29.08.2019, 17:50 | czytano: 4767

Powiat Nowotarski zdobył pieniądze z tzw. funduszu autobusowego. Przeznaczy je na nową linię pasażerską

Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
Z pieniądze z otrzymanej dotacji Powiat Nowotarski sfinansuje uruchomienie nowej linii autobusowej, która zawiezie mieszkańców gminy Ochotnica Dolna do Nowego Targu.
W Krakowie wojewoda małopolski Piotr Ćwik spotkał się z przedstawicielami samorządów, które uzyskały dopłaty. Dotację otrzymał między innymi Powiat Nowotarski. Starosta Krzysztof Faber oraz urzędujący członek zarządu Karol Skrzypiec podpisali z nim umowę w tej sprawie.
W województwie małopolskim dopłaty z tzw. funduszu autobusowego otrzyma 12 gmin, 2 powiaty i samorząd województwa małopolskiego. Powiat Nowotarski uzyskał 38502 złotych. Kwota zostanie przeznaczona na planowaną nową linię Tylmanowa (Kłodne) – Ochotnica Dolna – Ochotnica Górna – Nowy Targ, która będzie uzupełnieniem istniejących już połączeń z Ochotnicą Dolną i zastąpi niedawno zlikwidowane, bezpośrednie połączenie odcinka Tylmanowa (Kłodne) – Nowy Targ.

– Rozstrzygnięty właśnie nabór wniosków w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych to pierwszy krok do walki z komunikacyjnymi „białymi plamami” i odbudowy sieci lokalnych połączeń. Mieszkańcy wielu miejscowości czekają na reaktywację komunikacji autobusowej lub jej poszerzenie. Samorządy, które już teraz skorzystały ze środków Funduszu, niejako wyznaczają ścieżki dla innych. Gratuluję wszystkim, którzy wykorzystali tę szansę i z sukcesem podjęli się trudu realizacji tego zadania. Życzę, aby ta inwestycja przyniosła jak najwięcej pożytku mieszkańcom – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie, oprac. r/
zobacz także
komentarze
gilda01.09.2019, 11:23
Co za 38000.00 tyś można zrobić? To koszt utrzymania linii może miesiąc albo dwa. A potem co? Niech gmina utrzymuje linię. Przecież jak linia nie będzie rętowna to żaden przewoznik nie będzie dokładał do interesu.
drex31.08.2019, 22:59
Miasto tradycyjnie śpi. Szykują się na bal burmistrza.
Królczyk na starostę30.08.2019, 21:29
Aż się dziwię, że Królczyk nie ogłosił że to on załatwił ten autobus do Nowego Targu tak jak most pod Słubicą . Starosta dostał kasę na most no bo most należy do powiatu a wójt Królczyk lata i papla, że to on załatwił kasę na most p[od słubicą w Ochotnicy - błazenada
Brawo30.08.2019, 06:33
Piątka Kaczyńskiego zawitała i u nas.
skeptic29.08.2019, 23:32
@ Gratulacje:
Gratulacje dla mieszkańców Tylmanowej i Ochotnicy oraz dla rządu że a/ wygospodarował pieniądze na ten ce, i b/ że nie był głuchy i ślepy na potrzeby komunikacyjne mieszkańców, choć to oczywiście i tak kropla w morzu potrzeb, ale bez zmiany całej polityki komunikacyjnej państwa rowiązać tego problemu chyba się nie da. Natomiast śmieszy mnie i irytuje wręcz stawianie tej kwestii w ten sposób, że to jest jakaś imienna zasługa konkretnego człowieka, te przepychanki czy wójt czy starosta "załatwił kasę" są tak infantylne że aż ręce opadają. Jeden wielki Heros na stołku w gminie kontra drugi wielki heros na stołku w starostwie, a obaj robią umizgi do wielkiej bogini w Sejmie i do półboga w województwie, no i żeby zrozumieć mechanizm przyznania tych środków to trzeba studiować tę mitologię, analizować grymasy lub uśmiechy na twarzy herosów, bogiń i półbogów. To naprawdę tak nie działa. Jest potrzeba, to oni wszyscy są od tego żeby tę potrzebę zaspokoić, są procedury nadające każdej inwestycji rangę i priorytet, które czynią z tych mitycznych postaci zwykłych urzędników żmudnie wykonujących zlecone im przez nas zadania, bo to my nimi rządzimy a nie oni nami, to oni są na służbie, sami zresztą jej chcieli.
Gratulacje29.08.2019, 22:30
Brawo Panie Starosto. Niestety spodziewać się można, że mieszkańcy Ochotnicy przekonywani będą przez wójta że to jego zasługa. Na szczęście są jeszcze niezależne media, które piszą prawdę.
Frydek29.08.2019, 22:19
A Frydman do Łapsz Niznych kiedy będzie jeździł?? Jamróz obiecałes dojazd!!!!!
takich wiecej29.08.2019, 20:10
pan radny AJ jest wszechwładny wszystko załatwi
jan osik29.08.2019, 19:17
Brawo dla wojta Ochotnicy ,skromny ale skuteczny
fbb129.08.2019, 18:00
A najemnicy do wykonywanio robót w Zokopanym z Gminy Raba Wyżna zostaną pozbawieni busa od piyrsego września.
skeptic29.08.2019, 17:55
To jest niestety kropla w morzu komunikacyjnych potrzeb mieszkańców, ale oczywiście, nie czas na malkontenctwo, trzeba się cieszyć że choć to jest. Trzeba myśleć też o białych plamach w niedziele i święta, a zwłaszcza w dni takie jak Boże Narodzenie, Nowy Rok, itd. - wtedy też musi coś jechać.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl