13.09.2019, 13:39 | czytano: 4985

Rządowe pieniądze na dwie karetki. Będą stacjonować w Ochotnicy Dolnej i Bukowinie Tatrzańskiej

Fot. Anna Paluch / Facebook
Na Podhalu gościła dziś wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, która podpisała z dyrektorami szpitali w Nowym Targu i Zakopanem umowy w ramach programu wymiany ambulansów.
Umowy podpisano w nowotarskim szpitalu oraz w punkcie stacjonowania karetki w Bukowinie Tatrzańskiej. Podpisy na nich, oprócz wiceminister, złożyli dyrektorzy obu szpitali Marek Wierzba i Regina Tokarz, a gośćmi uroczystości byli posłowie Anna Paluch i Edward Siarka.
W obu przypadkach dofinansowanie do zakupu karetek przez szpitale w Nowym Targu i Zakopanem wynosi 400 tysięcy złotych. Po zakupie nowe karetki stacjonować będą w Ochotnicy Dolnej i Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie zastąpią stare, wysłużone samochody.- Przekazana kwota pozwoli na zakup bardzo dobrej karetki, w przypadku Zakopanego z napędem na cztery koła – podkreśla Józefa Szczurek-Żelazko wiceminister Zdrowia i Opieki Społecznej. - Nasz resort zdecydował że sfinansujemy zakup nowych pojazdów tam, gdzie karetki są najstarsze i mają największy przebieg. I jedna z nich wytypowana została właśnie w Zakopanem – ta stacjonująca w Bukowinie Tatrzańskiej. Wydarzenia, które w sierpniu rozegrały się w Tatrach kiedy to 157 osób wymagało natychmiastowej pomocy medycznej pokazują jak ważne jest Pogotowie Ratunkowe. A szpital zakopiański znakomicie sobie w tej sytuacji poradził. Wiceminister zdrowia podkreśliła, że drugie dofinansowanie na zakup karetki dostał szpital w Nowym Targu. – Mogę zapewnić, że nowa karetka rozpocznie dyżurowanie w Bukowinie Tatrzańskiej od 1 stycznia – zapewnia Regina Tokarz dyrektor Szpitala Powiatowego im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem. – Przetarg już jest ogłoszony na zakup pojazdu i karetka ma być dostarczona dla nas najpóźniej 1 grudnia. Bardzo możliwe, że nowy ambulans rozpocznie pracę na Święta Bożego Narodzenia, ale pewną datą jest początek 2020 roku. Zaznaczyliśmy że karetka musi mieć napęd na cztery koła – jaki to ostatecznie będzie pojazd o tym zdecydują wyniki przetargu. Dyrektor Regina Tokarz podkreśla, że zakopiański Szpital i Pogotowie Ratunkowe działają w specyficznym górskim terenie w dodatku gdzie w sezonach turystycznych wypoczywa jednorazowo ponad 100 tysięcy osób.

– Karetka i wyposażenie to nie wszystko – podkreśla Regina Tokarz dyrektor zakopiańskiego szpitala. – Najważniejsi są ludzie – ratownicy medyczni pracujący w pogotowiu, lekarze i cały personel medyczny naszej placówki, są to doskonali fachowcy. Na stałe szpital w Zakopanem dysponuje trzema karetkami dyżurującymi non stop, w sezonie turystycznym jest dodatkowy zespół ratownictwa medycznego, który stacjonuje codziennie przez 12 godzin właśnie w Bukowinie Tatrzańskiej. – Ratownictwo Medyczne to bardzo ważna część służby zdrowia – podkreśla obecna na uroczystości Anna Paluch posłanka Prawa i Sprawiedliwości. – Pogotowie działa tutaj często w ekstremalnie trudnych warunkach – dlatego cieszę się że oba szpitale w Zakopanem i w Nowym Targu otrzymały po 400 tysięcy złotych. Priorytetem jest zapewnienie mieszkańcom i turystom szybkiej, fachowej pomocy.

r/ źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki, Szpital Powiatowy w Zakopanem
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
puszka bez dna16.09.2019, 02:35
popisss- a gdzie Owsiak z naszymi pieniędzmi?
popisss15.09.2019, 09:03
pieniadze z naszych podatkow!
Jurek15.09.2019, 00:08
Widzę poprawę za rządów PIS ale co mnie martwi i na co też dawałem pieniądze jak tu pani pisze to nie widzą Owsiaka. Gdzie jest?
Do tak pytam14.09.2019, 18:29
Pisiorku bez elementarnej znajomości tematu, w sprawie budżetu oraz finansów, to ci państwo posłowie mają tyle do powiedzenia co żona Araba, czyli nic.
Lewicówna14.09.2019, 13:28
A ja tyle wrzuciłam do puszki że aż głowa boli a tu Owsiaka ani na sprzęt ani na karetki nie stać tylko rząd daje. Co jest ?
tak pytam14.09.2019, 10:36
podatnik, widzisz tępa pałko... ci posłowie reprezentują partie rządzącą a co za tym idzie - tych którzy tymi pieniędzmi z podatków dysponują i które to zaczęły w końcu trafiać do ludzi. A ty jako pierdek - pyłek swoje "nie zgadzam się" możesz wyrazić w wyborach - a potem jako znowu mniejszość nie masz niestety głosu bo mamy DEMOKRACJĘ - rządy większości. Załapał?
karetka dla ludu ciemnego14.09.2019, 07:59
Pani minister kreuje się na wielkiego dobroczyńce i zbawcę Podhala jakby dawała kasę z własnej kieszeni a tak naprawdę to robi co jest jej obowiązkiem a kasa pochodzi z naszych podatków!! No ale przed nami wybory więc ciemny lud niech myśli że to łaska państwa Szczurek, Paluch i Siarki, a tak naprawdę nic w tej kwestii nie zrobili!!
haha13.09.2019, 21:59
Podatnik zagłosuj sobie na PO to karetek nie zobaczysz a podatki dalej będziesz płacił.
Tylko PIS13.09.2019, 21:52
Pieniądze są wystarczy nie kraść.
ktoś13.09.2019, 21:32
czytam te komentarze to az prosi sie o pomste do nieba jestescie żałosni i przez takich własnie obywateli mamy jak mamy .. chcecie wszystko ale za darmo??????? teraz sie wysmiewacie a jutro bedziecie z płACZEM WZYWAĆ TE KARETKI!!! .. chcą dobrze to wam zle i jeszcze kpiny sb urzadzacie .. wstyd jak a zreszta .. o was to swiadczy
spostrzegawczy13.09.2019, 21:11
A Rabka gdzie? Najbliżej Zakopianki i wypadków!
Brak słów13.09.2019, 20:18
Na Paluchową mam już awersje..
Ludzie to cyrk!!!
@ Ja13.09.2019, 19:08
niech będą co miesiąc to będzie to kraina mlekiem i miodem płynąca
a posły niech punktują
podatnik13.09.2019, 18:02
A co wspólnego z tym zakupem mają państwo posłowie Siarka oraz Paluch.Karetki są zakupione za pieniądze podatników, a my podatnicy nie życzymy sobie aby wyżej wymienione osoby lub inne robiły sobie kampanie wyborczą za nasze pieniądze.Na posłowanie trzeba sobie zasłużyć pracą lub społecznym zaufaniem, a nie podszywaniem się pod zakupy za nasze pieniądze, Czas tych państwa dobiegł końca nie damy się uwież dobrodziejom,postawmy na młodych.
Ja13.09.2019, 16:29
Ach te wybory !!!!!!!!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl