31.08.2019, 17:35 | czytano: 13685

Zakończyły się manifestacje w Rabce-Zdroju. Miłość, wolność, demokracja kontra Bóg, Honor, Ojczyzna (zdjęcia)

Fot. Piotr Kuczaj
Godzinę trwały manifestacje zwolenników i przeciwników LGBT w Rabce-Zdroju. Przez większość czasu pikietujący, którzy spotkali się na placu św. Mikołaja, przekrzykiwali się poglądami i hasłami, gwizdali, śpiewali i obrzucali obelgami. Do incydentów nie doszło.
Bezpieczeństwa podczas obu pikiet skutecznie strzegła policja. Funkcjonariuszy było prawie tylu, ilu pikietujących. Podzielili oni plac na dwa obszary, które szczelnie odgrodził kordon funkcjonariuszy, izolując od siebie jednych i drugich manifestantów.
Przeciwników LGBT i obrońców tradycyjnych wartości było co najmniej dwa razy więcej, niż tych drugich. Dużą część stanowili przedstawiciele ONR Podhale i organizacji Małopolscy Patrioci. Byli też reprezentanci partii Konfederacja. Po stronie obrońców godności gejów, lesbijek, osób transpłciowych i biseksualistów, stanęło ok. 30 osób, w tym członkowie partii Razem.

Pierwsi domagali się poszanowania dla tradycyjnych polskich i katolickich wartości, drudzy - tolerancji i szacunku dla inności i odmienności seksualnej.

Manifestacje trwały godzinę. Oprócz pokojowych haseł, pojawiły się wyzwiska. Jedni skandowali "Zboczeńcy" i "Sodomici", drudzy "Faszyści" i "Naziści".

Po godzinnej pikiecie, przemówieniach, okrzykach i głośnych gwizdach, uczestnicy obu manifestacji rozeszli się pod okiem policji, która oceniła zgromadzenie, jako spokojne.

r/ zdj. Piotr Kuczaj
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
do Artur02.09.2019, 18:51
Co to znaczy niepokalane serce ? W jaki sposób serce kogokolwiek może być skalane. Proszę o wyjaśnienie w kilku słowach.
Fearless Wretch02.09.2019, 15:22
Ojoj, Latający Cyrk George'a Sorosa nie zabłysnął liczebnością ekipy. Trzeba było zatrudnić na zleceniówce support w postaci Partii (Nie Tym) Razem, żeby tęczowym rzygiem splamić honor Rabki.
Zboczeńców boli, że u nas wciąż króluje normalność, ale spokojna głowa - jedźcie do Wawy, tam będziecie mogli kąpać się w "GW-nie" po szyje.
PAL02.09.2019, 11:55
Cud?
Jaki cud zgodnie z marksistowską nauką w związkach jednopłciowych rodzi się więcej dzieci niż u par hetero
Artur02.09.2019, 10:20
Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus.
Odprawiajcie Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca jako wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Prosiła o nie Maryja w Fatimie i w Pontevedra. Warunki jakie muszą być spełnione w ramach tego Nabożeństwa to niżej wymienione warunki: 1. Spowiedź w pierwszą sobotę miesiąca (do spowiedzi należy przystąpić z intencją zadośćuczynienia za zniewagi wobec Niepokalanego Serca Maryi - w kolejne pierwsze soboty można przystąpić do spowiedzi w intencji wynagrodzenia za jedną z pięciu zniewag, o których mówił Jezus; można wzbudzić intencję podczas przygotowywania się do spowiedzi lub w trakcie otrzymywania rozgrzeszenia). 2. Komunia Święta w pierwszą sobotę miesiąca. Po przyjęciu Komunii Św. należy wzbudzić intencję wynagradzającą. 3. Różaniec wynagradzający w pierwszą sobotę miesiąca. Należy wzbudzić na początku intencję wynagradzającą, powiedzieć Matce Najświętszej, że będziemy się modlić, by ratować grzeszników i dać dowód miłości do swej Matki. Jeśli modlimy się prywatnie, spróbujmy to zrobić własnymi słowami. 4. Piętnastominutowe rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi w pierwszą sobotę miesiąca. Chodzi o 15 minut rozmyślania o ściśle określonej przez niebo tematyce: mamy pochylić się nad jedną (lub kilkoma) z tajemnic różańca (dowolną tajemnicą, również nowymi tajemnicami światła). Wzbudźmy intencję wynagradzającą za grzeszników, którzy nie chcą słuchać Matki Najświętszej ani być Jej dziećmi, którzy okazują Maryi obojętność, a nawet Ją nienawidzą i wiele czynią, by pomniejszyć Jej chwałę.
Duszom, które w ten sposób starają się mi wynagradzać ? mówi Matka Najświętsza ? obiecuję towarzyszyć w godzinie śmierci ze wszystkimi łaskami potrzebnymi do zbawienia.
czyżby?02.09.2019, 09:03
Normalny...ale co? Że do niedawna homoseksualizm uznawany był przez światową organizację zdrowia za chorobę i tylko banda lewackich oszołomów którzy nie mieli nic wspólnego z medycyną zadecydowała o tym żeby wykreślić homoseksualizm z listy chorób? Czy może masz na myśli najnowszą publikacje naukową która udowadnia że coś takiego jak gen homoseksualizmu czyli tak broniony przez was lewaków homoseksualizm wrodzony nie istnieje?
takitam.01.09.2019, 22:21
a gdyby tak po cichu, w zaciszu domowej alkowy kto chce i z kim chce, bez demonstrowania swoich preferencji seksualnych publicznie, czyz nie piekniejszy bylby swiat? jestem chlopczykiem i bardziej niz chlopcy podobaja mi sie dziewczynki, ale nic nie mam do chlopcow, ktorym podobaja sie chlopcy i dziewczynkom, ktorym podobaja sie dziewczynki. poprostu zacznijmy sie szanowac wzajemnie, a nie obrzucajmy sie bluzgami...
no cóż01.09.2019, 20:33
Rufio, dlaczego jesteś takim nietolerancyjnym faszystą? Dlaczego nie tolerujesz wyglądu innych i stereotypowo narzucasz co rzekomo chcieli zrobić? Dlaczego jesteś takim heterofobem? Idź bądź faszystą gdzie indziej...
Rufio01.09.2019, 17:23
Z jednej strony kilkanaście młodych dziewczyn i dwóch chłopaków wyglądających na nastolatków, z drugiej dwa razy wiecej rosłych facetów wyglądających jakby zaraz chcieli kogoś pobic... Ciekawa dysproporcja. Ci panowie musieli strasznie sie bac, skoro przyszli taka gromadą i poza skandowanymi obelgami nie mieli nic wiecej do powiedzenia. Żałosne wrażenie...
Normalny01.09.2019, 16:52
Większość komentarzy jest na takim poziomie, że lepiej ich nie czytać. Weźcie lepiej dobra książkę a jak tak bardzo chcecie być znawcami tematu LGBT, to najlepiej publikacje naukową na temat homoseksualizmu. Oglądajcie mniej pornoli a umysł będzie jaśniejszy. Dobrego dnia. Ps , świat zawsze był i będzie kolorowy, tylko konserwy są czarno- białe.
CHO DZI O OO01.09.2019, 16:00
Taki nastrój mam fatalny
Możem jest ASEKSUALNY ?
Drażni mnie manifestacja
Kiedy nie wiem czyja racja
Czy to pisząc dobrze robięm
Gender jestem czy homofobem ???

Na Świętego Mikołaja
Pikietowcy robią jaja
LGBT się zebrało !!!
i o sobie plotkowało :
Ze L nie lubi pałeczki \
Że G poszukuje dziureczki
Że B tu nie przebiera !!
A T się po babsku ubiera
Że T chce do OO jak L !!
A B chce do OO dowolnej
G zaś się publicznie-=
Publikuje
I 500 plus
Im brakuje.

Ej ludziska czyście głupie
Miejcie wszystko, wszystkich gdzieś
Bo i tak z tego nie będzie chleba
KOBIETY I MĘŻCZYZNY I NIEBA
DO TEGO TRZEBA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
ed01.09.2019, 12:09
@Borg
Rozbawiłeś mnie swoja głupotą i nieznajomością tematu
@Borg01.09.2019, 12:07
To jeszcze zacznij przebierz się za psa i biegaj nago, na czworakach po ulicy i krzycz, że jesteś psem, czyli jedną z 49 płci LGBT+
:)
Ty człowieku wiesz o co w tym wszystkim chodzi? Chyba nie :)
Snufkin01.09.2019, 11:45
Jedni i drudzy niczym się od siebie nie różnią. Pustogłowia owładnięte ideologiami.
feliks01.09.2019, 09:58
Czy na zdjęciu nr 38 i 47 jest Pani z Gronkowa?
oko01.09.2019, 09:56
@Wyrocznia
BRAWO DLA WYROCZNIA !!!
Bardzo trafne podsumowanie komentarzy obrońców ideologii LGBT+
@Piotr01.09.2019, 09:51
CYTAT "
A wy baranki boże, przeciwnicy tolerencji i akceptacji ludzi o innej orientacji seksualnej, w kosciele katolickim macie mnustwo homoseksualistow ich akceptujecie? ????."
mnóstwo pisze się przez "ó" kreskowane :)

A tak na marginesie;
Nie kumasz o co w tym wszystkim chodzi !! - i to jest przykre
Ziomek01.09.2019, 09:40
Prowokacja my tu się nie damy
M01.09.2019, 07:06
Niech każdy robi co chce Boga nie miesza do tego niech sobie będą gejami czy czym tam chcą po co odrazu się afiszowć co chcą pokazać głupotę i nic więcej
...01.09.2019, 05:42
Zdj na ktorym widze kobietę w ciąży popierająca to "cos" musze przyznac ze zal mi Pania.... Az przykro sie patrzy...
Borg01.09.2019, 01:55
Byłem. Widziałem. Zdecydowałem. Na początku obserwowałem z ciekawości co też obie strony wymyślą. A potem było już tylko gorzej. Szczególnie po "części oficjalnej". Przeraziło mnie to, i zmusiło do odpowiedzenia sobie jakiej chce Polski. Odpowiedź sama mnie zadziwiła. I od dziś stanowczo mówię NIE bucie, zastraszaniu, chamstwu, głupocie, złu w czystej postaci. Od dziś jestem tęczowy. Z przyzwoitości.
Summitttt31.08.2019, 23:52
Nie wiedzialem że Pan z Summitu lubi facetów... Smutne..
Pisowiec31.08.2019, 22:32
Ale jest tytuł artykułu. Przecież nikt z nich nie jest przeciwko Bogu, ani wyznawcom. Redakcjo, moderatorze, (sito polityczne) proszę o rozsądek!
Przecież nie piszecie artykuły dla matolstwa.
AHN31.08.2019, 22:21
Trole kontra wróżki. Jakby poważniejszych problemów nie było...
Wyrocznia31.08.2019, 22:18
Czytając komentarze, nie tylko tu, ale i na różnych portalach, dochodzę do wniosku, że spora ilość Polaków nadaje się tylko do siedzenia przed telewizorem, chodzeniu do pracy i oddawaniu haraczu rządzącym. Zero ludzkich odruchów buntu i walki o swoje wartości. Jak bydło bez sprzeciwu prowadzone na rzeź. Jak ktoś traci czas i pieniądze żeby bronić przyszłości tych ludzi i ich dzieci, to zostaje przez nich wyśmiewany. Przyjdzie czas kiedy natura upomni się o swoje prawa i przetrwanie gatunku ludzkiego, a dla tych co teraz plują na obrońców tradycyjnych wartości spotkanie z tą siłą będzie bardzo bolesne. Ziemia przesiąknie krwią, tylko dlatego, że dziś nie robicie nic by do tego w przyszłości nie doszło. Inteligentni ludzie z historii wyciągają właściwe wnioski, głupców historia niczego nie uczy. Niestety głupców zawsze jest więcej.
Piotr31.08.2019, 22:09
A wy baranki boże, przeciwnicy tolerencji i akceptacji ludzi o innej orientacji seksualnej, w kosciele katolickim macie mnustwo homoseksualistow ich akceptujecie? ????.
Anna31.08.2019, 22:01
Do "Cud?": Czy przyszło Ci do głowy, że po stronie LGBT są też ludzie hetero, którzy po prostu chcą pokazać, że ich wspierają?
piotr31.08.2019, 21:53
Ostatnie zdjęcie wszystko mówi, nic dodać nic ująć.
Sternik31.08.2019, 21:00
A ja znam i wspomnianą niżej Magdę i Leszka i Natalię i to są akurat, mimo różnic, wszystko osoby które dobrze zapisały się w mojej pamięci. Myślę, że tworzenie takich podziałów i problemów w miejscu gdzie każdy zna każdego wskazuję, że szczęśliwie nie ma tych prawdziwych stąd to wszytko cieszy, baczmy jednak jako rabczanie, bo np. osoby które przytaczam znam, ale kandydatów partii wszelakich podpiętych pod ten ewent i wysuniętych na czoło już nie - nie dajmy się sterować i wciągać w szaleństwo...
Ida31.08.2019, 20:38
ostatnia fotka i nie ma co więcej pisać, dobranoc.
jolka31.08.2019, 20:35
bez sensu...ta parada..widać , że niektórym się nudzi
jasiek31.08.2019, 20:31
Do nick Bolek
Mikolaj był za a nawet przeciw.
Na zdjęciach widzę Panów w genderowych kolorowych szortach.
Prawdziwi mężczyźni takich nie noszą.
Pobawili się , sobota szybko upłynęła.
Cud?31.08.2019, 20:26
Widzę na zdjęciu wśród tych "homo" jedną w stanie błogosławionym, to co jest grane?
przeciwnik LTE32GB31.08.2019, 19:56
kilkunastu, może 17. W jednym momencie 22 z tymi, co szli na dworzec.
To około 15 a nie około 30.
Benio31.08.2019, 19:35
Policja pewnie jutro poda dane, dotyczące ilości uczestników. Przy tak "dużej" manifestacji trudno się będzie doliczyć tych z jednej, jak i drugiej strony, bo jak widać na zdjęciach - ludzi tłum :)))
Ewa31.08.2019, 19:02
Jaki piękny "korytarz życia"policja utworzyła. W walce na krzyki i wyzwiska kto wygrał - większość kobieca (LGBT) czy męska (ONR i MP)?
wizard31.08.2019, 18:38
po obu stronach krzywe zakłamane twarze :(
nikomu nie dogodzi z totalnej31.08.2019, 18:27
zagonić towarzystwo do roboty fizycznej , drogi odbudowywać , itd..
prawda31.08.2019, 18:24
Ukradli dzieciom flagę i jeszcze mieli czelność manifestować w ich mieście.
bo31.08.2019, 18:24
Honor św.Mikołaja obronili chłopaki,brawo.A oni stoją zepchnięci przy jakiejś budzie i drą japy ,mogli zabrać jeszcze wojewodę,bo im dał zezwolenie.Ale ta parada miłości nie wypaliła,wstyd i żenada,ośmieszyli się,myślę,że się już nie pokażą.
obiektywny31.08.2019, 18:22
Takie ładne dziewczyny a tak nawalone we łbie
Odejdz bo cie trzepne diable krzyzem31.08.2019, 18:18
Chca nas zaczadzi,nje dajmy się oni z św mikołajem nic wspol ego nie mają to ideologia zła
pol31.08.2019, 18:18
Stoją tacy biedni,bezradni ,wystraszeni,nie wiedzą co mają ze sobą począć.Miejcie nad nimi litość,choroba nie wybiera!
rab31.08.2019, 18:15
Jedna z tych *** ma jeden trampek inny a drugi inny.I oni są normalni,tak twierdzą! Teraz odpoczynek i w drogę aby coś jeszcze zarobić bo jeść i opłacić takie banery trzeba.A tak w sumie,to co oni pokazali,trzeba mieć nie po kolei aby ''zarywać'' sobie wolny dzień.Myślałam,że ich burza dopadnie i rozgoni,ale widać,że diabeł czuwa!
mruwka31.08.2019, 18:11
Muszę przyznać że na zdjęciach bardziej podobała mi się strona tęczowa. Dużo tam było piękniejszych postaci aniżeli po drugiej stronie.
Bolek31.08.2019, 18:03
A św. Mikołaj był po której stronie ?
klio31.08.2019, 18:02
I to jest ta miłość tęczowych,a podobno z tą miłością przyjechali.Dziadostwo i chorzy,biedni ludzie,którzy też na chleb muszą zarobić.Magda,i znów ci nie wyszło,Soros ci wiele nie zapłaci!
Postronna31.08.2019, 17:55
Choćbym nie wiem jak była przeciwna LGBT, to w życiu bym nie stanęła po jednej stronie barykady z Leszkiem K. i Natalią Z.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl