleźć odpowiednią firmę, która wykona dla nas tę nową dla naszej gminy atrakcję – komentuje Mateusz Lichosyt, wójt gminy Lipnica Wielka.
W ramach przetargu w bardzo urokliwym miejscu, tuż przy granicy ze Słowacją, ma powstać punkt wypoczynkowy wraz z wieżą widokową wysoką na 12 metrów, z której można będzie podziwiać panoramę Tatr i Beskidów, a także położone nieopodal Jezioro Orawskie. Dodatkowo zamówienie przewiduje budowę wiat turystyczno – rekreacyjnych na terenie Lipnicy Wielkiej. W ramach ogłoszonego na nowo przetargu gmina będzie oczekiwać na zgłoszenia wykonawców do 10 września br. do godz. 10:00. Planowany termin zakończenia robót dla punktu odpoczynku wraz z wieżą widokową to 20 grudnia 2019 roku, natomiast dla wiat turystyczno – rekreacyjnych to 31 lipca 2020 roku.

Dodajmy, że jest to część projektu realizowanego zarówno po polskiej jak i słowackiej stronie w miejscowości Zubrohlava współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

Źródło: Urząd Gminy Lipnica Wielka, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Zibi31.08.2019, 00:40
Te wieże to jakaś zaraza chyba. Wszyscy samorządowcy chcą budować szpetne wieże widokowe. Szkoda, że nie mają takiego parcia na drogi z prawdziwego zdarzenia z infra towarzyszącą itp.
Były radny28.08.2019, 13:03
Zainteresowany , jaki jest problem w każdej chwili nowy wójt się jeszcze może wycofać z projektów Jazowskiego dopóki nie podpisze umowy. To co piszesz o projekcie Muzeum Paserstwa to całkowicie nie prawda ,tak się nazywa bo musi , ale w tym projekcie ze Słowakami jest Sala gimnastyczna przy SP4 i drogi.Na marginesie Lipnica zawsze miała długi i to większe , a z tego co wiem to we wszystkich sąsiednich gminich też są długi i to dużo większe.
Przywarówcon28.08.2019, 12:41
Zainteresowany,jakbyś nie wiedzioł projekt Muzeum Pasterstwa to jest sala gimnastczna u nos przy skole w Przywarówce, kilometer drogi asfaltowej tyz u nos i trzy kilometry drogi żwirowej w Centrum do Rabczyc .Tak jak nie wiys o cym pises to lepi nie pis,a dług przed Jazowskim był wiyksy hej!
Staszek28.08.2019, 09:51
Raba Wyżna w tym momencie prowadzi okazania nowych granic poscaleniowych, scalenie trwało parę pojedyńczych lat.

I to jest coś czym się trzeba zająć a nie jakaś wieża w lesie.

Jak macie utrzymać młodych ludzi w wiosce jak tak gospodarujecie
włóczykij28.08.2019, 09:50
Wszystkie te wieże widokowe tylko szpecą widoki.
Też obserwator28.08.2019, 09:07
Na taką Gminę jak Lipnica Wielka to i tak jest bardzo dużo zrobione, bo nigdzie niema wszystkiego.Trzeba się cieszyć że były wójt zrobił dużo ,a obecny też chce, a nie narzekać jak zawsze bo cudów nie będzie.
Zainteresowany gminą28.08.2019, 07:53
Obserwator: jak nie wiesz co się dzieje w gminie to się nie wypowiadaj, a lepiej idź do urzędu gminy i się zapytaj wójta bądź zastępcy. Projekty na wieżę widokową i muzeum pasterstwa z budżetu gminy będzie kosztować gdzieś 1,5 miliona złotych i to są projekty które zostały po Jazowskim. Moim zdaniem te pieniądze powinny pójść na drogi a nie jakieś chore atrakcje które i tak nie będą cieszyć się zainteresowaniem. Przykładem niech będzie muzeum drukarstwa w Nowym Targu gdzie jak na miasto Nowy Targ odwiedzających jest bardzo mało. Przypominam, że Jazowski jak odchodził mówił że nie zostawia zadłużonej gminy, a jak planowali budżet na 2018 rok to żeby dopiąć budżet trzeba było wziąć kredyt prawie 2 miliony.
Bob Budowniczy28.08.2019, 07:36
Gdyby tak policzyć co Watycha obiecał a nie wybudował, to by dnia nie wystarczylo
Jan od kudzi z Austri z lipnicy wielkiej28.08.2019, 06:33
droge u kudzi kiedy zrobicie
wqa27.08.2019, 23:25
Z tego co wiem, to wieża jest kontynuacją projektów poprzedników. Niestety objęcie władzy często wiąże się z tym że trzeba coś dokończyc :)
Obserwator27.08.2019, 20:34
No pięknie, na wieżę widokową to znajdą się pieniądze w gminie, ale na naprawę dróg, oświetlenie, chodniki, remont budynków gminnych to już nie ma pieniędzy nie wspominając już o wodociagu. Rozumiem że to z projektu i będzie dofinansowanie ale są ważne i ważniejsze sprawy, o które można składać wnioski.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl