03.09.2019, 13:00 | czytano: 6867

Wieża na Lubaniu otrzymała imię majora Chlipały

Fot. UG Ochotnica Dolna
OCHOTNICA DOLNA. Z okazji obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, odbyła się uroczystość nadania wieży widokowej na Lubaniu imienia majora Józefa Chlipały „Lubańskiego”.
Wydarzenie rozpoczęło się od przywitania gości i mieszkańców przez organizatorów tj. wójta gminy Ochotnica Dolna Tadeusza Królczyka i prezesa stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Gorce – Pieniny Tomasza Hamerskiego.
Następnie rozpoczęła się mszy św. w intencji poległych. Mszę św. sprawowali ks. Paweł Łebski – wikariusz w parafii pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Ochotnicy Dolnej, proboszcz  parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Kluszkowcach – ojciec Andrzej Gut oraz ks. Waldemar Jagieła.   
Po mszy wójt gminy Ochotnica Dolna wygłosił laudację o majorze Józefie Chlipale. Został odśpiewany również Hymn Polski. Następnie poczty sztandarowe, wraz z przedstawicielami rodziny Józefa Chlipały – „Lubańskiego” z wnukiem Janem Ziembą i zaproszonymi gośćmi, przeszli do wieży w celu odsłonięcia i poświęcenia tablicy upamiętniającej nadanie wieży widokowej na Lubaniu imienia Józefa Chlipały – Lubańskiego.

Na koniec wszyscy zebrani zostali zaproszeni przez Prezesa Stowarzyszenia LGD Gorce Pieniny Tomasza Hamerskiego na IX Piknik Rodzinny, podczas którego można było skosztować tradycyjnej góralskiej kuchni m. in. grochówki.

Źródło: UG Ochotnica Dolna, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
to mu najlepiej wychodzi05.09.2019, 08:05
Jan Hamerski jedynie umie zadłużać
szpital na 42 miliony
a teraz Polskę na miliardy
pokazcie chociaż jedną inicjatywe tego osobnika
Bolo4904.09.2019, 21:56
Mam pytanie. Czy wszystko w Polsce musi byc czyjegos imienia? Czy nie moze to byc po prostu wieza na Lubaniu. Nie chce tutaj szydzic ale niedlugo wladze wezma sie za wszystkie przystanki autobusowe i nazwa je czyims imieniem, albo maszty sieci komorkowej ( tez sie do tego nadaja ). A to ze wszystko trzeba przedtem poswiacic to juz nie podlega dyskusji chociaz po takim poswieceniu nie ma absolutnie zadnej gwarancji ze poswiacony obiekt nie ulegnie z jakiegokolwiek powodu zniszczeniu.
swój03.09.2019, 20:43
Masyw Lubania leży w Gorcach, jednak najbardziej kojarzy się z Tylmanową, a zwłaszcza z lewą stroną Dunajca, np. z osiedlami Miazgi, Padoł, Ziemianki Ligasy oraz Kotelnica. Obecność Pani posłanki ze Spisza oraz senatora RP ze Szczawnicy ma charakter typowo polityczny mający na celu zbieranie głosów.Natomiast dlaczego nie zostały naprawione bądź zainstalowane nowe kamery na wieży widokowej, to jest skandal który obciąża bezpośrednio władze gminy. Nie jest możliwe, ażeby od początku roku nie można było zamontować kamer. a już w przypadku, gdy uroczystości obecne były planowane dużo wcześniej, to brak obrazu z kamer jest skandalem i chyba arogancją władz gminy.
sandacz03.09.2019, 17:56
uroczystosci uroczystościami ciekawi mnie kiedy naprawią kamery na wieży
kaganek03.09.2019, 17:05
ino mi tam nie spalcie tej wieży
N.Targ03.09.2019, 14:17
Bez tej wieży jest tam pięknie.
Adam Wołyński03.09.2019, 13:54
Muszę się wybrać tam na rower widok jest rewelacyjny .
Zły03.09.2019, 13:22
W Waksmundzie,Ostrowsku co drugi dom kopci w lecie(bidoki kóśnierze), aż miło tfuuu .Podobno na ciepłom wodę.....(bojler elektryczny,sola,r co to?).
Nogaty03.09.2019, 13:07
Co na to Waksmund (kładka nad drzewami)Ostrowsko ? Heeee? kuśnierze, ,,bidoki,,?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl