07.09.2019, 12:48 | czytano: 3415

Gmina rozbuduje Szlak Wokół Tatr

W gminie Łapsze Niżne trwają prace związane z budową trzeciego etapu Szlaku Wokół Tatr. Powstaną m.in. dwa miejsca postojowe wyposażone w altanę, ławki fotowoltaiczne, stanowiska edukacyjne oraz dwa obiekty przyrodniczo-muzealne.
Szlak Wokół Tatr powstaje dzięki polsko-słowackiej współpracy. Pętla rowerowa liczy ponad 280 km i przebiega przez Podhale, Orawę, Liptów i Spisz.
– W ramach III etapu będą wykonane dwa miejsca postojowe przy ścieżce wykonanej w II etapie. Jedno miejsce na terenie Kacwina, a drugie na terenie Łapsz Niżnych. Miejsca będą wyposażone między innymi w altanę, ławki fotowoltaiczne, stanowiska edukacyjne. Drugim zadaniem jest nawierzchnia asfaltowa o długości ponad kilometra na ścieżce Pod Upłoz. Ta ścieżka została niegdyś wykonana przez Fundację Rozwoju Jeziora Czorsztyńskiego w technologii tzw. nakrapianki i dzisiaj jest w opłakanym stanie. Trzecie zadanie to zagroda z sypańcami. Chcemy przenieść zabytkowe sypańce w jedno miejsce w Kacwinie i odrestaurować je, urządzając mini muzeum na wzór dawnej zagrody. Czwartym zadaniem jest wyremontowanie drugiego piętra budynku Domu Ludowego w Łapszach Niżnych i urządzenie tam wystawy interaktywnej na temat przyrody Spisza, czyli takie muzeum przyrodnicze – powiedział w rozmowie z nami wójt Jakub Jamróz.

- Aktualnie czeka nas ogłoszenie przetargu – skwitował.

Gmina Łapsze Niżne pozyskała ponad 460 tys. euro dofinansowania (85% wartości planowanych działań) na realizację kilku inwestycji.

ao/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
wyjaśnienie08.09.2019, 09:22
Człowieku !!!! Ty tego wykazu nie zobaczysz bo on nie istnieje i nie istniał!Te ścieżki już wyłożyły Gminę i położą wszystkie inwestycje na kolejne lata.Czy to tak trudno zauważyć????Wójt twierdzi że trzeba zaciskać pasa likwidując wszystko co dotyczy naszego społeczeństwa.Kolejny 4 milionowy kredyt na te ścieżki będzie brany lub już został wzięty???Tak wygląda w skrócie włodarzenie ,,Wójta-likwidatora".Wójt z Nowego Targu się wycofuje z tych ścieżek a Ten brnie w zaparte.
Mieszkaniec07.09.2019, 23:19
Tego się nie mówi - fala hej tu tego nie podaje
He(j)l.07.09.2019, 23:13
Jadąc z Gdyni na rower z rodzinką na piękne Podhale gdzie mogę autko zostawić na parę dni?
czy ktoś moze wyjasnić ?07.09.2019, 17:42
nie widzę gminy Łapsze w wykazie projektów, które otrzymały dofinansowanie z programu
widzę jakiś EUWT Tatry
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl